Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem trīs izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 7.maija plkst. 6.30 līdz 8.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus uz glābšanas darbiem, portālu “ Valmieras Ziņas” informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Vakar no rīta Dārza ielā Limbažos ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja balodim, kurš bija iesprūdis sabiedriskas ēkas ventilācijas sistēmā. Ugunsdzēsēji glābēji sienā izgrieza caurumu, nokļuva līdz putnam un viņu atbrīvoja.

Pusdienlaikā Ērgļu novada Ērgļu pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 3 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 32 izsaukumus –  13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri