Valmieras Ziņas

Veikta Valmieras novada radošo projektu atlase tālākai izpētei starptautiskajā projektā IN SITU

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Eiropas Kultūras centru asociāciju ir veikusi izvērtēšanu Valmieras novada organizāciju iesniegtajām novatoriskajām iniciatīvām neurbānu teritoriju radošai attīstībai, aģentūru LETA informēja LKA projektu koordinatore Laura Brutāne.

Atbilstoši izsludinātā konkursa prioritātēm ir izvēlētas divas iniciatīvas, kas tiks monitorētas nākamo divu gadu laikā un kuru īstenotāji saņems 5000 eiro finansiālu atbalstu savu ieceru īstenošanai un dokumentēšanai.

Izvēlētās divas iniciatīvas ir Valmieras novada muižu tīkla attīstība un SIA “Laux” kopienas veidošana, balstoties uz dārzu kā funkcionāli dekoratīvu resursu.

Novatorisko iniciatīvu atlase tika veikta starptautiskā pētniecības projektā “IN SITU: vietas unikalitātē balstītas kultūras un radošo industriju inovācijas ne-urbānās teritorijās” atbilstoši Valmieras novadā noteiktajiem attīstības izaicinājumiem, kas tika identificēti diskusijās ar Valmieras novada kultūras dzīves veidotājiem un iedzīvotājiem projekta pirmajā posmā. IN SITU pētnieki bija īpaši ieinteresēti ilgtspējīgos projektos, kas ir starpnozariski vai starpdisciplināri un paredz kopienu iesaisti.

Savus piedāvājumus iesniedza 11 Valmieras novada kultūras organizācijas, kuras visas tiks iekļautas projekta radošo iniciatīvu datu bāzē “insituculture.eu”, palielinot to starptautisko atpazīstamību. Šīs organizācijas varēs piedalīties IN SITU projekta komandas piedāvātajās apmācībās, bet izvēlētās divas organizācijas papildus varēs gūt arī starptautisku mentoru konsultācijas.

Valmieras novada muižu tīkls iekļauj Valmieras novada muižu, piļu un kultūras mantojuma objektu entuziastu, darbinieku, saimnieku un aktīvo iedzīvotāju idejas un vēlmi sadarboties. Muižu tīkls tiek radīts nesteidzīgai kultūras un dabas baudīšanai, rosinot vēstures un laikmetīguma mijiedarbi. Attīstot vēsturisko ēku funkcionalitāti un izmantojamību, tiks veicināta jaunu darba vietu radīšana lauku reģionā.

Muižu tīkla publicitātes aktivitātes un regulāra tūrisma un kultūras piedāvājuma veidošana veicinās nacionālu un starptautisku atpazīstamību ne tikai tīklam, bet Valmieras novadam kā tūrisma galamērķim. Izzinot un attīstot katra muižu tīkla dalībnieka intereses, fokusu un plānoto kultūras piedāvājumu, tiks balansētas gan tradicionālās prakses norises, gan arī aktualizēts laikmetīgās mākslas un kultūras piedāvājums reģionā. Regulāra tīklošanās veicinās koprades un radošās mūžizglītības iespēju attīstību kopienā.

Pērn dibinātais “Laux” ir ilgtspējīgs bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmums, kas izaudzēto pārstrādā un realizē. Uzņēmuma valdes locekle Marta Vētra uzsver, ka uzņēmuma un projekta darbībās viss ir saistīts tāpat kā ekosistēmās, ko rada dārzā.

Projekta galvenais mērķis ir estētiski savienot “Laux” dārza komerciālo un rekreatīvo funkciju, nodrošinot pietiekamu produkcijas apjomu ražošanas izejvielām, vienlaicīgi kļūstot par patīkamu galamērķi apmeklētājiem. Ja autentiska stāstniecība, vizuālais noformējums, produktu dizains un tradicionālo zināšanu pārpakošana ir māksla un kultūras aizsākums, vai lauksaimniecības uzņēmums var pretendēt uz kultūrvietas nosaukumu un vai kultūrvieta var pastāvēt perifērijā, veidojot attiecības virtuāli un stiprinot tās reālās satikšanās reizēs? Šis būs galvenais jautājums, uz ko tiks meklēta atbilde kopā ar projekta IN SITU pētniekiem.

Radošo iniciatīvu apzināšana tika organizēta ne tikai Valmieras novadā, bet arī pārējās IN SITU projekta piecās Eiropas perifērajās teritorijās Somijā, Islandē, Īrijā, Portugālē un Horvātijā. Kopumā pieteikumus iesniedza 129 radošās organizācijas. Katrā valstī tika izvēlētas divas iniciatīvas tālākai izpētei. Ar atlasīto IN SITU 12 iniciatīvu aprakstiem var iepazīties projekta mājaslapā “https://insituculture.eu/case-study-projects”.

IN SITU ir ES programmas “Apvārsnis Eiropa” atbalstīts četrus gadus ilgs projekts, kas apvieno pētniecību un eksperimentālas darbības, lai veicinātu ar inovācijām saistīto praksi, spējas un potenciālu kultūras un radošajās industrijās, kas atrodas ES valstu teritorijās ārpus lielajiem urbānajiem centriem.

Sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību tiek veikta izpēte par kultūras un radošā sektora inovāciju ieviešanas iespējām visā Valmieras novadā, stiprinot gan sektora iekšējo, gan starptautisko sadarbību.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri