Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola un Valmiera ar dāvanu Latvijai simtgadē piedalīsies festivālā “Staro Rīga”

Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu, diriģentu Mārtiņu Klišānu un jaukto kori “Valmiera” īpaši gaismas festivālam “Staro Rīga” radījuši virtuālās un papildinātās realitātes risinājumu #izlīdzivītolam, kas ļaus uzzināt, kā tas ir – diriģēt Jāzepa Vītola skaņdarbu “Gaismas pils” – dziesmu, ar kuru jau astoto gadu saistīta vērienīgā festivāla tematika.

#izlīdzivītolam norisināsies festivāla “Staro Rīga” ietvaros no 16. līdz 19. novembrim
Valmieras pārstāvniecības telpās Rīgā, 11.novembra krastmalā 29. Ikviens
apmeklētājs interaktīvā veidā varēs iejusties diriģenta lomā, uzliekot virtuālās un
papildinātās realitātes brilles un savā priekšā redzēt kori, kas izpilda dziesmu
“Gaismas pils”. Virtuālais koris dziedās atbilstoši tam, kā to vadīs apmeklētājs ar savas
rokas kustībām. Aktivitātes mērķis ir parādīt, ka virtuālā realitāte var būt ne tikai
aizraujoša, bet arī izglītojoša, tādējādi sniedzot iespēju ikvienam kļūt par gaismas
nesēju.

13.novembrī #izlīdzivītolam tika prezentēts medijiem. Valmieras mērs Jānis Baiks pastāstīja, ka pašvaldība nolēmusi atbalstīt šo ideju, jo Vidzemes Augstskola rosinājusi īstenot jaunu, inovatīvu ieceri, ko piedāvāt festivāla “Staro Rīga” apmeklētājiem, tādējādi popularizējot arī Valmieras vārdu. “Jau līdz šim Vidzemes Augstskola aktīvi sadarbojusies ar Valmieras pārstāvniecību Rīgā. Nu sadarbība ir vainagojusies arī šo interesanto projektu, kas būs viena no festivāla “Staro Rīga” rozīnītēm. Mēs esam lepni par Valmieras kārtējo sasniegumu!” sacīja J.Baiks.

“Šis projekts ietver visus tos elementus, kas ir nepieciešami veiksmīga izglītības procesa īstenošanai, iesaistot studentus pētniecībā, praktiskos un pielietojamos uzdevumos, īstenojot sadarbību ar pašvaldību un citiem partneriem. Taču mēs to darām ne tāpēc, ka to paredz vadlīnijas, bet tāpēc, ka jūtam dabisku nepieciešamību. Šī Vidzemes Augstskolā dzimusī ideja risina dažādus uzdevumus. Viens no tiem ir ieinteresēt jauniešus par kormūziku un diriģēšanu. Sekojot pasaules tendencēm, virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijas var izmantot ar daudz citos veidos. Šādi praktiski projekti dod iespēju uzkrāt zināšanas un pieredzi, ko izmantot turpmākajā darbā,” uzsvēra ViA rektors Gatis Krūmiņš. Viņš pastāstīja, ka arī konkrēto projektu varētu attīstīt no izklaidējošas spēles par apmācību rīku, ko varētu izmantot profesionālu diriģentu sagatavošanai.

Viens no projekta aktivitātes #izlīdzivītolam izstrādātājiem Lauris Taube pastāstīja, ka izstrādei tika izmantots Vidzemes Augstskolas aprīkojums – HTC Vive virtuālās realitātes brilles ar kontrolieri diriģēšanas žestu atpazīšanai. Tāpat var izmantot arī līdzīgu iekārtu Oculus Rift. Abi ierīču komplekti ir plaši pieejami un vairumam jau pazīstami, tāpēc publika ir arvien atvērtāka un sagatavotāka virtuālas realitātes pieredzei. Lauris Taube atzina, ka tehniskā risinājuma izstrādē joprojām ir vairāki izaicinājumi un idejas kā šo pieredzi uzlabot un pilnveidot, lai tā pēc iespējas vairāk transformētos no izklaidējošas vides uz izglītojošu. Pašlaik tā ir vairāk diriģēšana pēc fonogrammas, taču iesācējiem tas sniedz pamatizpratni par diriģēšanas procesu un nozīmi.

Projekta #izlīdzivītolam vadītāja Elīna Sokolova-Luca pastāstīja, ka ideja par tā īstenošanu attīstījusies pakāpeniski, apvienojoties visiem iesaistītajiem partneriem. Katrs no tiem  pievienojis savas idejas un ieguldījumu projekta īstenošanā līdz tas ieguvis pašreizējo izskatu un funkcijas. “Mūsu mērķis bija radīt kaut ko, kas ir “gaisma”, bet ne tādā nozīmē, kādi ir pārējie festivāla “Staro Rīga” objekti. Mēs vēlējāmies radīt objektu, izmantojot pieejamos resursus šeit Valmierā, šeit Vidzemes Augstskolā, sniedzot apmeklētājiem kaut ko vairāk par skatīšanos, piedāvājot iespēju kļūt pašiem par daļu no pasākuma,” projekta ideju skaidroja Elīna Sokolova-Luca. Viņa atklāja, ka projekta tēma pilnībā izkristalizējusies, apmeklējot Valmieras pārstāvniecību Rīgā. Simboliski, ka tai iepretī Daugavas otrajā krastā atrodas Latvijas nacionālās bibliotēkas ēka – Gaismas pils. Tobrīd viss esot “saslēdzies” un tapis skaidrs, ka jāveido projekts par Valmierā dzimušo komponistu Jāzepu Vītolu un viņa radīto skaņdarbu “Gaismas pils”.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties finanšu direktoru/i. Darba apraksts: Nodrošināt uzņēmuma finanšu politikas un stratēģijas izstrādi ar mērķi uzlabot finanšu vadības un kontroles sistēmu Izstrādāt, standartizēt un organizēt atskaišu sistēmu Vadīt un organizēt budžeta plānošanu, pārskatīšanu, kontrolēt tā izpildi, ienākumu un izdevumu prognožu sastādīšana, gatavot priekšlikumus rīcības plānam budžeta neizpildes gadījumā. Plānot un organizēt finanšu līdzekļu plūsmu, pārraudzīt krājumu atlikumus un pieņemt citus ar finanšu plānošanu saistītus lēmumus Realizēt debitoru norēķinu kontroli Nodrošināt uzņēmuma kredītsaistību kontroli Nodrošināt investīciju programmu izstrādi un izpildi, uzņēmuma rezervju un uzkrājuma fondu plānošanu Plānot finanšu uzskaites un aprites procesus un procedūras Gatavot informāciju un dokumentus vadības sapulcēm Prasības kandidātiem: Augstākā izglītība ekonomikā, grāmatvedībā vai finansēs Vismaz 3 gadu pieredze finanšu nodaļas vadītāja/finanšu direktora amatā Labas grāmatvedības zināšanas un pieredze vadības atskaišu, budžeta un naudas plūsmas sastādīšanā Teicamas latviešu, krievu valodas zināšanas Teicamas MS Excel zināšanas Stratēģiskā un biznesa domāšana Uzņēmums piedāvā: Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Finanšu direktors” uz e-pastu personals@bazalts.lv . Profesija: FINANŠU DIREKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-20 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz personals@bazalts.lv .

Mūsu partneri