Valmieras Ziņas

Valmieru darba vizītē apmeklē ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš

Lasīšanas laiks: 4 min

17. janvārī, darba vizītes ietvaros, Valmieru apmeklēja ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Vizītes laikā ministrs tikās ar Valmieras novada pašvaldības domes vadību, iepazinās ar SIA “Defence Partnership Latvia” nomātās ražotnes tapšanas gaitu Rūpniecības un eksporta parkā, kā arī tikās ar Vidzemes Augstskolas vadību, studentiem un Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas – Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas vadību un audzēkņiem, kur diskutēja par Eiropas Savienības un ārpolitikas aktualitātēm.

Bruņumašīnu “Patria” ražotnes izveide Valmierā norisinās, sadarbojoties Latvijas un Somijas uzņēmumam SIA “Defence Partnership Latvia”, paplašinot “Patria” ražošanas apjomus Latvijā.

“Valmiera ir viena no mūsu valsts ļoti labiem piemēriem, kur ir veiksmīga kombinācija – izcila vide kur dzīvot un augoša un attīstoša industrija. Mani ļoti interesē sekot līdzi “Patria” rūpniecības gaitai, kā valdības vadītājs biju klāt tad, kad šie plāni vēl bija tikai papīra formātā, tagad redzu, ka ēka ir procesā. Ceru, ka izdosies atgriezties pavasarī, kad ēka būs nodota un ražošana būs uzsākta. Šī te rūpnieciskā darbība, protams, ir svarīga Valmierai, bet militārā rūpniecība kā tāda ir svarīga mūsu valstij un arī visai Eiropas drošībai.”, atklāj Kariņš.

Vizītes otrajā daļā – Vidzemes Augstskolā ministrs tika iepazīstināts ar augstskolas darbības virzieniem, kā arī augstskolas darbību augstākās izglītības iestāžu tīklā “Eiropas Universitāte E³UDRES²”.

Eiropas Universitāte E³UDRES² ir Eiropā izvietotu augstākās izglītības iestāžu tīkls, kas nolēmušas sadarboties pētniecības, mācību, inovāciju u.c. jomās. ViA E³UDRES² darbojas no 2020. gada. 2023. gada rudenī Eiropas Komisija apstiprināja projektu, kas paredz arī turpmākajos gados Vidzemes Augstskolas dalību šajā tīklojumā. ViA ir viena deviņām partneraugstskolām, kas darbojas E³UDRES², un vienīgā profesionālā augstākā izglītības iestāde no Latvijas.

Vidzemes Augstskolas rektore Agnese Dāvidsone aizvadītā gada decembra sākumā ievēlēta Eiropas Universitātes E³UDRES² asociācijas viceprezidentes amatā, un šos pienākumus pildīs turpmākos trīs gadus.

Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks un padomes loceklis Gatis Krūmiņš ārlietu ministru iepazīstināja ar PSRS okupācijas režīma nodarīto zaudējumu aprēķināšanas komisijas turpmāko darbu, šīs metodikas iespējamo pielietošanu Krievijas nodarīto zaudējumu Ukrainai aprēķināšanā.

Jauniešiem, protams, bija iespēja K. Kariņam uzdot arī savus jautājumus. Kā pirmais izskanēja “pielādēts jautājums” no kāda Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas audzēkņa saistībā ar Eiropas Savienības migrācijas politiku un potenciālajiem draudiem Islāma ticību pārstāvošajiem bēgļiem nevēloties asimilēties Eiropas kultūrā.

“Vērojot notiekošos konfliktus Austrumos spiediens nākt uz Eiropu tikai augs. Ja Eiropā mēs neatrisināsim to, kā varam veikt kontroli pār šo migrāciju, tad varam nonākt pie situācijas, kad Eiropā pie varas nonāk politiķi, kuriem ir vieglas atbildes uz sarežģītiem jautājumiem – populisti, kuri kārtību būs gatavi ieviest ar fizisku spēku un agresiju. Un tas šo problēmu neatrisinās ilgtermiņā. Šī ir tēma, kas gāž valdības. Tā sevī ietver bailes no svešā, kas pāraug pār naudu pret svešu un kļūst par augstprātību. Ja iedzīvotājam dzīvē neiet labi, un pats nav strādājis pie savas dzīves kvalitātes celšanas, tad daudz vieglāk būs vainot migrantu, kas labākas dzīves meklējumos ir ieradies Eiropā. Ja mēs nekontrolēsim migrāciju, tad tā kontrolēs mūs!”, stāsta Krišjānis Kariņš.

2024. gadā no 6. līdz 9. jūnijam norisināsies Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās no Latvijas tiks ievēlēti 9 parlamentārieši. Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem sarunā ar aizsardzības ministru interesēja arī ministra redzējums par gaidāmajām vēlēšanām, kuras daudziem jauniešiem būs pirmā vēlēšanu pieredze.

“Šiem 9 Latviju pārstāvošajiem parlamentāriešiem jābūt izcilām personībām. Vēlēšanas būtiski apmeklēt, lai mēs paši varētu būt noteicēji par to, kuri tad būs šie cilvēki, kuri pārstāvēs Latvijas intereses Eiropas Savienībā. Mūsu valstī ir zināma vēlētāju grupa, kura skaita ziņā varbūt nav majoritāte, tomēr viņi ir ļoti motivēti. Šī vēlētāju grupa uzskata, ka Latvijai nebūtu jāpastāv vai būtu jāpastāv kā daļai no Krievijas. Šī grupa ir tik dedzīga, ka uz vēlēšanām aizies ļoti liela daļa no tās, tāpēc svarīgi ir doties vēlēt, lai Latvijai nelojālā vēlētāju grupa nespētu savākt vajadzīgo balsu procentu un starp šiem 9 cilvēkiem nebūtu tādi, kuriem nav svarīgas mūsu kopējās intereses. Tu vari neinteresēties par politiku, bet politika interesēsies par tevi!”, jauniešiem uzsver ārlietu ministrs.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri