Valmieras Ziņas

Vidzemē dzēsti divi plaši ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 5.maija plkst. 6.30 līdz 6.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājumi, portālu “ Valmieras Ziņas” informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Jau diennakti turpinās ugunsgrēka dzēšana Alūksnes novada Zeltiņu pagastā. Vakar plkst. 08.05 VUGD saņēma informāciju, ka ražošanas uzņēmuma vienstāva ēkā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 400 m2 platībā uz paletēm deg apmēram 50 tonnas kokogļu. Plkst. 12.19 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ugunsgrēka izplatīšanos ierobežot. Dzēšanas darbos piedalījās Alūksnes, Apes un Gulbenes ugunsdzēsēji glābēji, kā arī uzņēmuma darbinieki un piesaistīta traktortehnika, kas veda no ēkas ārā kokogles. Šobrīd visas degošās kokogles ir izvestas ārā no ēkas, atklāta degšana vairs nenotiek, bet ik pa laikam tās dūmo un ugunsdzēsēji glābēji turpina ogļu dzesēšanu ar ūdeni.

Vakarpusē Burtnieku novada Valmieras pagastā uz ceļa braucamās daļas bija izlijis eļļai līdzīgs šķidrums, kuru ugunsdzēsēji glābēji savāca ar absorbenta palīdzību.

Ausekļa ielā Cēsīs dega vieglās automašīnas motortelpa 2 m2 platībā.

Šonakt plkst. 01.25 Cēsu, Siguldas un Ērgļu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Amatas novada Amatas pagastu, kur saimniecības ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu saimniecības ēkas jumts un otrais stāvs deg pilnā 300 m2 platībā. Saimniecības ēkā iekšā atradās siena ruļļi. Plkst. 04.13 ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota, bet tā dzēšanas darbi vēl turpinās – notiek siena ruļļu un ēkas konstrukciju jaukšanas un dzēšanas darbi. 

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 46 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu kūlas un vienu meža ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri