Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola studiju gadu pabeigs plānotajā laikā un gatavojas jaunu studentu uzņemšanai

Lasīšanas laiks: 3 min

Vidzemes Augstskola (ViA) neplāno mainīt ne studiju, ne arī studentu uzņemšanas grafiku un ir gatava elektroniskai studentu uzņemšanai pamatstudiju un maģistrantūras studiju programmās 2020./2021. akadēmiskajam gadam, informē Vidzemes Augstskola.

Ja nacionālās valdības līmenī netiks pieņemti citi lēmumi, no 29. jūnija līdz 14. jūlijam uz valsts budžeta finansētajām studiju vietām un pašfinansētām studiju vietām bakalaura un koledžas programmās varēs pieteikties elektroniski vietnē www.latvija.lv

Savukārt elektronisko pieteikšanos  uz valsts budžeta finansētajām studiju vietām un pašfinansētajām studiju vietām maģistrantūrā būs iespējams veikt no 30. jūnija līdz 20. augustam, izmantojot vietni magistri.va.lv

Latvijā, reaģējot uz Covid-19 vīrusa globālo izplatību, ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Esošā situācija rada būtiskus izaicinājumus gan sabiedrībai kopumā, gan arī indivīdu līmenī. Ir ieviesti strikti ierobežojumi, kas liek būtiski mainīt ikdienas paradumus.

“Par digitalizāciju un digitālajām prasmēm mēs runājam jau kādu laiku. Taču to, cik tās būs izšķirošas brīdī, kad visa pasaule iedarbina fiziskās noslēgšanās mehānismus, lai glābtos no slimības, šķiet, neparedzēja neviens. Šī ir unikāla situācija, kurā mēs varam testēt savas spējas darboties attālināti. Bailes, panika, spēja pielāgoties un mobilizēties kopēja labuma vārdā, personīgais ego pret sabiedrības interesēm un noskaņojumu – tas mums visiem ir pārbaudījums un absolūti jauna, unikāla situācija,” 

situāciju komentē ViA rektors Gatis Krūmiņš.

Jau kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas studiju process ViA norit attālināti. Operatīvi veiktajā studējošo aptaujā ir konstatēts, ka studējošie ir gatavi šādai studiju formai, savu digitālo kapacitāti ir apliecinājis arī akadēmiskais personāls.

“Mēs esam interesanta un maz izpētīta tauta. Kamēr laiki ir mierīgi un nav nekāda apdraudējuma, mēs principā varam būt vēsi un pašpietiekami, bet tikko parādās kāds kopīgs ienaidnieks vai ārējs drauds mēs mobilizējamies un esam saliedētības paraugs,” 

saka ViA akadēmiskā prorektore Maira Leščevica.

Viņa informē, ka  augstskolā jau nākošajā dienā, pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas un lēmuma pieņemšanas par akadēmiskā darba turpināšanu attālināti, daudzi pasniedzēji ieradās klātienē un centās atsvaidzināt savas prasmes sazināties digitāli ar studentiem un kolēģiem.

“Tas atgādināja komandas darbu gatavojoties sacensībām – viens par visiem un visi par vienu. Nu jau, nedaudz apraduši ar jauno situāciju, radām arī “ceļa kartes” studentiem, lai nebūtu sajūta, ka viņi ir pamesti vai arī, ka darbs attālināti ir negaidītas brīvdienas. Kartes uzdevums ir iepazīstināt ar to, kas no studentiem tiek gaidīts un arī, uz ko viņi var cerēt, strādājot attālināt. Tāds pats dokuments tiks sagatavots akadēmiskam personālam un iespējams arī studentu vecākiem,”

 turpina M.Leščevica.

Vidzemes Augstskolas bibliotēka, kuras fiziska apmeklēšana šobrīd nav iespējama, attālināti sniedz visu nepieciešamo atbalstu studentiem, kas vēlas saņemt materiālus no bibliotēkas krājumā esošajām grāmatām. Savukārt plašais zinātnisko rakstu datubāzu klāsts ir izmantojams attālināti, un to studenti var izmantot no jebkuras atrašanās vietas. Studentu aptaujas rezultāti liecina, ka studenti šo iespēju ir gatavi izmantot un viņu rīcībā ir gan nepieciešamās zināšanas un prasmes, gan arī tehnoloģijas un aprīkojums.

Pēdējos gados Vidzemes Augstskola ir īstenojusi vairākus projektus, lai mērķtiecīgi celtu sava personāla digitālās prasmes, kā arī lai attīstītu digitālajam laikmetam atbilstošu infrastruktūru. Esošā kapacitāte ļauj visus procesus īstenot arī esošajā situācijā, ieskaitot gala pārbaudījumus un bakalaura, maģistra un doktora darbu aizstāvēšanu.

Vidzemes Augstskola ir 1996. gadā dibināta valsts augstskola, kas piedāvā 16 studiju programmas Sabiedrības zinātņu un Inženierzinātņu fakultātēs. 2002. gadā augstskola tika akreditēta uz nenoteiktu laiku.

Valmieras tehnikums aicina darbā Digitālo mediju speciālistu (profesiju klasifikatora kods 2432 08) uz noteiktu laiku līdz 2025.gada jūlijam Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā (klātienes darbs) Stabilu atalgojumu (no 1300,00 EUR mēnesī, pirms nodokļu nomaksas) Iespēju papildus iesaistīties projektos Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Atbalstu no kompetentiem kolēģiem Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Tavā pārziņā būs: Veidot digitālo saturu: rakstus, video, infografikas u.c  Pārvaldīt Tehnikuma sociālo tīklu kontus, administrēt mājas lapu  Plānot un īstenot atpazīstamības veicināšanas stratēģiju sociālajos tīklos  Veidot un pārvaldīt tiešsaistes reklāmas kampaņas (Google Ads, Facebook Ads)  Nodrošināt Tehnikuma zīmola atpazīstamību un dalību publiskajos pasākumos  Tev nepieciešams: Augstākā izglītība humanitāro, komunikāciju vai sociālo zinātņu jomā (var būt pēdējo kursu students) Prasmes un pieredze sociālo tīklu administrēšanā un satura veidošanā  Latviešu valodas zināšanas austākajā līmenī  Labas angļu valodas prasmes – mutvārdos un rakstos Prasmes darbā ar Microsoft Office un grafiskā dizaina rīkiem, foto video apstrāde B kategorijas autovadītāja apliecība Kompetences – augsta atbildības sajūta, spēja attīstīt radošas idejas un patstāvīgi pieņemt lēmumus, pozitīva attieksme pret darbu, augsta saskarsmes kultūra. Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Dace Careva 28656012 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Pieteikumu sūtīt uz e-pastu ar norādi “Digitālo mediju speciālista vakancei” līdz 2024.gada 10.jūlijam. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-10 Darba sākšanas datums: 2024-08-01 Kontaktpersona: Dace Careva Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Valmieras tehnikums aicina darbā izglītības un skolu psihologu uz nenoteiktu laiku. Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā (30 stundas) Stabilu atalgojumu (no 1259,00 EUR mēnesī par 1 slodzi, pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi (pēc pārbaudes laika beigām) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Divu mēnešu atvaļinājumu Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Veikt psiholoģisko izpēti un sniegt atbalstu izglītojamajiem Veikt izglītojamo audzināšanas apstākļu izpēti un piedalīties konfliktsituāciju risināšanā Konsultēt pedagogus un vecākus izglītojamo problēmjautājumos Analizēt ar izglītojamo izglītošanu, attīstību saistītās problēmas, piedāvāt risinājumus Veikt regulāru preventīvo darbu skolā atbilstoši skolas aktualitātēm un vajadzībām Prasības pretendentam: Augstākās izglītības diploms par akreditētas bakalaura studiju programmas un akreditētas maģistra studiju programmas psiholoģijā apguvi vismaz 200 kredītpunktu apjomā Reģistrācija Psihologu reģistrā Psihologa sertifikāts izglītības un skolu psiholoģijā vai uzrādāms un iesniedzams noslēgts līgums ar psihologu pārraugu atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām Labas komunikācijas prasmes Pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu Tālrunis informācijai: direktores vietniece Vita Zeibote 20279820 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Psihologa vakancei” līdz 2024.gada 31.augustam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-31 Darba sākšanas datums: 2024-09-02 Kontaktpersona: Vita Zeibote Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Aicinām darbā IEŅĒMUMU UZSKAITES GRĀMATVEDI DARBA PIENĀKUMI: · kārtot norēķinu ar debitoriem un kreditoriem grāmatvedības uzskaiti · veikt saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaiti · kārtot bankas operāciju grāmatvedības uzskaiti · kārtot krājumu un mazvērtīgā inventāra grāmatvedības uzskaiti un kontrolēt noliktavu uzskaiti · sagatavot finanšu un statistikas atskaites PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pirmā līmeņa augstākā izglītība grāmatvedības / finanšu jomā · ne mazāk kā divu gadu darba pieredze līdzvērtīgā amatā · augsta atbildības sajūta un precizitāte · labas datora prasmes (MS Office) · par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar  programmu MD Navision · labas latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · ikmēneša atalgojumu EUR 1200 bruto  · darbu stabilā uzņēmumā · darba līgumu uz nenoteiktu laiku · normālu darba laiku (piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā) · pilnas sociālās garantijas · veselības apdrošināšanas polisi · darba vietu mūsdienīgā un labiekārtotā birojā Brandeļos, Kocēnu pagastā CV un motivācijas vēstuli ar norādi vakancei „Ieņēmumu uzskaites grāmatvedis” līdz š.g. 30. jūnijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācija 26565260 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies nedēļas laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-30 Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri