Valmieras Ziņas

VARAM: Vairumā pašvaldību jau redzams ietaupījums no reģionālās reformas, taču parādās arī daži sarežģījumi

Lasīšanas laiks: < 1 min

Vairumā pašvaldību pēc teritoriālās reformas īstenošanas jau ir redzami ietaupījumi uz administratīvo resursu rēķina, tomēr dažviet izgaismojas arī problēmas, kas saistītas ar pašvaldību brīvprātīgo pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša.

Viņa informēja, ka pirmais redzamākais pašvaldību ietaupījums veidojas uz deputātu skaita samazināšanas rēķina. Piemēram, Valmieras pusē tieši tādā veidā esot ietaupīti gandrīz 200 000 eiro, taču katrā pašvaldībā šis ietaupījums esot atšķirīgs.

Līdzīgā veidā plānots ietaupīt arī uz administratīvo izdevumu, tajā skaitā administratīvo darbinieku rēķina.

Vaicāta, vai taisnība, ka dažās pašvaldībās šāda ietaupījuma tomēr nebūs, Oša atbildēja, ka šādas bažas ir pārliecinošam mazākumam pašvaldību. “Mēs par Bausku tā varētu runāt, Ādaži ir minējuši, bet pamatā tomēr pašvaldībām, pārskatot savus resursus un savus administratīvos izdevumus, šis ietaupījums ir, un tas var būt ļoti dažāds,” apgalvoja VARAM pārstāve.

Viņa norādīja, ka uz teritoriālās reformas rēķina ietaupīto naudu pašvaldības var novirzīt citu funkciju īstenošanai, piemēram, dažās teritorijās iedzīvotājiem tagad pašvaldības varēs maksāt lielākus pabalstus.

Tomēr atsevišķas pašvaldības apvienošanās dēļ iedzīvotāji arī zaudējuši dažus pakalpojumus, kurus iepriekšējā pašvaldība tiem nodrošināja brīvprātīgi, piemēram, brīvpusdienas vidusskolēniem, jo jaunās pašvaldības atzinušas, ka šādas iniciatīvas īstenošana būtu pārāk dārga, pastāstīja Oša.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri