Valmieras Ziņas

Valsts prezidenta balvā vieglatlētikā augstvērtīgāko rezultātu sasniedz Lasmane

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas vieglatlēte Rūta Kate Lasmane sestdien Valmierā sasniedz augstvērtīgāko rezultātu Valsts prezidenta balvā vieglatlētikā, kamēr vienlaikus notiekošajā Baltijas komandu čempionātā pirmo vietu izcīnīja Igaunijas sportisti.

Sievietēm trīssoļlēkšanā Lasmane uzvarēja ar rezultātu 14,02 metri. Šis sniegums Pasaules Vieglatlētikas savienības (“World Athletics”) punktu tabulas vērtē deva 1119 punktus, kas bija augstvērtīgākais rezultāts abās sacensību dienās. Latviete savu labāko rezultātu sasniedza piektajā mēģinājumā, pārspējot otrās vietas ieguvēju lietuvieti Ainu Grikšaiti par 21 centimetru.

Otrs augstvērtīgākais sacensību rezultāts padevās Latvijas soļotājam Arnim Rumbeniekam, kurš 10 000 metru soļošanā uzvarēja ar finiša laiku 40 minūtes un 30,45 sekundes un tika pie 1106 punktiem.

200 metru sprintā pirmās vietas ieņēma Latvijas sprinteri, sieviešu konkurencē uzvaru svinot Guntai Vaičulei (23,46 sekundes), kamēr vīriešu konkurencē ātrākais bija Oskars Grava (20,92 sekundes). Arī 800 metru skrējienā labāko rezultātu sasniedza Invida Mauriņa, kura finišēja divās minūtēs un 7,48 sekundēs.

Latvijai tika uzvara arī 5000 metru skrējienā, vīriešu konkurencē, pirmo vietu izcīnot Edgaram Šumskim (14:36,55), 400 metru barjersprintā ātrākais bija Dmitrijs Ļašenko (51,64 sekundes), Elvijs Misāns ar 15,18 metriem ieņēma pirmo vietu trīssoļlēkšanā un kārtslēkšanā labākais rezultāts padevās Valteram Kreišam (5,36 metri).

Igaunijas sportisti sestdien uzvarēja 800 metru skrējienā vīriešiem, 400 metru barjersprintā un augstlēkšanā sieviešu konkurencē, kā arī 5000 metru soļošanā dāmu konkurencē, kamēr Lietuva tika pie pirmajām vietām 5000 metros sievietēm un diska mešanā gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.

Sacensību noslēdzošajā disciplīnā 4×400 metru jauktajā stafetē ātrākie bija Lietuvas skrējēji, bet otro un trešo vietu attiecīgi ieņēma Igaunija un Lietuva.

Baltijas komandu čempionātā pirmo vietu ar 279 punktiem ieņēma Igaunija, kamēr Latvija ar 268 punktiem izcīnīja otro vietu un trešajā pozīcijā ar 245 punktiem bija Lietuva.

Jāņa Daliņa stadionā norisinās 29. Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības, kas vienlaikus ir arī 60. Baltijas valstu komandu čempionāts.

Kopš 1995.gada Valsts prezidenta balvas izcīņa ir vienas no vērienīgākajām un tradīcijām bagātākajām sacensībām Baltijā.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri