Valmieras Ziņas

Vecpuišu parks “atplaukst” pavasarim

Pagājušajā gadā noslēdzās Vecpuišu parka pārbūve. Pēdējie darbi vēl rudens mēnešos bija sīpolpuķu stādījumi parku caurvijošajā puķu dobē. Šobrīd parka uzturētāji un pilsētas dārznieki seko līdzi parka stāvoklim pēc ziemas, plānojot parka bruģa nostiprināšanu un pavasara ziedu stādījumus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Ziemā, kad ūdens parkā sakrājas vairāk un sasalstot izplešas, atsevišķās vietās parka bruģī ir radušies nelīdzenumi un bruģa plāksnīšu izkustēšanās. Parka uzturētāji šīs vietas ir apsekojuši. Bruģa atjaunošanu veiks uzņēmums, kas pārbūves laikā veica celiņu bruģēšanu. Tā kā darbu veikšanas garantijas laiks vēl nav noslēdzies, bruģa atjaunošana tiks veikta par uzņēmuma līdzekļiem.

Parku caurvijošajā puķu dobē savukārt ir izlīduši pirmie rudenī stādīto ziedu asni. Šobrīd zied zilsniedzītes, drīz uzziedēs arī muskares un puškīnijas. Paredzams, ka rudenī stādītās dekoratīvās sīpolpuķes uzziedēs maijā.

Dārznieki šobrīd nogaida, līdz zeme parka puķu dobēs būs pilnībā atkususi un izžuvis liekais mitrums. Un tad, lai parku padarītu krāšņu un ziedošu, parka centrālā puķu dobe tiks piepildīta ar košiem atraitnīšu stādījumiem.

Arī pirms pārbūves parks atradās zemā vietā, kur pēc ilgstošām lietavām un pavasaros krājās ūdens. Parka pārbūves laikā tika atjaunota parka lietus ūdens kanalizācija, kā arī, pievedot papildu granti un augsni, tika izlīdzināts un pacelts parka reljefs. Reljefa pacelšana ūdens uzkrāšanos samazina, taču nenovērš pilnībā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri