Valmieras Ziņas

Vidzemē noslīcis zemledus makšķernieks (2)

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 14. decembra plkst. 6.30 līdz 17. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 15 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem un vēl viens bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Amatas novadu, kur saskaņā pieteikto informāciju, jau divas dienas pie ezera stāv velosipēds un makšķernieku piederumi, bet ezerā redzama veste. Ūdenslīdēji, pārmeklējot ūdenstilpi, kur bija redzama veste, atrada noslīkušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

VUGD atgādina, ka šobrīd uz ūdenstilpnēm esošā ledus kārta ne vienmēr var izturēt cilvēka svaru un uz tā atrasties ir bīstami!

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Rūjienā, kur piektdien dega žāvētava 3m2 platībā, Burtnieku novadā, kur atklātā teritorijā dega atkritumi 30m2 platībā, Valkas novadā, kur gruzdēja divstāvu dzīvojamās mājas starpsiena 1,5m2 platībā, kā arī Salacgrīvā, kur dega žāvētava 4m2 platībā un Gulbenes novadā, kur dega garāžas jumts 3m2 platībā.

Brīvdienās Vidzemē trīs māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Ērgļu novadu, Gulbeni un Mazsalacas novadu.

Naktī uz svētdienu plkst. 2.01 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valkas novada Valkas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamā māja 100m2 platībā. Visi mājas iedzīvotāji pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies saviem spēkiem. Plkst. 8.12 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Vakar plkst. 9.21 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu dzīvojamo māju Madonā, kur izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka augšējā stāva dzīvoklī deg dīvāns un sadzīves mantas 6m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās 12 cilvēki, bet vēl vienu cilvēku evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 10.35 ugunsgrēks likvidēts.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    arnolds - 17.12.2018 Atbildēt

    Aiz est gribesanas lien. Vejoni, dari kauko.

    Edgars - 19.12.2018 Atbildēt

    bēdīgi https://www.valmieraszinas.lv

Mūsu partneri