Valmieras Ziņas

ViA Atvērto durvju dienā piedalās vairāk nekā pussimts vidusskolēnu

Šodien Vidzemes Augstskolas (ViA) Atvērto durvju dienā piedalījās 51 vidusskolēns, dienas laikā gūstot atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par Vidzemes Augstskolu, Valmieru un studenta dzīvi kopumā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja ViA sabiedrisko attiecību speciālists Juris Lūsis.

Pēc viņa teiktā, dienas iesākumā vidusskolēniem piedāvāta rektora Gata Krūmiņa novadīta prezentācija par Vidzemes Augstskolu, izklāstot pašu būtiskāko par izglītības iestādes piedāvājumu.

Dienas laikā pasākuma dalībnieki piedalījušies arī vairākās ViA pasniedzēju vadītās radošajās darbnīcās, kur iepriekš sagatavotas spēles un atrakcijas, kas saistītas ar konkrētajiem studiju virzieniem. Pēc J.Lūša teiktā, biznesa radošajā darbnīcā vidusskolēni uzzinājuši par vairākiem problēmjautājumiem, ko spēj atrisināt veiksmīga biznesa vadība. Komunikācijas, mediju un pārvaldības radošajā darbnīcā jaunieši spēlējuši spēli, lai izprastu sevi, kolēģus un sadarbību kolektīvā, savukārt inženierzinātņu radošajās darbnīcās skolēni iepazinuši dažādas tehnoloģijas, bet tūrisma nodarbībās – lauzuši tradicionālos stereotipus par tūrismu un tā nozīmi.

Dienas turpinājumā vidusskolēni piedalījās nelielā viktorīnā par studentu dzīvi un devās orientēšanās spēlē pa Valmieru, lai pārliecinātos, ka pilsēta piedāvā daudz skaista un aizraujoša. Savukārt dienas noslēgumā jaunieši piedalījās “chill out” pasākumā, kur, baudot picas un klausoties mūziku, jau neformālā gaisotnē varēja iegūt atbildes uz līdz šim vēl neatbildētajiem jautājumiem.

Kā pastāstīja J.Lūsis, vidusskolēni šo pasākumu lielākoties apmeklējot, lai gūtu apstiprinājumu, ka viņu līdz šim saprastais vai iedomātais atbilst realitātei un lielākā daļa pasākuma dalībnieku jau iepriekš zinot – kura programma vai vairākas viņus interesē vairāk par citām un tad tai arī tiek koncentrēta viņu uzmanība visas dienas garumā.

Pēc J.Lūša teiktā, uzrunājot vidusskolēnus, tiekot likts uzsvars uz vairākām ViA priekšrocībām, tostarp nelielajām studiju grupām, kas ļauj katram tikt uzklausītam un saņemt nepieciešamo uzmanību, profesionālo izglītību, kas nozīmē, ka students, beidzot augstskolu saņem ne tikai grādu, bet arī kvalifikāciju, kā arī akcents tiek likts uz ģimeniskumu, studentam nekļūstot par “vienu no daudziem, bet viņš pats var būt personība augstskolā,” skaidroja J.Lūsis.

Atvērto durvju dienas pasākumus varēja apmeklēt ne vien topošie studenti, bet arī viņu vecāki. Pēc augstskolas pārstāvja teiktā, šodien tikties ar rektoru un pārrunāt interesējošos jautājumus par savu atvašu iespējamajām studijām ViA bija ieradušies septiņi vecāki.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri