Valmieras Ziņas

Vecmeistars Māris Kundziņš: Laba fotogrāfija gaismu atstaro, ļoti laba – izstaro

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 6.februārī, galerijā “Laipa” atklāta Vidzemes fotogrāfu izstāde “Ainava”, kurā skatāmi 27 autoru redzējumi par dabu. Izstādi apmeklēja, kā arī divus darbus, kuru radītāji saņēma īpašu dāvanu, izvēlējās Latvijā ievērojams dabas fotogrāfs, biologs un pasniedzējs Māris Kundziņš.

Vidzemes fotogrāfu kopā pulcējas līdzīgi domājošie, lai ļautos fotografēšanās daudzpusīgajām iespējām.

Viens no kopas biedriem Aleksejs Koziņecs aicināja autorus pastāstīt, kā darbi tapuši un kāpēc tajos skatāma tāda noskaņa. Katram fotogrāfam ir cits stāsts, savs iemīļotais sižets un tēli, bet viņus visus vieno entuziasms un mīlestība pret šo vaļasprieku.

“Ir speciālas kartes, kurās var izpētīt, kādā leņķī konkrētā vietā ausīs saule. Pusdienlaikā fotogrāfi guļ, savukārt gaismas ausma, saulriets un nakts mums ir darbošanās laiks. Mana stihija ir mazās upītes. Lai līdz tām nokļūtu, nereti rīta rasā esmu samērcējies līdz ausīm,”

portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja fotogrāfs, izstādes dalībnieks Guntis Iļķēns.

Vecmeistars Māris Kundziņš uzsvēra:

“Ar gaismu sākas fotogrāfija. Ar to saistīta ir visa mūsu dzīve. Laba fotogrāfija gaismu atstaro, ļoti laba – izstaro. Iemūžinātājs, kurš ir laimīgs, ap sevi izstaro gaismu un pārējos padara gaišākus. Ir liela laime, ka esat šajā armijā, kas cilvēkus padara laimīgākus un gaišākus.”

M.Kundziņš dalījās pārdomās par iespējām, kas katram ir dotas, bet ne visi tās prot izmantot.

“Cilvēks piedzimst, saņemdams šūpulī ceļu, kas nosaka katra unikālo “es”. Ilgi pētīja, kamēr atklāja, kur šī matrica cilvēkā glabājas. Antīkās kultūras to jau zināja, informāciju ietverot dievības apzīmējumā. Starp abām smadzeņu puslodēm atrodas epifīze. Pēdējo gadu pētījumi kvantu fizikā atklāja, ka tās galvenais uzdevums ir uzturēt kontaktus ar Visumā esošo dievišķo informāciju. Lielākajai daļai cilvēku šis orgāns apmēram sešu gadu vecumā pārkaļķojas un zaudē īpašo funkciju. Izņēmums ir ģēniji. Viņi informāciju saņem gatavā veidā, atliek to tikai materializēt.”

Vecmeistars pastāstīja, ka, gatavojot fotoalbumu, strādājis kopā ar Imantu Ziedoni, kurš atzinis, ka mūža nogalē vairs nejūt nepieciešamību dzejoli pierakstīt, pietiek to sajust.

“Šis noslēpums katrā no jums darbojas tad, kad ar fotoaparātu esat dabā. Tā ir milzīga Dieva dāvana. Arī es esmu laimīgs, ka varu vairāk kā pusgadsimtu fotografēt Latvijas dabu. Ar prieku redzu, ka Valmierā darbojas šāda fotogrāfu armija.”

Galerijas “Laipa” vadītāja Karlīne Cercina norādīja, ka izstāde ar katru gadu kļūst arvien krāsaināka un radošāka. Šoreiz M.Kundziņš izvēlējās divas fotogrāfijas, kuras lielformāta drukā sagatavos  Artūra Rundēļa studijā. K.Cercina aicināja – redzēt savu darbu lielā formātā un izcilā kvalitātē ir pamudinājums arī pārējiem būt drošākiem un laist fotogrāfiju tālāk pasaulē.

Par darbu vērtēšanu M.Kundziņš norādīja:

“Mans uzdevums nebija viegls, jo te ir spēcīgs emocionālais ierocis – krāsa. Tāpēc nolēmu no tās distancēties. Vienu attēlu izvēlējos tumšā tonalitātē, savukārt otru – gaišā. Skatoties pirmo, pārņem sajūta, ka dzirdu ērģeles naktī, bet otrs raisa asociācijas par flautu miglā.”

Lielformāta fotodruku dāvanā saņēma Šalkonis Ozoliņš par gaišo darbu, kur attēlots bērzs, un Jānis Strazdiņš, kas iemūžinājis lauku mājas sniegotā naktī.

Izstāde skatāma līdz 8.martam. Apmeklētāji aicināti nobalsot par sev tīkamāko darbu.

Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka, galerijā “Laipa” skatāma vairāku autoru ainavu fotoizstāde.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINI (profesiju klasifikatora koda Nr. 5153 02) uz noteiktu laiku (~1 mēnesi) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (1010,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi Galvenie darba pienākumi: Izglītības iestādes ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārraudzīšana, iesaistīšanās tās labiekārtošanā Ēku un apsaimniekojamās teritorijas uzturēšana tehniskā kārtībā Teritorijā esošo kanalizācijas, siltā un aukstā ūdensvada, apkures sistēmas iekšējo tīklu, ventilācijas sistēmu un iekšējo elektrotīklu uzraudzība, savas kompetences ietvaros veikt remontu Veikt dažādus remonta un uzturēšanas darbus izglītības iestādē (durvju, slēdzeņu, logu, mēbeļu, sadzīves priekšmetu u.c.) Izglītības iestādes rīcībā esošo mazo mehānismu apkope un remonts Strādāt ar kravas pacelšanas un pārvietošanas mehānismiem un ierīcēm Prasības pretendentam: Vidējā vai profesionālā izglītība Vēlama pieredze līdzīgu pienākumu veikšanā Prasme veikt galdniecības, kokapstrādes, celtniecības, santehnikas darbus Spēja operatīvi reaģēt un prioritēt darbus Labas komunikācijas un sadarbības prasmes CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Pārziņa vakancei” līdz 2026.gada 28.februārim. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-28 Kontaktpersona: Skaidrīte Čukule Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJUS VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku; pasažieru kvalitatīva apkalpošana; biļešu pārdošana; darbs ar elektronisko kases aparātu. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: Vidējā vai profesionālā izglītība; D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods; vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas zināšanas. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Rūjienā, Valkā vai Smiltenē; darba samaksu līdz 1900 EUR (pirms nodokļu nomaksas); pilnas sociālās garantijas; daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; veselības apdrošināšanas iespējas; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; ikgadējās un 95. koda apmācības. CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv  personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Mūsu partneri