Valmieras Ziņas

Veicot kontrolpirkumus Valmieras pusē, no 34 tirdzniecības vietām pārkāpumi konstatēti trijos gadījumos (3)

Trešdien, 22.janvārī, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa amatpersonas apsekoja dažādas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot enerģijas dzērienus, alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgajām personām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Kopumā tika pārbaudītas 34 tirdzniecības vietas Valmieras iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Veicot kontrolpirkumus, konstatēts, ka trijās tirdzniecības vietās nepilngadīgām personām tika pārdots enerģijas dzēriens. Katrā no konstatētajiem pārkāpumiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Policija atgādina, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgām personām tiek piemērots naudas sods – pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskām personām no 700 līdz 1400 eiro. Savukārt par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgās personas rīcībā izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem tiek piemērots naudas sods – pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

Tāpat policija atgādina, ka pārdevējiem un veikalu vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu, un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Pārdevējus aicina būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.

Izvērtējot profilaktisko pasākumu rezultātus kopumā, policija secina, ka veikalu pārdevēji godprātīgi pilda savus pienākumus.

Policija lūdz arī iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot par pamanītiem likumpārkāpumiem, zvanot pa tālruni 110.

Šādas pārbaudes tiek rīkotas regulāri un tiks rīkotas arī turpmāk.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  stop mashinen bezbendzinen - 28.01.2020 Atbildēt

  es eju uz pilnas slodzes darbu alkoshepte sanemu par to 320 latus klausos pie pusdienu galda no krievovichiem, ka es esmu bomzis, milicija strada no budzheta lidzekliem, budzheta ienak nauda no nodokliem, kada shtrunta pec vel blodnine iedomajas pastradat policija un paprasit, kur no veikala viskijs pazudis, ja blondinem ir jastaiga pa pilsetu un japieskata vecmaminas https://jauns.lv/raksts/zinas/73326-soda-tantinas-kas-pie-veikala-pardod-abolus-vai-vinas-driksteja-tirgoties-foto, ja stresojat ka komentars kozh riba nu neko darit blondine par viskija skadi piefikseja telefonu varat zvanit runasim taisisim debates izdomasim kada veida apstradat zihdu, lai nav tik nomacosh varbut var pamainit krasu japaprasa kinieshiem, radisies jaunas darbavietas latvieshi brauks atpakalj uz latviju taisis zihda apgjerba revolociju braukas no viena miesta uz otru skatisies un domas

  Dina - 29.01.2020 Atbildēt

  Mērkaķi! Vienkārši izsmiekls! Veikalā pārdevējām pāraugušiem teļiem jāpasa dokumenti un speciāli jāveido rinda un jāaiztur citi pircēji.Varbūt tomēr vecākiem ir jādomā,kam viņi dod kabatasnaudu un jākontrolē savi izlaistie teļi?

  Dina neker krenki - 29.01.2020 Atbildēt

  tas viss ir apmans, ka tas ir tev vajadzigs, paskaties par kadiem parkapumiem sabiedriskas vietas saraksta protokolus un vel iepeisto video kameru bildes, sliktais onkuls parodijai par uznemumu nocela pudeli, ka teiktu peteris klava infantils bernudarzs, katra zina ninnis un smeki ir maklisig radita vajadziba, kurai visiem jaiziet cauri un viena bridi jaizdoma vai slimot ar gangrenu, tuberkulozi, vai plaushu vezi, paskatities, kur shtrumu veikalu uzlikt uz ausim vai parnemt lai var stradat sava amatniecibas pasaule un pabarot 5iecus bernus izskolot un nodzivot dzivi godam lidz sirmam vecumam, nevis astonos augsha duj celt lielveikalu un nesagaidit pensiju, mosties mosties reiz svabadais gars, peteris cars ir tikai gars, tu esi cilveks uz zemes, kam japriecajas par katru dienu, nevis jataisnojas blondinei zila zida palaga, kur viskijs no bodes pazuda, AHRPRATS, kur ir mani nodoklji?

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri