Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskola kļūst par Eiropas Universitāti ar mērķi sniegt ieguldījumu mazo un vidējo pilsētu un to reģionu attīstībā visā Eiropā

Lasīšanas laiks: 3 min

Vidzemes Augstskola (ViA) ir  viena no četrām Latvijas augstākās izglītības institūcijām, kas iesaistījās Erasmus+ programmas iniciatīvā “Eiropas Universitātes”. Šīs starpvalstu alianses ir daļa no Eiropas Savienības (ES) pamatiniciatīvas, lai izveidotu un paplašinātu Eiropas izglītības telpu. Eiropas universitātes veido nākotnes universitātes, kas veicina Eiropas vērtības un identitāti un virza Eiropas augstākās izglītības kvalitāti un konkurētspēju, portālu “Valmieras Ziņas” informēja ViA pārstāve Vera Grāvīte.

Projekts “Sabiedrībā un uzņēmējdarbībā iesaistīta Eiropas Universitāte kā virzītājspēks Eiropas reģionu viedai un ilgtspējīgai attīstībai” (“Engaged and Entrepreneurial European University as Driver for European Smart and Sustainable Regions (E³UDRES²)”), kurā ir iesaistījusies ViA kopā ar partneriem no visiem Eiropas reģioniem – St. Pölten University of Applied Sciences (Austrija), Polytecnic Institute of Setubal (Portugāle), Polytechnical University Timisoara (Rumānija), Szent Istvan University (Ungārija), UC Leuven-Limburg (Beļģija), tostarp kā asociētie partneri ir  Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Valmieras Attīstības aģentūra.

Eiropas Universitāte ir nākotnes universitāte, kas testē un īsteno dažādas pieejas, lai ļautu apgūt nākotnes studiju, pētniecības un uzņēmējdarbības prasmes:

  • integrē uz izaicinājumiem balstītu pieeju studiju procesā,
  • veicina misiju pieeju pētniecībā,
  • attīsta uz cilvēku tendētas inovācijas,
  • padara pieejamas un iesaistās zināšanu apmaiņā,
  • veido starptautiskas universitātes paraugmodeli ar studiju un pētniecības vietām visā Eiropā.

Sadarbība starp partneriem ietver studējošo un pētnieku iesaisti, kā arī dažādu inovāciju projektu attīstību.

Iniciatīvas kopējais mērķis ir piedāvāt reģionālu risinājumu ar Eiropas perspektīvu mazo un vidējo pilsētu un to reģionu attīstībai. Projektā paredzēts būtiski stiprināt reģionu inovāciju sistēmu, sniegt ieguldījumu reģionu digitālajā, vides un ilgtspējīgajā transformācijā, tādējādi virzīties uz viedu un ilgtspējīgu reģionu attīstību. Visi projekta partneri atrodas mazās vai vidēji lielās pilsētās, kur nav vairāk par 250 000 iedzīvotājiem, ir ambiciozas, elastīgas un mazas vai vidēja izmēra universitātes ar ne vairāk par 15 000 studentiem un atrodas mazākajās Eiropas valstīs. Projekta aktivitātes ir vērstas, lai nodrošinātu iespējami labāko dzīves kvalitāti neatkarīgiem cilvēkiem reģionos.

Vidzemes Augstskolas administratīvā prorektore Iveta Putniņa skaidro, ka iesaiste šajā projektā piedāvās darbu starptautiskā komandā visiem ViA strādājošajiem un studentiem.

“Katrs var veidot savu portfolio, izvēloties piemērotākos studiju tematus, pētniecības tēmas un kolēģus, ar ko kopā to realizēt. To vairs neierobežo Valmieras un Latvijas piedāvātās iespējas. Projektā iesaistītajiem ir pieejami citu partneru piedāvātie studiju kursi, pētniecības ekspertīze, sadarbības partneri reģionos un savā valstī. Tas ir iecerētais nākotnes augstskolas modelis, kura izveidošanai un testēšanai ir šobrīd doti 3 gadi un vairāk nekā 5 miljoni finansējums,”

stāsta I.Putniņa.

Projekta sagaidāmie rezultāti ir izveidots Eiropas Universitātes modelis un pārvaldības koncepts, kopīgi studiju kursi un programmas, īstenota studentu, docētāju mobilitāte,

kopīga pētniecība šādās jomās: cilvēku labklājības (t.sk. sabiedrības novecošanās), cilvēki un mākslīgais intelekts, aprites ekonomika, veiktas kopīgas zināšanu pārneses aktivitātes.

Tostarp projekts paredz, ka 50% no absolventiem un personāla piedalīsies mobilitātē klātienē vai tiešsaistē.

St. Pölten University of Applied Sciences padomes loceklis un Eiropas Universitātes alianses projekta vadītājs Hannes Raffaseder cer attīstīt metodes, formātus un saturu, lai stiprinātu iesaistīto partnerinstitūciju elastību un digitalizāciju un ātri iniciētu nepieciešamās pārmaiņas, lai kļūtu par augstākās izglītības iestādi, kas orientēta uz nākotni.

Iecere tika vērtēta pēc šādiem kritērijiem: pieteikuma būtiskums, ģeogrāfiskais pārklājums, pieteikuma un īstenošanas plāna kvalitāte, partneru sadarbības ietvara kvalitāte, projekta ilgtspēja. Projekts ir saņēmis ļoti augstu novērtējumu (87 punktus no 100) un ir viens no 24 apstiprinātajiem projektiem.

Projekts norisināsies no 2020. gada 1. septembra līdz 2023. gada 30. augustam, izmantojot 6 6 241 667 eiro sniegto finansējumu (no tā 4 993 333 eiro ir Eiropas Komisijas finansējums).

Šajā finansēšanas programmā kopumā paredzēts izveidot 41 Eiropas Universitāti jeb universitāšu aliansi, to veidošanā iesaistot 280 ES dalībvalstu un citu valstu augstākās izglītības iestādes. Šo procesu Eiropas Komisijas atbalsta, piešķirot 287 miljonu eiro finansējumu.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri