Valmieras Ziņas

VARAM: Vairumā pašvaldību jau redzams ietaupījums no reģionālās reformas, taču parādās arī daži sarežģījumi

Lasīšanas laiks: < 1 min

Vairumā pašvaldību pēc teritoriālās reformas īstenošanas jau ir redzami ietaupījumi uz administratīvo resursu rēķina, tomēr dažviet izgaismojas arī problēmas, kas saistītas ar pašvaldību brīvprātīgo pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša.

Viņa informēja, ka pirmais redzamākais pašvaldību ietaupījums veidojas uz deputātu skaita samazināšanas rēķina. Piemēram, Valmieras pusē tieši tādā veidā esot ietaupīti gandrīz 200 000 eiro, taču katrā pašvaldībā šis ietaupījums esot atšķirīgs.

Līdzīgā veidā plānots ietaupīt arī uz administratīvo izdevumu, tajā skaitā administratīvo darbinieku rēķina.

Vaicāta, vai taisnība, ka dažās pašvaldībās šāda ietaupījuma tomēr nebūs, Oša atbildēja, ka šādas bažas ir pārliecinošam mazākumam pašvaldību. “Mēs par Bausku tā varētu runāt, Ādaži ir minējuši, bet pamatā tomēr pašvaldībām, pārskatot savus resursus un savus administratīvos izdevumus, šis ietaupījums ir, un tas var būt ļoti dažāds,” apgalvoja VARAM pārstāve.

Viņa norādīja, ka uz teritoriālās reformas rēķina ietaupīto naudu pašvaldības var novirzīt citu funkciju īstenošanai, piemēram, dažās teritorijās iedzīvotājiem tagad pašvaldības varēs maksāt lielākus pabalstus.

Tomēr atsevišķas pašvaldības apvienošanās dēļ iedzīvotāji arī zaudējuši dažus pakalpojumus, kurus iepriekšējā pašvaldība tiem nodrošināja brīvprātīgi, piemēram, brīvpusdienas vidusskolēniem, jo jaunās pašvaldības atzinušas, ka šādas iniciatīvas īstenošana būtu pārāk dārga, pastāstīja Oša.

VSIA “Valmieras drāmas teātris” aicina darbā AUDIO IEKĀRTU OPERATORU Galvenie pienākumi: veikt izrāžu un mēģinājumu apskaņošanu gan stacionārā, gan izbraukumos uzstādīt un noņemt skaņu aparatūru Prasības: vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība vēlama pieredze darbā ar skaņu iekārtām precizitāte un augsta atbildības sajūta spēja strādāt komandā prasme plānot spēja pielāgoties elastīgam darba laikam Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu sociālās garantijas apmācību darba vietā dinamisku, interesantu darbu radošā vidē draudzīgu kolektīvu atalgojums no 1000.- līdz 1150.- eiro mēnesī (bruto) Pieteikumu un CV sūtīt līdz 13.februārim uz e-pastu: vdt@vdt.lv ar norādi “Audio iekārtu operatora vakancei”. Lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai (darba intervijai). Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu pretendentu atlasi. Personas datu apstrādes pārzinis ir VSIA “Valmieras drāmas teātris”. Pēc konkursa noslēgšanās, Jūsu personas dati tiks dzēsti vai iznīcināti. Profesija: AUDIO IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-13 Kontaktpersona: CV un motivāc. vēstuli sūtīt uz e-pastu vdt@vdt.lv vai nodādāt personīgi teātrī. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri