Valmieras Ziņas

“Valmiermuižas alus” gūst atzinību konkursā “Latvijas Alus gada balva 2014”

Piektdien, 6.februārī, apbalvoti “Latvijas Alus gada balva 2014” konkursa laureāti, aģentūrai BNS pavēstīja biedrībā “Alus brālība”.

Tajā informeja, ka vidējo un mazo alus darītavu grupā konkursā visvairāk balvu saņēma alus darītava “Valmiermuižas alus”, bet lielo alus darītavu grupā – “Cēsu alus” – katra trīs nominācijās. Konkursa žūrijas komisijas pārstāvji norādīja, ka “Valmiermuižas alus” kā mazā alus darītava ierobežotu resursu apstākļos pērn aktīvi nodarbojās ar Latvijas mazo alus darītavu produkcijas popularizēšanu un nozares popularizēšanu kopumā. Savukārt “Cēsu alus” pērn kļuva par Latvijas lielāko alus darītavu un veica plašas aktivitātes korporatīvi sociālās atbildības jomā.

Nominācijā “Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā” lielo alus darītavu grupā balvu ieguva “Aldaris”, bet vidējo un mazo alus darītavu grupā – “Valmiermuižas alus”. “Valmiermuižas alus” uzvarēja arī nominācijā “Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā” un nominācijā “Lielākais kāpums alus eksporta tirgū”, kurā balvu saņēma arī “Cēsu alus”. “Cēsu alus” uzvarēja arī nominācijās “Videi draudzīgākais ražošanas uzņēmums” un “Oriģinālākais alus kauss/glāze”.

Savukārt nominācijā “Ieguldījums veselīgas dzīves vides veidošanā” balvu saņēma ēdināšanas uzņēmums “Lido”, bet nominācijā “Gada alus reklāmas tēls” visaugstāko novērtējumu saņēma alus darītava “Aldaris”, savukārt veicināšanas balvu – uzņēmums “Alus Nams”.

Nominācijā “Gada alus iepakojums” uzvarētāja titulu ieguva “Bauskas alus”, bet nominācijā “Gada jaunums” lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS”. Turpretī nominācijā “Gada izaugsmes balva – gada veiksminieks” par labāko tika atzīta Tērvetes alus darītava.

Savukārt balva “Par mūža ieguldījumu alus nozarē” tika piešķirta ilggadējai alus darītavu “Cēsu alus” un “Aldaris” alus tehnoloģei un nozares ekspertei Astrīdai Ruško, kura ar alus nozari ir saistīta vairāk nekā 50 gadus.

“Alus brālībā” informēja, ka aizvadītais gads nozarei bija nozīmīgs ar rekordlielu jauno alus darītavu skaitu – patlaban valstī strādā 29 alus darītavas, kas ir par septiņām vairāk nekā pērn. Pērn darbību Latvijā sāka septiņas jaunas mazās alus darītavas – “Tālavas alus”, “Eridan alus”, “Līgatnes alus”, “Miķeļa alus”, alus “BURSH”, Madonas alus darītava “Baudalus” un “Peter Brewhouse Beer”.

“Vairāku jauno mazo alus darītavu ienākšana tirgū ir vistiešākais apliecinājums tam, ka Latvijā palielinās ekskluzīvo alus šķirņu ražošana un patēriņš, kas ir laba zīme alus patēriņa kultūras maiņai,” atzīmēja “Alus brālībā”, piebilstot – kā nozares sasniegums ir vērtējamas arī pērn alus darītavu veiktās investīcijas ražošanas attīstībā.

Žūrijas komisiju veido pārstāvji no Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Iepakojumu asociācijas, Latvijas Reklāmas asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas tūrisma attīstības biroja “Live Riga”, Latvijas Alus darītāju savienības, kustības “Par labu alu” un biedrības “Alus brālība”. Žūrijas komisiju vada pārtikas inženieris-tehnologs, bijušais “Cēsu alus” vadītājs Kārlis Tomsons.

“Latvijas Alus gada balvas” pasniegšanas pasākumu rīko biedrība “Alus brālība”, lai akcentētu sasniegumus nozarē, godinātu nozares veiksminiekus un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz nenoteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldes METODISKĀ DIENESTA VADĪTĀJU! Ja Tev ir vēlme:   nodrošināt Metodiskā dienesta darbu: konsultēt, informēt un sniegt metodisko atbalstu Valmieras novada izglītības iestāžu pedagogiem, skolu vadības komandām, jomu koordinatoriem, mācīšanās konsultantiem; plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti un tās uzlabošanas iespējām Pašvaldības izglītības iestādēs; · apkopot un publiskot metodiskos materiālus un labās prakses piemērus izglītības procesa kvalitātes pilnveidei, veicināt zināšanu pārnesi; · rosināt metodisko materiālu izstrādi un savstarpējo mācīšanos; · piedalīties ar izglītību saistītu inovāciju un investīciju projektu izstrādāšanā un ieviešanā; · veidot aptaujas par izglītības jautājumiem, analizēt aptauju rezultātus un sniegt priekšlikumus izglītības kvalitātes celšanai;  un ja Tev ir: · otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; · darba pieredze pedagoģijā, metodiskajā darbā vai izglītības vadībā ne mazāk kā 3 gadi; · valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; · zināšanas jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; · labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; · kompetences: labas komunikācijas, prezentācijas un saskarsmes prasmes; prasme analizēt situācijas, atrast piemērotākos risinājumus; spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā; izvirzīt un sasniegt mērķus; mēs piedāvājam: labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1195 EUR līdz 1400 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, kā arī redzējumu par Metodiskā dienesta darbības principiem un attīstības vīziju līdz divām A4 lapām datorrakstā, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Metodiskā centra vadītāja/-as amatam”, līdz 2021.gada 4.oktobrim plkst.12:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 26121155. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-04

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.nr.4418000073), sākot ar 2021./2022. mācību gadu piedāvā darbu IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGAM Darba slodze: 15 stundas nedēļā. Mēnešalga 540,00 EUR. Pretendentiem izvirzītās prasības: Izglītības atbilstība MK noteikumiem Nr.569 ,,Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” Galvenie amata pienākumi: Veikt psiholoģisko izpēti un sniegt atbalstu izglītojamajiem Veikt izglītojamo audzināšanas apstākļu izpēti un piedalīties konfliktsituāciju risināšanā Analizēt ar izglītojamo izglītošanu, attīstību saistītās problēmas, piedāvāt risinājumus Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Pieteikumu un CV uz sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai pieteikties personīgi pie direktora (tālrunis 29293630) līdz 2021.gada 15.oktobrim Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-15 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors). Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri