Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 10 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 15. septembra plkst. 6.30 līdz 18. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 10 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 10.31 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur graudu kaltē dega graudi 10 m2 platībā. Lai ierobežotu uguns izplatību, ar uzņēmuma tehnikas palīdzību tika izkrautas apmēram 100 tonnas graudu. Plkst. 19.33 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdienas rītā plkst. 10.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Zaubes pagastu, kur graudu kaltēšanas bunkurā dega graudi 10m2 platībā. Plkst. 13.04 ugunsgrēks likvidēts. 

Sestdien plkst. 18.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur dega vienstāva šķūnis 20m2 platībā. Plkst. 20.26 ugunsgrēks likvidēts. 

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Gaujas ielā Madonā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija izlijusi degviela. Izmantojot absorbentu ceļa braucamā daļa sakārtota. 

Piektdien pusdienlaikā VUGD saņēma palīdzības lūgumu no Alūksnes novada Jaunalūksnes pagasta, kur cilvēkam mežā bija sākušās veselības problēmas. Ugunsdzēsēji glābēji uz nestuvēm cilvēku iznesa no meža un nodeva NMPD mediķiem.

Piektdienas pēcpusdienā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Gulbenes novada Stāmerienes pagastā, kur purvā bija iestiguši divi zirgi. Dzīvnieki tika izglābti un nodoti saimniekam. 

Sestdien deviņos no rīta ugunsdzēsēji glābēji devās uz Limbažu novadu, kur Augstrozes ezerā bija apgāzusies laiva un cilvēks pie tās turējās. Vietējie iedzīvotāji, pamanot nelaimē nokļuvušo, bija pie viņa piepeldējuši ar laivu un palīdzēja noturēties līdz ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdim. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku nogādāja krastā un nodeva NMPD mediķiem.  

Sestdien septiņos vakarā saņemts palīdzības sauciens no cilvēka, kas Madonas novada Indrānu pagastā bija apmaldījies purvā. Telefoniski sazinoties ar cilvēku un iedarbinot autocisternas skaņas signālu, cilvēkam norādīta izeja no purva.

Aizvadītajās diennaktīs  VUGD kopumā saņēma 150 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz mežu ugunsgrēku dzēšanu, 56 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukums bija maldinājums.

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri