Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolā studijas uzsāk vēl 13 ārvalstu studenti

Sākoties pavasara studiju semestrim, Vidzemes Augstskolā (ViA) studijas uzsāk 13 apmaiņas studenti no 5 dažādām valstīm: Vācijas, Nīderlandes, Turcijas, Indijas un Ukrainas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Dārta Rasa Ozola.

13 apmaiņas studenti studijas ViA uzsāk Erasmus+ programmas ietvaros, pievienojoties vēl pieciem ārvalstu studentiem no Francijas un Spānijas, kuri Valmierā ieradās un studijas augstskolā uzsāka akadēmiskā gada sākumā – septembrī. Jaunieši pārstāv dažādās bakalaura un maģistra līmeņa studiju programmas un ViA studēs starptautiskā studiju moduļa ietvaros, iepazīs Latviju, latviešu valodu un kultūru. Laikā no 28. janvāra līdz 1. februārim ViA norisinās iepazīšanās nedēļa, kuras ietvaros apmaiņas studenti satiek savus mentorus – ViA studentus, kuri palīdz iejusties augstskolā un izzināt studiju procesu. Jaunieši nedēļas garumā iepazīsies ar augstskolu un tās tuvāko apkārtni, dosies ekskursijā pa Valmieru, piedalīsies lekcijās un studentu rīkotos pasākumos: orientēšanās, sporta un improvizācijas teātra „ViAGars” aktivitātēs. Ārvalstu studenti gūs atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par studiju procesu un dzīvi Valmierā „Jautājumu – atbilžu” vakarā.

Vidzemes Augstskolas Starptautisko projektu vadītāja Tatjana Mažāne ir priecīga, ka Vidzemes Augstskolu kā savu apmaiņu studiju galamērķi izvēlējušies 13 studenti no dažādām pasaules valstīm. Tāpat viņa secina: “Esam priecīgi, ka iespēju turpināt studijas Vidzemes Augstskolā arī otrajā studiju gada semestrī izmantojuši pieci ārvalstu studenti, kuri Valmierā ieradās pirms pusgada. Tas nozīmē, ka jaunieši novērtē ViA sniegtās studiju iespējas un ir gandarīti par šeit iegūto pieredzi.”

Dažādu projektu un programmu ietvaros ViA sadarbojas ar vairāk nekā 110 augstskolām 45 dažādās valstīs, un sadarbības tīkls ik gadu kļūst arvien plašāks.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri