Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolā būs apskatāma izstāde “Es (arī) esmu latvietis”

Atzīmējot Latvijas valsts novembra svētkus, Vidzemes Augstskolā 8. novembrī plkst. 17:00  sadarbībā ar muzeju un pētniecības centru “Latvieši pasaulē” tiks atklāta izstāde “Es (arī) esmu latvietis”.

Izstāde “ES (ARĪ) ESMU LATVIETIS” meklē atbildes uz jautājumiem par to, ko nozīmē būt latvietim ārpus Latvijas. Ārpus savas zemes dzīvojot, saglabāt savu etnisko piederību ir izvēle un pūles. Vai latvietim pasaulē ir svarīgi būt latvietim? Vai latvieti pasaulē var atpazīt? Kā identitāte un piederības izjūta Latvijai veidojas un mainās, ilgstoši dzīvojot ārpus savas senču zemes? Gan vēsturiski, gan mūsdienās izceļotāju skaits ir liels, taču šķiet, ka diasporas pieredze Latvijā tomēr ir maz zināma.

Izstādes atklāšana tieši novembrī ir nozīmīga ne tikai tāpēc, ka tiek atzīmēti Latvijas valsts svētki, bet arī tāpēc, ka Vidzemes Augstskolā norisinās vairāki starptautiski pasākumi, kuru ietvaros apmeklētājiem no dažādām valstīm būs unikāla iespēja iepazīties ar Latvijas un latviešu tautas vēsturi.

Izstādes mērķis ir svinēt latviešu dažādību, varēšanu un daudzveidīgās saites ar Latviju, neskatoties uz ilgstošu fizisku prombūtni. Izstādes pamatideja ir materializēt simbolisko saiti starp latviešiem Latvijā un pasaulē, parādot migrāciju kā daļu no mūsu kopējā stāsta un rosinot domāt par sarežģīto identitātes veidošanos un pārmaiņām dzīves gaitā. Lielākais izaicinājums ir caur priekšmetiskiem, vizuāliem, audiāliem un tekstuāliem eksponātiem parādīt kaut ko tik grūti tveramu un bagātīgu kā etniskā piederība un nacionālā identitāte, un nelielā ekspozīcijā ietvert gan vienojošo, gan dažādību, kādā izpaužas latvietība ārpus Latvijas. Pasaules latvieša identitāte ekspozīcijā tiks atklāta caur četrām galvenajām tēmām: ES, MĀJAS, KOPIENA, SIMBOLI. Katra tēma tiks parādīta caur vairākām apakštēmām (valoda, izskats, ēdiens, mājas iekārtojums, sabiedriska darbošanās un svētku svinēšana, nozīmīgi simboli), katrā izmantojot kā pamata elementus priekšmetus, fotogrāfijas un stāstus no “Latvieši pasaulē” krājuma.

Izstāde bez maksas būs skatāma Vidzemes Augstskolas Tērbatas ielā 10 no 8. novembra līdz 8 decembrim (apskates laiki darba dienās un sestdienā no 9:00 līdz 18:00)

Vairāk par izstādi uzzini: http://gaissarhitekti.lv/project/es-ari-esmu-latvietis

Izstādi veidoja “Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs”

Izstādes projekta vadītāja un kuratore: Dr.sc.soc. Baiba Bela

Izstādes saturu veidoja Marianna Auliciema, Maija Hinkle, Juris Zalāns, Ieva Vītola

Izstādes arhitektūra: GAISS

Izstādes dizains: Associates Partners et Sons

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri