Valmieras Ziņas

Vidzemē gadumijas brīvdienās ugunsdzēsējiem glābējiem 19 izsaukumi

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 30. decembra plkst. 6.30 līdz 2. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa. 

Ceturtdien plkst. 21.33 tika saņemts izsaukums uz Jūras ielu Alojā, kur divstāvu neapsaimniekotā ēkā pirmā stāvā ar atklātu liesmu dega atkritumi un sadzīves mantas 4m2 platībā. Plkst. 22.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Gadu mijā, īsi pēc pusnakts, plkst. 00.09 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur saimniecības ēkā dega siena un grīda 3m2 platībā. Iespējams, ka ugunsgrēks izcēlās no ēkā atstātiem spaiņiem, kuros atradās karsti pelni. Ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās iedzīvotāji bija apdzēsuši ar sniega palīdzību. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēku un konstrukcijas. Plkst. 1.15 darbi notikuma vietā tika pabeigta.

Plkst.00.13 tika saņemts izsaukums Kāpu ielā Valmierā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju vienstāva saimniecības ēkas jumtā bija trāpījusi petarde, kā rezultātā sāka gruzdēt siens 0,5m2 platībā. Plkst.00.33 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

1.janvārī plkst. 14.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums un malka aiz krāsns 4m2 platībā. Plkst. 18.58 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Alūksnes novada Zeltiņu pagastā, kur ceturtdien mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā, Valkas novada Valkas pagastā, kur piektdien vienstāva dzīvojamā mājā nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ bija izveidojies sadūmojums, kā arī sestdien Limbažu novada Limbažu pagastā, kur vienstāva mājas dūmvadā dega sodrēji 3,2m2 platībā. Tikai vienā no šim trim notikumiem, ugunsdzēsēji glābēji dzirdēja dūmu detektora brīdinošo signālu.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Tādēļ ir būtiski, ka mājoklī ir uzstādīts dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizēs par izveidojušos sadūmojumu un ļaus cilvēkiem izglābties.

Vecgada vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Ainažos, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma tika atvienoti automašīnu akumulatori, kā arī sakārtota ceļa braucamā daļa. Gada pirmajās dienās Valkā un Valmieras novadā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja ceļa braucamās daļas, uz kurām bija uzkrituši koki.

Visā Latvijā aizvadītajās četrās diennaktīs VUGD saņēma 186 izsaukumus – 55 uz ugunsgrēku dzēšanu, 85 uz glābšanas darbiem, bet 46 izsaukumi bija maldinājumi.

(Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto programmētāja amatu uz nenoteiktu laiku (nepilns darba laiks – 20 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs (vai pēdējā kursa students), zināšanas HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL, par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšēja pieredze tīmekļa sistēmu izstrādē, kā arī pieredze CMS, labas latviešu un angļu valodas zināšanas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: esošo tīmekļa sistēmu uzturēšana un optimizēšana, jaunu tīmekļa sistēmu izstrāde un ieviešana. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, izaugsmes iespējas un iespēju iesaistīties projektos, garantētu un regulāru atalgojumu 890,00 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī Pretendentiem motivācijas vēstuli, dokumentu kopijas, kas apliecina izglītību (vai izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pasta adresi agrita.somase@va.lv vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz programmētāja amatu” līdz 2022.gada 26.jūlijam. Par tehniskajiem jautājumiem un darba pienākumiem zvanīt: 29340322 (Jānis Kleinbergs, IT grupas vadītājs) Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-26 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli, izglītības dok. kopijas ( izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pastu Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri