Valmieras Ziņas

Vecmeistars Māris Kundziņš: Laba fotogrāfija gaismu atstaro, ļoti laba – izstaro

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 6.februārī, galerijā “Laipa” atklāta Vidzemes fotogrāfu izstāde “Ainava”, kurā skatāmi 27 autoru redzējumi par dabu. Izstādi apmeklēja, kā arī divus darbus, kuru radītāji saņēma īpašu dāvanu, izvēlējās Latvijā ievērojams dabas fotogrāfs, biologs un pasniedzējs Māris Kundziņš.

Vidzemes fotogrāfu kopā pulcējas līdzīgi domājošie, lai ļautos fotografēšanās daudzpusīgajām iespējām.

Viens no kopas biedriem Aleksejs Koziņecs aicināja autorus pastāstīt, kā darbi tapuši un kāpēc tajos skatāma tāda noskaņa. Katram fotogrāfam ir cits stāsts, savs iemīļotais sižets un tēli, bet viņus visus vieno entuziasms un mīlestība pret šo vaļasprieku.

“Ir speciālas kartes, kurās var izpētīt, kādā leņķī konkrētā vietā ausīs saule. Pusdienlaikā fotogrāfi guļ, savukārt gaismas ausma, saulriets un nakts mums ir darbošanās laiks. Mana stihija ir mazās upītes. Lai līdz tām nokļūtu, nereti rīta rasā esmu samērcējies līdz ausīm,”

portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja fotogrāfs, izstādes dalībnieks Guntis Iļķēns.

Vecmeistars Māris Kundziņš uzsvēra:

“Ar gaismu sākas fotogrāfija. Ar to saistīta ir visa mūsu dzīve. Laba fotogrāfija gaismu atstaro, ļoti laba – izstaro. Iemūžinātājs, kurš ir laimīgs, ap sevi izstaro gaismu un pārējos padara gaišākus. Ir liela laime, ka esat šajā armijā, kas cilvēkus padara laimīgākus un gaišākus.”

M.Kundziņš dalījās pārdomās par iespējām, kas katram ir dotas, bet ne visi tās prot izmantot.

“Cilvēks piedzimst, saņemdams šūpulī ceļu, kas nosaka katra unikālo “es”. Ilgi pētīja, kamēr atklāja, kur šī matrica cilvēkā glabājas. Antīkās kultūras to jau zināja, informāciju ietverot dievības apzīmējumā. Starp abām smadzeņu puslodēm atrodas epifīze. Pēdējo gadu pētījumi kvantu fizikā atklāja, ka tās galvenais uzdevums ir uzturēt kontaktus ar Visumā esošo dievišķo informāciju. Lielākajai daļai cilvēku šis orgāns apmēram sešu gadu vecumā pārkaļķojas un zaudē īpašo funkciju. Izņēmums ir ģēniji. Viņi informāciju saņem gatavā veidā, atliek to tikai materializēt.”

Vecmeistars pastāstīja, ka, gatavojot fotoalbumu, strādājis kopā ar Imantu Ziedoni, kurš atzinis, ka mūža nogalē vairs nejūt nepieciešamību dzejoli pierakstīt, pietiek to sajust.

“Šis noslēpums katrā no jums darbojas tad, kad ar fotoaparātu esat dabā. Tā ir milzīga Dieva dāvana. Arī es esmu laimīgs, ka varu vairāk kā pusgadsimtu fotografēt Latvijas dabu. Ar prieku redzu, ka Valmierā darbojas šāda fotogrāfu armija.”

Galerijas “Laipa” vadītāja Karlīne Cercina norādīja, ka izstāde ar katru gadu kļūst arvien krāsaināka un radošāka. Šoreiz M.Kundziņš izvēlējās divas fotogrāfijas, kuras lielformāta drukā sagatavos  Artūra Rundēļa studijā. K.Cercina aicināja – redzēt savu darbu lielā formātā un izcilā kvalitātē ir pamudinājums arī pārējiem būt drošākiem un laist fotogrāfiju tālāk pasaulē.

Par darbu vērtēšanu M.Kundziņš norādīja:

“Mans uzdevums nebija viegls, jo te ir spēcīgs emocionālais ierocis – krāsa. Tāpēc nolēmu no tās distancēties. Vienu attēlu izvēlējos tumšā tonalitātē, savukārt otru – gaišā. Skatoties pirmo, pārņem sajūta, ka dzirdu ērģeles naktī, bet otrs raisa asociācijas par flautu miglā.”

Lielformāta fotodruku dāvanā saņēma Šalkonis Ozoliņš par gaišo darbu, kur attēlots bērzs, un Jānis Strazdiņš, kas iemūžinājis lauku mājas sniegotā naktī.

Izstāde skatāma līdz 8.martam. Apmeklētāji aicināti nobalsot par sev tīkamāko darbu.

Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka, galerijā “Laipa” skatāma vairāku autoru ainavu fotoizstāde.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri