Valmieras Ziņas

VARAM: pašvaldībām pieejams finansējums jaunveidojamā novada administratīvās struktūras projekta izstrādei

Ministru kabinets apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto noteikumu projektu ”Kārtība, kādā administratīvi teritoriālās reformas ietvaros pašvaldībām piešķir valsts mērķdotāciju kopīga jaunveidojamā novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādei”, portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Agnese Vārpiņa.

Ministrs Juris Pūce (AP!):

“Lai pašvaldības veiksmīgi uzsāktu darbu jaunajās teritorijās, tām kopīgi strādāt jāsāk jau tagad. Ir jāmeklē risinājumi, kā iedzīvotājiem nodrošināt labākus pakalpojumus, kā uzlabot to pieejamību un kvalitāti, apvienojot esošās iestādes vienā vai  pilnveidojot vairākas esošās struktūras atbilstoši jaunveidojamā novada prasībām. Pieejamais finansējums būs atbalsts kvalitatīva apvienošanas projekta izstrādei.”

Valsts mērķdotācijas kopējais apjoms ir 525 000 eiro, kas sadalīts pa gadiem, attiecīgi 2020. gadā 367 500 eiro apmērā, bet 2021. gadā 157 500 eiro apmērā. Vienam projektam pieejamais finansējums paredzēts 18 750 eiro apmērā, taču pašvaldības var iesniegt pieteikumu, kurā kopējās izmaksas ir arī lielākas par norādīto summu, paredzot, ka daļu izmaksu līdzfinansēs pašvaldības.

Lai atbalstītu jauno pašvaldību izveidošanas procesu un veicinātu apvienojamo pašvaldību sadarbību pirms darbu uzsāk jaunievēlētās domes, līdzfinansējums tiks piešķirts administratīvās struktūras izstrādei pašvaldībai, kurā ir lielākais iedzīvotāju skaits atbilstoši Iedzīvotāju reģistra datiem uz 2020. gada 1.janvāri. Šai pašvaldībai projekta izstrādē ir jāiesaista arī pārējās apvienojamās pašvaldības, kuru domju priekšsēdētāji sniegs nepieciešamo informāciju, lai rastu labāko apvienošanas risinājumu. Kopumā noteikumu projekts attiecas uz 105 pašvaldību institucionālo un funkcionālo struktūru, kur administratīvo teritoriju apvienošanās rezultātā tiks izveidotas 28 jaunas pašvaldības.

Lai pretendētu uz mērķdotācijas saņemšanu atbildīgai pašvaldībai līdz 2020.gada 30.septembrim jāiesniedz pieteikums Valsts reģionālās attīstības aģentūrā (VRAA).

Pieteikumā “Jaunveidojamā novada pašvaldības administratīvās struktūras projektā” pašvaldībai jāiekļauj visu apvienojamo novada pašvaldību iestāžu un struktūrvienību, kā arī kapitālsabiedrību, biedrību un nodibinājumu un citu pašvaldības institūciju darbības raksturojums, to turpmākais darbības modelis jaunveidojamā novadā, kā arī jāpievieno jaunās domes administrācijas pārvaldes modelis un pašvaldības nolikuma projekts.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: Vadīt un apkalpot traktora tehniku; Uzturēt traktoru un iekārtas tehniskajā kārtībā; Veikt teritorijas uzkopšanas un labiekārtošanas darbus. Koku izzāģēšana , celmu frēzēšana Zāles pļaušana ar rokas un mehanizētiem instrumentiem. Prasības: Atbilstoša vidējā profesionālā izglītība; Pieredze traktora tehnikas vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā; Traktora tehnikas vadītāja apliecība. Fiziskā izturība un spēja strādāt komandā. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā veselības apdrošināšanu Sociālās garantijas atalgojums-pastāvīgā stundas tarifa likme no EUR 4,75 un darba algas mainīgās daļas apmērs līdz 30% Pieteikties līdz 2020.gada 7.oktobrim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28663305. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-07 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 26568960.

Mūsu partneri