Valmieras Ziņas

Vidzemē brīvdienās dzēsti 17 kūlas ugunsgrēki

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no 9.aprīļa plkst. 6.30 līdz 12.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 42 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā 17 kūlas ugunsgrēkiem un vienu meža ugunsgrēku), 17 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Naktī uz svētdienu plkst. 3.56 tika saņemts izsaukums uz Rūjienas novada Vilpulkas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva pirts 30m2 platībā. Plkst. 6.26 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 2.44 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Ziemera pagastu, kur piecu metru augstumā dega koka dobums 2m2 platībā.  Plkst. 5.50 ugunsgrēks tika likvidēts. Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Raunas ielā Cēsīs, kur dega atkritumi 10m2 platībā.

Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Miera ielā Alūksnē, kur dega vieglās automašīnas bagāžas nodalījums un elektrības vadi 0,5m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Piektdien plkst. 15.46 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas ventilācijas šahtā dega putna ligzda 1m2 platībā. Vienā no ēkas dzīvokļiem tika konstatēts sadūmojums un no tā tika evakuēts cilvēks. Tika pārbaudīti visi mājokļi. Plkst. 17.33 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Nedēļas nogalē dzēsti 17 kūlas un viens mežā ugunsgrēks Beverīnas novada Kauguru pagastā, kur dega kūla, meža zemsedze un jaunaudze 2 hektāru lielā platībā. Kūlas ugunsgrēki dzēsti gan piektdien (3), gan sestdien (2), gan arī svētdien (12) :

  • Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā 3500m2 platībā; 2m2 platībā
  • Dzelzceļa ielā Gulbenē 40m2 platībā; blakus Viestura ielai Gulbenē – 20m2 platībā;
  • Smiltenes novada Grundzāles pagastā 10m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);
  • Rūpniecības ielā Valmierā 15m2 platībā; Ainažu ielā Valmierā 100m2 platībā;
  • Limbažu novada Skultes pagastā 200m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);
  • Rīgas ielā Smiltenē 300m2 un 150m2 platībā;
  • Burtnieku novada Rencēnu pagastā 1,5 hektāru lielā platībā;
  • Valkas novada Valkas pagastā 2000m2 platībā;
  • Limbažu novada Katvaru pagastā 300m2 platībā;
  • Kocēnu novada Kocēnu pagastā 2000m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);
  • Marijas ielā Rūjienā, kur pērnā zāle dega 500m2 platībā;
  • Amatas novada Nītaures pagastā, kur dega kūla 2000m2 platībā;
  • Alūksnes novada Alsviķu pagastā, kur kūla dega 5 hektāru lielā platībā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir sakopt savu īpašumu, tajā skaitā, pļaujot zāli, lai neveidotos kūla, kā arī 10 m plata joslu ap ēkām attīrīt no sausās zāles un kultūraugu atliekām. Papildus vairākas pašvaldības savos saistošajos noteikumos ir definējušas teritorijas sakopšanas prasības, piemēram, pieļaujamo zāles augstumu, tās pļaušanas biežumu utt. VUGD aicina iedzīvotājus iepazīties ar saviem pienākumiem teritorijas sakopšanas jomā un tos pildīt, lai novērstu kūlas degšanu.

Aizvadītajās brīvdienās VUGD Vidzemē saņēma četrus izsaukumus (uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, Pārgaujas novada Straupes pagastu, Lenču ielu Cēsīs, kā arī Ezera ielu Madonā), kur māju dūmvados dega sodrēji.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 282 izsaukumus – 161 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā 95 kūlas ugunsgrēkiem un četriem meža ugunsgrēkiem), 87 uz glābšanas darbiem, bet 34 izsaukumi bija maldinājumi.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: debitoru rēķinu sagatavošana un izrakstīšana debitoru uzskaites veikšana un parādu kontrole/uzraudzība bankas darījumu uzskaite un grāmatošana grāmatvedības procesu digitalizācijas un automatizācijas pilnveidošana darba samaksas aprēķinu veikšana darbinieku aizvietošanas gadījumos citu ar grāmatvedību saistītu uzdevumu izpilde atbilstoši uzņēmuma vajadzībām Prasības kandidātiem: augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitātē zināšanas grāmatvedību relamentējošos normatīvajos aktos pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā "Horizon", kas tiks uzskatīta par priekšrocību labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus teicamas latviešu valodas zināšanas Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojumu no EUR 1420 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2026.gada 03.jūlijam, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: GRĀMATVEDIS (KONSULTANTS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-07-03 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

SIA “VENDOR” aicina pievienoties komandai –  Klientu konsultantu/-i! SIA “VENDOR” ir ERGO apdrošināšanas oficiālais partneris klientu piesaistē, un šobrīd mēs paplašinām savu komandu. Ja vēlies strādāt attālināti, plānot savu darba dienu pats un attīstīt jaunas prasmes dinamiskā vidē – šī iespēja ir domāta tieši Tev!  ✅Tavi galvenie darba pienākumi: Konsultēt klientus par ERGO apdrošināšanas produktiem Piesaistīt jaunus klientus un sniegt tiem nepieciešamo informāciju Veidot individuālu komunikāciju ar potenciālajiem klientiem (telefoniski, tiešsaistē vai klātienē) Darbs ar uzņēmuma iekšējo sistēmu ✅Ko mēs piedāvājam: Elastīgu, brīvi plānojamu darba grafiku Iespēju strādāt attālināti visā Latvijā  Atbalstošu un uz sadarbību vērstu komandu Uz sasniegumiem balstītu atalgojuma sistēmu Iespēju attīstīt profesionālās prasmes un veidot karjeru ✅ Ko mēs sagaidām no Tevis: Gatavību mācīties un apgūt jaunas prasmes Proaktīvu pieeju un atbildību ikdienas darbā Ieinteresētību personīgajā un profesionālajā izaugsmē Pieredze apdrošināšanas jomā tiks uzskatīta par priekšrocību (bet nav obligāta) 📩 Sūti savu CV: vakances@vendorlatvija.lv Piesakies un kļūsti par daļu no mūsu komandas! Kopā mēs varam sasniegt vairāk!  Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2026-07-12 Kontaktpersona: Jānis Vanags Tālrunis: 28769949 E-pasts: vakances@vendorlatvija.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Tiešās pārdošanas konsultants/-e sadarbībā ar “TET” Mēs Baltic Sales Solutions, oficiālais Tet sadarbības partneris, aicinām komandā enerģiskus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas kopā attīstīties, augt un sasniegt savus un uzņēmuma mērķus. Tavs darbs būs: 🏠 Klientu apmeklēšana viņu dzīvesvietās pēc iepriekš sagatavota darba uzdevuma– gan jauni, gan esoši Tet klienti 💬 Tet produktu un pakalpojumu prezentēšana un konsultēšana klātienē (internets, TV, elektrība, viedie risinājumi) 🔍 Individuāli piemērotāko risinājumu atrašana katram klientam Ko mēs meklējam: Tu labprāt komunicē un nebaidies uzsākt sarunu Esi pozitīvs, enerģisks un gatavs mācīties Vēlies strādāt dinamiskā vidē un redzēt savu darba rezultātu augam Ko mēs piedāvājam: 🏆 Darbu ar atpazīstamu un uzticamu zīmolu — Tet  👥 Iespēju būt līderim un veidot savu komandu 🗺 Darba iespējas visā Latvijā – strādā savā pilsētā vai tās tuvumā 💸Stabilus, taču neierobežotus ienākumus: fiksēta mēnešalga 780 (bruto) + bonusi no pārdotā. Sūti savu pieteikumu ar norādi "Valmiera" uz: darbs@balticsalessolutions.lv Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-05 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz darbs@balticsalessolutions.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri