Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola un Rīgas Stradiņa universitāte Latvijai Ziemassvētkos dāvina grāmatu

Lasīšanas laiks: 2 min

Vidzemes Augstskola un Rīgas Stradiņa universitāte Latvijai Ziemassvētkos dāvina grāmatu “Kā neapmaldīties nākotnē. Piederības un līdzdalības loma demokrātiskas sabiedrības stiprināšanā Latvijā.”

Trīs gadu laikā un intensīva darba rezultātā starpdisciplināra zinātnieku grupa ir devusi savu ieguldījumu, lai Latvijas sabiedrība nākotnē kļūtu drošāka, izglītotāka un laimīgāka. Grāmatā ir sniegts plašs ieskats Latvijas sabiedrības attīstībā kopš 20. gadsimta sākuma, padziļināti analizēta mūsu valsts sabiedrība kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un no lokālās, nacionālās un pārnacionālās dimensijas aplūkoti identitātes un piederības izjūtas fenomeni. Liela uzmanība pievērsta līdzdalības lomai, lasītājiem būs iespējams uzzināt, kas ir “pilsoniskie minimālisti” un varbūt šajā kategorijā atpazīt arī pašiem sevi.

Šī grāmata nav klasiska zinātniska monogrāfija, to vienojošās idejas ir izklāstītas gan zinātniskā, gan populārzinātniskā, gan arī publicistiskā manierē, pievienojot plašu ilustratīvu materiālu, kā arī digitālu pielikumu. Grāmata ir tapusi kolektīva darba rezultātā (tai ir 13 līdzautori un trīs recenzenti) un tā domāta plašai mērķauditorijai, bet jo īpaši – politisko un saimniecisko lēmumu pieņēmējiem un ietekmētājiem, kā arī visiem tiem, kuri par tādiem vēlētos kļūt nākotnē, protams, arī visiem pārējiem Latvijā un mūsu globālajā diasporā, kuriem nav vienaldzīgi visu veidu procesi mūsu sabiedrībā.

Grāmatas sastādītājs un zinātniskais redaktors, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš stāsta: “Mēs uz ietverto tēmu loku skatījāmies gan no dažādu sociālo un humanitāro zinātņu perspektīvas, gan paturot prātā, ka arī paši esam sabiedrības locekļi, par kuriem mēs šajā grāmatā runājam. Ne visur mēs sniedzam gatavas atbildes uz jautājumu “Kas būtu jādara?”. Mēs centāmies sabiedrību gan pagātnē, gan mūsdienās parādīt tādu, kāda tā ir: daudzveidīgu, sarežģītu un pretrunīgu, vienlaikus nezaudēt optimismu, ieskatoties nākotnē.”

Šobrīd grāmata visiem interesentiem ir pieejama bez maksas elektroniskā versijā un to ir iespējams lejuplādēt šeit, savukārt janvārī būs pieejama arī grāmatas drukātā versija. Grāmatu laidīs klajā izdevniecība “Latvijas Mediji”.

Ikkatrs grāmatas lasītājs var kļūt par šīs grāmatas līdzautoru, uzrakstot savu sesto nodaļu, kas ir veltīta Latvijas nākotnei. Domājot par mūsu sabiedrību kopumā, darāmajiem darbiem un sevi pašu. Veidosim Latvijas nākotnes vēsturi kopā!

Grāmata izdota Valsts pētījumu programmas projektā “Vērtības darbībā: atbildīgas, drošas un izglītotas pilsoniskās sabiedrības attīstība ar pētniecību un rīcības modeļu izstrādes palīdzību” (projekta nr. VPP-IZM-2018/1-0013).

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Padtex Insulation” aicina savā komandā ŠUVĒJUS Tava darba apraksts: izgatavot šūtos izstrādājumus atbilstoši noteiktajām prasībām un izmēriem, izmantojot stikla šķiedras materiālus; vadīt un uzraudzīt iekārtas, kas paredzētas šūšanai; veikt šūto izstrādājumu vizuālo kvalitātes pārbaudi procesa laikā. Mūsu prasības kandidātiem: vēlama darba pieredze šūšanā; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, augsta atbildības sajūta un apņemšanās mācīties. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes maiņu darbs, darba dienās no 06:00 līdz 15:00 un 15:00 līdz 00:00 (vienu nedēļu rīta, otru – vakara maiņa); akorda darba samaksas sistēma, no 500 EUR līdz 1000 EUR un vairāk pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus; apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā! CV ar norādi “Šuvējs” gaidīsim uz e-pastu helena.putnina@padtex.lv. Ukrainas civiliedzīvotājiem Prasības: Pieredze šūšanā Sazināšanās nolūkā vēlama angļu vai krievu valodas zināšana. Izmitināšanu nenodrošina. Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases nākamajai kārtai. Piesakoties vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlasē. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot pieprasījumu uz e-pastu helena.putnina@padtex.lv. Profesija: ŠŪTO IZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2022-05-24 Kontaktpersona: Helēna Putniņa

4 GRAIN ir strauji augošs uzņēmums, kas nodarbojas ar graudu pirmapstrādes iekārtu tirdzniecību, montāžu un servisu. Esam pasaules vadošā, lielākā un inovatīvākā graudu pirmapstrādes iekārtu ražotāja GSI (ASV) oficiālais pārstāvis Baltijā. Aicinām savā komandā PALĪGSTRĀDNIEKU TAVI PIENĀKUMI Montāžas darbi (palīdzēt veikt iekārtu, iekārtu mezglu un ierīču montāžu un demontāžu, apkalpošanu un remontu). Savlaicīga un precīza darba vadītāja rīkojumu izpilde. Palīdzēt veikt iekārtu iekraušanu, izkraušanu, piegādi un uzstādīšanu. Darba pienākumu izpildei nepieciešams pārvietoties pa visu Latviju. PAR TEVI Vidējā, vidējā speciālā izglītība - tehniskajā jomā (vari būt pēdējā kursa students). Izpratne par mehānisko un elektronisko iekārtu darbību. Laba fiziskā forma. MĒS PIEDĀVĀJAM Profesionālus un atsaucīgus darba vadītājus. Nodrošinām visu darbam nepieciešamo – pusdienas, kvalitatīvu darba apģērbu un dzīvesvietu. Stabilu darbu visās sezonās. Nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanas polisi. Saliedēšanas pasākumus. Atalgojums sākot no (bruto) 5.50 eur/h. Atalgojums var tikt pārskatīts, balstoties uz kandidāta pieredzi. CV ar norādi “Palīgstrādnieks” sūti uz e-pastu darbs@4grain.lv vai zvani pa tālruni +371 26133475. Informējam, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai veiktu kandidātu atlasi. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2022-06-30

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Valkas ielā 1. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Valkas ielā,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.+371 27290347. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp +371 27290347 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri