Valmieras Ziņas

Veicinās jauniešu iesaisti uzņēmējdarbībā

Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” saņēmis atbalstu projektam “Jauniešu nākotne uzņēmējdarbībā”, kura mērķis ir veicināt jauniešu iniciatīvu, līdzdalību lēmumu pieņemšanā, kā arī iesaistīšanos uzņēmējdarbībā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Līdz marta izskaņai 2018.gadā plānots rīkot forumu jauniešiem un politikas veidotājiem. Tāpat notiks diskusija “Jaunieši Eiropā – kas tālāk?”, akcentējot uzņēmējspēju attīstību un iesaistīšanos darba tirgū Eiropā. Projekta laikā notiks arī treniņi, palīdzot jauniešiem attīstīt savu uzņēmējdarbību.

Tiek plānots, ka projekts tiks īstenots sadarbībā ar biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra”, kas konsultēs projekta vadītāju par uzņēmējdarbības aktuāliem jautājumiem Valmierā un iesaistīsies projekta aktivitāšu norisēs. Otrs sadarbības partneris ir Vidzemes Augstskola. Tās Komunikācijas un sabiedrisko attiecību programmas studenti nodrošinās publicitāti, savukārt Biznesa vadības programmas studenti un lektori konsultēs projekta vadītāju par uzņēmējdarbības aktuāliem jautājumiem, palīdzot noteikt foruma tematus. 

Projekta aktivitātēs tiks aicināti iesaistīties Valmieras izglītības iestāžu skolēni vecumā no 13 līdz 19 gadiem, Vidzemes Augstskolas studenti vecumā līdz 25 gadiem, jauniešu organizāciju biedri un jaunieši, kuriem interesē uzņēmējdarbības uzsākšana un kuri vēlas iekļauties darba tirgū, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības politikas veidotāji.

Lai nodrošinātu Jaunatnes politikas plānošanas dokumenta īstenošanu Valmierā un veicinātu šī dokumenta sasaisti ar Eiropas plānošanas dokumentiem jaunatnes nozarē, nepieciešams organizēt plānotas un kvalitatīvas aktivitātes par jauniešu uzņēmējspēju attīstību un uzņēmējdarbības veicināšanu vietējā un globālā līmenī. Līdz šim Valmierā plānots pasākumu cikls jauniešiem saistībā ar uzņēmējdarbību nav noticis.

Projekts “Jauniešu nākotne uzņēmējdarbībā” tika iesniegts Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmā 2017.gadam.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri