Valmieras Ziņas

Vidzemē brīvdienās dzēsti 17 kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no 9.aprīļa plkst. 6.30 līdz 12.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 42 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā 17 kūlas ugunsgrēkiem un vienu meža ugunsgrēku), 17 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Naktī uz svētdienu plkst. 3.56 tika saņemts izsaukums uz Rūjienas novada Vilpulkas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva pirts 30m2 platībā. Plkst. 6.26 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 2.44 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Ziemera pagastu, kur piecu metru augstumā dega koka dobums 2m2 platībā.  Plkst. 5.50 ugunsgrēks tika likvidēts. Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Raunas ielā Cēsīs, kur dega atkritumi 10m2 platībā.

Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Miera ielā Alūksnē, kur dega vieglās automašīnas bagāžas nodalījums un elektrības vadi 0,5m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Piektdien plkst. 15.46 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas ventilācijas šahtā dega putna ligzda 1m2 platībā. Vienā no ēkas dzīvokļiem tika konstatēts sadūmojums un no tā tika evakuēts cilvēks. Tika pārbaudīti visi mājokļi. Plkst. 17.33 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Nedēļas nogalē dzēsti 17 kūlas un viens mežā ugunsgrēks Beverīnas novada Kauguru pagastā, kur dega kūla, meža zemsedze un jaunaudze 2 hektāru lielā platībā. Kūlas ugunsgrēki dzēsti gan piektdien (3), gan sestdien (2), gan arī svētdien (12) :

 • Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā 3500m2 platībā; 2m2 platībā
 • Dzelzceļa ielā Gulbenē 40m2 platībā; blakus Viestura ielai Gulbenē – 20m2 platībā;
 • Smiltenes novada Grundzāles pagastā 10m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);
 • Rūpniecības ielā Valmierā 15m2 platībā; Ainažu ielā Valmierā 100m2 platībā;
 • Limbažu novada Skultes pagastā 200m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);
 • Rīgas ielā Smiltenē 300m2 un 150m2 platībā;
 • Burtnieku novada Rencēnu pagastā 1,5 hektāru lielā platībā;
 • Valkas novada Valkas pagastā 2000m2 platībā;
 • Limbažu novada Katvaru pagastā 300m2 platībā;
 • Kocēnu novada Kocēnu pagastā 2000m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);
 • Marijas ielā Rūjienā, kur pērnā zāle dega 500m2 platībā;
 • Amatas novada Nītaures pagastā, kur dega kūla 2000m2 platībā;
 • Alūksnes novada Alsviķu pagastā, kur kūla dega 5 hektāru lielā platībā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir sakopt savu īpašumu, tajā skaitā, pļaujot zāli, lai neveidotos kūla, kā arī 10 m plata joslu ap ēkām attīrīt no sausās zāles un kultūraugu atliekām. Papildus vairākas pašvaldības savos saistošajos noteikumos ir definējušas teritorijas sakopšanas prasības, piemēram, pieļaujamo zāles augstumu, tās pļaušanas biežumu utt. VUGD aicina iedzīvotājus iepazīties ar saviem pienākumiem teritorijas sakopšanas jomā un tos pildīt, lai novērstu kūlas degšanu.

Aizvadītajās brīvdienās VUGD Vidzemē saņēma četrus izsaukumus (uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, Pārgaujas novada Straupes pagastu, Lenču ielu Cēsīs, kā arī Ezera ielu Madonā), kur māju dūmvados dega sodrēji.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 282 izsaukumus – 161 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā 95 kūlas ugunsgrēkiem un četriem meža ugunsgrēkiem), 87 uz glābšanas darbiem, bet 34 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA "Lat Met" aicina darbā Biroja darbinieku metālapstrādes cehā SIA "Lat Met" pamatā ir metālapstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dizaina metāla izstrādājumu ražošanas jomā - margas, kāpnes, mēbeles, nožogojumi, utt. Meklējam papildspēkus metāla apstrādes ceha ofisā. Amata pienākumi saistībā ar pasūtījumu apstrādi, tāmēšanu, komunikāciju ar klientu, komercpiedāvājumu sagatavošanu un nodošanu ražošanā, kvalitātes vadības sistēmas uzturēšanu, utt. Galvenie amata pienākumi:  Komercpiedāvājumu sagatavošana – tāmēšana;  Pasūtījuma specifikācijas saskaņošana ar klientu, komunikācija ar klientu;  Kalkulāciju un komercpiedāvājumu sagatavošana;  Rēķinu reģistrēšana un izrakstīšana;  Materiālu un transporta pakalpojumu pasūtīšana;  Kvalitātes vadības sistēmas uzturēšana. Amata pienākumi var manīties atkarībā no darba pretendentu kompetences un iemaņām. Prasības darba pretendentiem:  3 gadu darba pieredze ofisa darbā, tirdzniecībā, projektu vadībā vai ražošanas darba organizēšanā;  Loģiskā domāšana, apķērība un pozitīva attieksme;  Labas komunikācijas prasmes - spēja brīvi un pārliecinoši komunicēt ar klientiem tiekoties klātienē, sazinoties pa tālruni vai elektroniski;  Pozitīva attieksme pret darbu un kolēģiem, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un rast risinājumu dažādās situācijās;  Vēlme strādāt metāla izstrādājumu ražošanas un tirdzniecības nozarē;  Prasmes darbam ar datoru. Par priekšrocību tiks uzskatīta:  Izpratne par tehniska darba organizēšanu, tāmēšanu;  Prasme strādāt ar kādu no projektēšanas datorprogrammām;  Spēja lasīt un saprast metāla izstrādājumu rasējumus un veikt vienkāršus labojumus vai papildinājumus. Atalgojums: uzsākot darbu 850EUR (bruto) = ~650EUR ( neto alga "uz rokas") Iespējams nepilnas slodzes darba laiks un/vai daļējs darbs no mājām. Darba vietas adrese: “Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300m no Rubenes baznīcas). Pieteikties iespējams: Sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu aigars@latmet.com vai aizpildot kontaktu formu mūsu mājas lapā http://www.latmet.eu/vakances/ Papildus info: Mēs šobrīd meklējam ofisa darbinieku ar labām komunikācijas spējām, tāpēc no pretendentiem sagaidām arī motivācijas vēstuli un/vai mazliet plašāku aprakstu par sevi. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-07 Kontaktpersona: Pieteikties var, aizpildot kontaktu formu http://www.latmet.eu/vakances, t. 29429956.

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" (40900035103)  aicina darbā  APKOPĒJU filiālē "RŪJA” 1 amata vieta uz nenoteiktu laiku Prasības pretendentam: • Pamatizglītība. • Pieredze nav nepieciešama. • Spēja būt klientorientētam, nosvērtam, vērīgam, lojālam. Galvenie pienākumi: • Tīrīt telpas – slaucīt, mazgāt grīdas, sienas. • Veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar sanitāri tehniskajām prasībām. • Iztīrīt atkritumu tvertnes – iznest atkritumus, un ielikt tīru maisiņu. • Mazgāt logus un to rāmjus, palodzes. • Laistīt un kopt istabas augus. Piedāvājam: • Atalgojumu no EUR 500 bruto; • Sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; • Darba pieredzi valsts pārvaldē; • Labus darba apstākļus; • Draudzīgus, atsaucīgus un profesionālus kolēģus; Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Apkopēja" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv.  Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-14 Kontaktpersona: Jānis Flaksis Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri