Valmieras Ziņas

VIDEO: Valmierā diskutē par sporta iespējām diasporas politikā

Sestdien, 13.jūlijā, Valmierā pulcējās vairāk nekā 1060 sportisti, viņu treneri, kā arī liels skaits sporta entuziastu un līdzjutēju, lai piedalītos lielākajā sporta notikumā šogad – Eiropas BMX čempionātā. Vidzemes Olimpiskajā centrā sporta gaisotnē notika arī diskusija „Sports un diaspora – neizmantotais potenciāls”, kurā pārrunāja sporta iespējas diasporas politikā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Diskusijā piedalījās Izglītības un zinātnes ministre – Ilga Šuplinska, Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos – Aivars Groza, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs – Jānis Baiks, viena no Berlīnes maratona organizatorēm – Ieva Kunga, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa padomnieks – Jānis Upenieks un Latvijas Triatlona federācijas prezidents – Aigars Strauss.

Kā uzsvēra diskusijas vadītāja, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēde Elīna Pinto: „Sporta izglītība un karjeras iespējas šajā jomā ir līdz šim par zemu novērtēts virziens diasporas sadarbības un reemigrācijas politikā, taču ar augstu potenciālu. Šajā jomā pastāvošās pašizaugsmes, treniņu un sadarbības iespējas ir ne tikai interesants piedāvājums diasporas bērniem un jauniešiem, bet arī var likt pamatus plašākai reemigrācijas un pārrobežu sadarbības kustībai.”

Arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks uzsvēra sporta nozīmi sabiedrības vienošanā. „Sportisti ar savu cīņas sparu un vēlēšanos uzvarēt, sasniegt arvien vairāk iedvesmo un rāda pozitīvu piemēru. Valmierā sporta līdzjutēju kustība vienmēr ir bijusi spēcīga, vienojot dažādas sabiedrības grupas. Ir būtiski dot iespēju ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem stāstīt par Latviju savā draugu paziņu, kolēģu lokā, vienlaikus apliecinot, ka tautieši Latvijai ir ļoti vajadzīgi, gan esot ārpus dzimtenes, gan dzimtenē.”

Diskusija iezīmēja ļoti daudz starta pozīcijas, kurās iespējams mērķtiecīgāk kopīgi strādāt. Klātesošie runāja par to, kā diaspora var palīdzēt veidot Latvijas tēlu, aizstāvēt Latvijas sporta un citas intereses starptautiskajā telpā. Tika pārrunātas arī diasporas pārstāvju iespējas būt par investoriem vai Latvijā ražotu produktu un tūrisma piedāvājuma eksporta aģentiem. Diskusijas dalībnieki atzinīgi novērtēja Valmieras pilsētas pašvaldības, Eiropas Latviešu apvienības un Vidzemes Olimpiskā centra organizēto nometni Vidzemes un ārvalstu jauniešiem „Olimpiskais kvants”, kas no 7. līdz 14. jūlijam pirmo reizi norisinājās Valmierā, uzsverot, ka šāda nometne jāorganizē un jāpaplašina arī turpmāk.

Diskusiju organizēja Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Eiropas Latviešu apvienību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “BEST WOOD Europa” aicina darbā apkures/ katlu KURINĀTĀJU. Darba apraksts: Apkures iekārtu apkalpošana, kurināšana. Sekot apkures iekārtu kontroles aparatūras rādītājiem saskaņā ar katlu ekspluatācijas noteikumiem un instrukcijām. Sekot apkures iekārtu armatūru, cirkulācijas sūkņu, dūmsūkņa, skursteņa un dūmvadu tehniskajam stāvoklim un to drošai ekspluatācijai. Veikt apkures iekārtu uzturēšanu pastāvīgā darba kārtībā. Fiksēt uzskaites datus reģistrācijas žurnālos. Prasības kandidātiem: Augsta atbildības sajūta. Apkures krāšņu/ katlu kurinātāja sertifikāts/operatora apliecība. Pieredze profesijā. Uzņēmums piedāvā: Stabilu darba vietu. Konkurētspējīgu atalgojumu. Daļēji apmaksātas pusdienas. Apmaksātus ceļa izdevumus no Valmieras. Ražotnes atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laika veids: maiņu darbs. Alga: EUR 4,25 bruto stundā (papildus piemaksas par apzinīgi veiktu darbu). Pieteikšanās: sūtīt CV norādi “Kurinātājs_Brenguļi” uz e-pastu bwe@bwe.lv līdz 2019.gada 27.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 24966076. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: APKURES /KRĀŠŅU KURINĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Zālītes, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pasta adresi bwe@bwe.lv, t. 24966076.

Mūsu partneri