Valmieras Ziņas

Vidzemē dzēsti pieci ugunsgrēki

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 11. februāra plkst. 6.30 līdz 12. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 14.54 tika saņemts izsaukums uz Alojas novada Staiceles pagastu, kur dega vieglās automašīnas motora telpa 2m2 platībā. Plkst. 15.56 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 19.33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pilskalna ielu Smiltenē, kur divstāvu dzīvojamās ēkas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 1m2 platībā. Plkst. 20.14 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Plkst. 20.09 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Stradu pagastu, kur dega saimniecības ēka 25m2 platībā. Plkst. 23.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 20.22 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Raiņa ielu Valkā, kur vienstāva saimniecības ēkā dega malka un bēniņu pārsegums 5m2 platībā. Plkst. 22.12 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 2.33 tika saņemts izsaukums uz Jaunpiebalgas novada Zosēnu pagastu, kur vienstāva koka ēkā dega starpstāvu pārsegums 2m2 platībā, kā arī sodrēji dūmvadā 0,2m2 platībā. Plkst. 7.01 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē saņemts viens izsaukums uz Varakļānu novada Varakļāniem, kur vienstāva dzīvojamā mājā notikusi nepareiza apkures sistēmas ekspluatācija un izveidojies piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēku un palīdzēja telpas izvēdināt.

Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātu apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 45 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Mūsu partneri