Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 20 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 30. jūnija plkst. 6.30 līdz 3. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 20 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Piektdien pusdienlaikā VUGD palīdzība bija nepieciešama Mazā noliktavas ielā Limbažos, kur dega atkritumu kaudze 3m2 platībā.

Piektdien pēcpusdienā tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Katvaru pagastu, kur dega ekskavators 12m2 platībā, sausā zāle 25m2 platībā, kā arī zaru kaudze 8m2 platībā.

Piektdienas vakarā saņemts izsaukums arī uz Zemgales ielu Valka, kur dega riepas 1m2 platībā.

Sestdien plkst. 17.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Daukstu pagastu, kur dega saimniecības ēka 110m2 platībā. Plkst. 21.11 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 00.48 tika saņemts izsaukums uz Līko ielu Gulbenē, kur dega vieglā automašīna 1m2 platībā. Plkst. 01.17 ugunsgrēks likvidēts.

Svētdienas rītā izsaukums tika saņemts arī uz Limbažu novada Liepupes pagastu, kur dega vieglā automašīna 5m2 platībā.

Vakar vakarā VUGD palīdzība bija nepieciešama arī Pļavas ielā Mazsalacā, kur dega elektrības balsts un stārķa ligzda 1m2 platībā, savukārt Gulbenes novada Līgo pagastā vakar vēlu vakarā dega elektrības balsts 0,1m2 platībā.

Piektdien VUGD palīdzība bija nepieciešama Gaujas ielā Cēsīs, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā.

Piektdien plkst. 13.29 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Liepupes pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja vienu cilvēku, kuru nodeva NMPD mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no automašīnām bija izkļuvuši trīs cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu un pēc divām stundām darbs notikuma vietā noslēdzās.

Sestdien plkst. 13.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā konstatēts, ka vieglā automašīna iebraukusi grāvī. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja trīs cilvēkus, kurus nodeva NMPD mediķiem. Plkst. 14.26 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Limbažu novada Ainažos sestdien no ūdenstilpes izcelts bojāgājušais, kurš nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Šīs brīvdienas aizvadītas traģiski, saistībā ar atpūtu pie ūdens – no ūdenstilpēm Latvijā  izcelti septiņi bojāgājušie. VUGD aicina, atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirstiet par drošību! Nerīkojieties pārdroši, neleciet ūdenī nepārbaudītās vietās un necentieties pierādīt savas spējas aizpeldēt tālāk par citiem! Šogad no ūdenstilpēm VUGD izcēlis jau 70 bojāgājušos, 26 no tiem peldsezonā, kas sākās 15.maijā.

Vakar pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši vairāki koki. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja. Šāds izsaukums tika saņemts arī šorīt uz Cēsu novada Veselavas pagastu.

Vēl viens izsaukums vakar vakarā tika saņemts uz Rūpniecības ielu Valmierā, kur uz ietves karājās aizlūzis koks, kas apdraudēja cilvēkus. Ugunsdzēsēji glābēji apdraudējumu cilvēkiem novērsa.

Aizvadītajās diennaktīs  VUGD kopumā saņēma 163 izsaukumus – 51 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz meža ugunsgrēku dzēšanu,  83 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri