Valmieras Ziņas

Vidzemē 12 novados dzēsti kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 26.marta plkst. 6.30 līdz 29.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 36 izsaukumus – 27 uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 8.22 tika saņemts izsaukums uz Rūjienas novada Jeru pagastu, kur angārā dega šķelda 150m2 platībā. Kad degšana tika likvidēta, Rūjienas un Mazsalacas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Naukšēnu pašvaldības ugunsdzēsēju formējums no angāra izveda  600m3 šķeldu. Notikuma vietā strādāja divas VUGD autocisternas, kā arī trīs īpašnieka organizētie frontālie iekrāvēji, kā arī vēl divas traktortehnikas vienības, kas palīdzēja pievest ūdeni notikuma vietai no trīs kilometrus attālās ūdenstilpes. Plkst. 23.20 (pēc piecpadsmit stundām) darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Piektdien plkst. 22.08  tika saņemts izsaukums uz Saules ielu Madonā, kur trīsstāvu dzīvojamā ēkā pirmā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,01m2 platībā. Par nelaimi mājoklī kaimiņiem bija signalizējis dūmu detektora signāls. Plkst. 22.37 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Sestdien plkst. 11.38 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Stacijas ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu ēkā piektā stāva lodžijā dega atkritumi 0,01m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Plkst. 12.55 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Mārcienas pagastu, kur metāla angārā dega siena ruļļi 35m2 platībā. Plkst. 15.32 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagastā, kur dega vieglā automašīna 0,01 m2 platībā (ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās), Raunas novada Raunas pagastā, kur dega kūtsmēslu kaudze 30m2 platībā, Raunas novada Drustu pagastā, kur blakus nenopļautai pļavai dega atkritumu kaudze 10m2 platībā, kā arī Vārnu ielā Cēsīs, kur dega atkritumi 1m2 platībā.

Sestdien plkst. 13.47 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Liepas pagastu, kur dega meža zemsedze viena hektāra lielā platībā, kūla piecus hektārus lielā platībā un zaru kaudze 50m2 platībā. Notikuma vietā strādāja 13 Cēsu un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, kā arī dzēšanas darbos palīdzēja Liepas un Priekuļu pašvaldības formējumu ugunsdzēsēji un bija piesaistītas vēl divas autocisternas. Plkst. 15.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 15.00 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Stāmerienas pagastu, kur dega kūla 800m2 platībā un vienstāva nojume 4m2 platībā. Plkst. 15.46 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās trīs diennaktīs dzēsti vēl 17 kūlas ugunsgrēki – piektdien divi, sestdien 11, bet svētdien četri:

 • Salacgrīvas novadā – 3 (50m2, 5000m2 un 250m2 lielās platībās);
 • Gulbenes novadā – 2(6000m2 un 1hektāra lielā platībā);
 • Priekuļu novadā – 1 (300m2 platībā);
 • Smiltenes novadā – 1 (1,5 hektāri);
 • Līgatnes novadā – 3 (500m2, 300m2, 200m2 );
 • Apes novadā – 1 (1300m2 platībā);
 • Amatas novadā – 1 ( 20m2, likvidēts pirms VUGD ierašanās);
 • Pārgaujas novadā – 1 (300m2 platībā);
 • Cēsu novadā – 1 (kūla 7000m2 platībā un zaru kaudze 50m2);
 • Raunas novadā – 1 (200m2 platībā);
 • Limbažu novadā – 1 (1,7hektāru lielā platībā);
 • Madonas novadā – 1 (400m2 platībā).

VUGD brīdina, ka par kūlas dedzināšanu fiziskas personas var sodīt ar naudas sodu no 56 līdz 140 naudas soda vienībām (280 – 700 euro), savukārt par zemes neapsaimniekošanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 28 līdz 140 naudas soda vienībām (no 140 līdz 700 euro), bet juridiskajām personām – no 140 līdz 580 naudas soda vienībām (no 700 līdz 2900 euro).

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 295 izsaukumus – 194 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā sešu meža ugunsgrēku dzēšanu, 60 uz glābšanas darbiem, bet 41 izsaukums bija maldinājums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Jāņa Daliņa stadions aicina komandā uzkopšanas dienesta darbinieku/-ci CV gaidīsim e-pastā: vakances@voc.lv līdz 08.10.2021. Tavi pienākumi: Nodrošināt tīrību un kārtību stadiona viesnīcas numuros, manēžā un koplietošanas telpās; Sagatavot stadiona viesnīcas numurus viesu uzņemšanai un uzkopt telpas pēc viesu aizbraukšanas; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu. Mēs sagaidām: Vidējo izglītību; Labas latviešu valodas zināšanas; Krievu un angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Izpratni par tīru un sakoptu apkārtējo vidi, darba kultūru, kā arī sportisku un veselīgu dzīvesveidu; Teicamu saskarsmes kultūru un pozitīvu attieksmi pret veicamajiem darba pienākumiem. Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR pirms nodokļu nomaksas (pārbaudes laikā 3,75 EUR), summēto darba laiku, maiņu darbu; Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; Zinošu un atsaucīgu darba kolēģu komandu; Dinamisku darba vidi; Dažāda veida bonusus pēc pārbaudes laika. Pievienojies iespēju vietai, kur savas uzvaras piedzīvot atkal un atkal! Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, Čempionu iela 2, Valmiera, LV-4201 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-08 Kontaktpersona: Sūtīt CV uz e-pasta adresi: vakances@voc.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA "Valmieras Olimpiskais centrs", Čempionu iela 2, LV-4201, Valmiera, Valmieras novads Valmieras peldbaseins piedāvā darbu apkopējām. Prasības: veikt telpu tīrīšanu un uzkopšanu saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu; sagatavot un uzturēt kārtībā nepieciešamo inventāru; pieteikt nepieciešamo uzkopšanas līdzekļu un inventāra pasūtīšanu; augsta atbildības sajūta un akurātums; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem; vēlamā izglītība – ne zemāka par vidējo; latviešu valodas zināšanas; Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR stundā (3,75 EUR - pārbaudes laikā) bruto, summēto darba laiku, maiņu darbu (arī nakts stundās, ar Darba likumā paredzēto piemaksu); Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; sociālās garantijas  darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; Dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; Darba vieta: Valmieras Olimpiskais centrs, Peldbaseinu kompleksā, Čempionu iela 2 Pieteikšanās līdz 31.10.2021 : Inga Amerika, inga.amerika@voc.lv, +371 28640939. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu inga.amerika@voc.lv

Mūsu partneri