Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 36 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 28. marta plkst. 6.30 līdz 2. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 36 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā 11 uz kūlas ugunsgrēkiem, kā arī vienu uz meža ugunsgrēku), 12 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Pirmdien plkst. 21.43 VUGD saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Raunas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 300 m2 un blakus esošā lapene 10 m2 platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 6.00 no rīta.

Svētdien plkst. 11.15 tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Cēsīs, kur piecstāvu dzīvojamā mājā nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā bija izveidojies piedūmojums.  Ugunsdzēsēji glābēji , izmantojot termokameru, pārbaudīja ēkas dzīvokļus un bēniņus, kā arī dūmvadu, degšana netika konstatēta. No ēkas pirmā stāva pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies trīs cilvēki. Plkst. 12.26 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Smiltenes novada Blomes pagastā, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji, Cēsu novada Raiskuma pagastā, kur dega vieglās automašīnas motora nodalījums 1m2 platībā, Madonas novada Barkavas pagastā, kur dega vieglā automašīna 6m2 platībā, Cēsu novada Priekuļu pagastā, kur dega kūpinātava 3m2 platībā, Cēsu novada Liepas pagastā, kur divstāvu dzīvojamā mājā uz plīts bija piededzis ēdiens 0,01m2 platībā, Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā, kur dega vieglā automašīna 0,2m2 platībā, Rīgas ielā Valmierā, kur konteinerī dega atkritumi 1m2 platībā, kā arī  Cēsu novada Priekuļu pagastā, kur dega 30 siena ruļļi 50m2 platībā.  

Kopumā svētku brīvdienās dzēsti 11 kūlas ugunsgrēki, no tiem vakar Vidzemē dzēsti četri kūlas ugunsgrēki, bet aizvakar pieci. Pa vienam kūlas ugunsgrēkam dzēsts arī 28.martā un 30.martā.

Kūlas ugunsgrēki brīvdienās dzēsti:

  • Limbažu novada Ainažu pagastā 500m2 platībā;
  • Cēsu novada Drabešu pagastā 5000m2 platībā;
  • Madonas novada Mārcienas pagastā 500m2 platībā;
  • Cēsu novada Vaives pagastā 2500m2 platībā;
  • Stacijas ielā Limbažos 200m2 platībā;
  • Cēsu novada Priekuļu pagastā 10m2 platībā;
  • Smiltenes novada Apē 500m2 platībā;
  • Limbažu novada Staiceles pagastā 5000m2 platībā;
  • Valmieras novada Mazsalacā 500m2 platībā;
  • Varakļānu novada Varakļānos 500m2 platībā.

Meža ugunsgrēks dzēsts ceturtdien Cēsu novada Jaunpiebalgas pagastā, kur dega meža zemsedze 1500m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet to nevar operatīvi sniegt, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 357 izsaukumus – 180 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem 98 kūlas ugunsgrēku dzēšanu un četru meža ugunsgrēku dzēšanu, 107 uz glābšanas darbiem, bet 70 izsaukumi bija maldinājumi.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri