Valmieras Ziņas

Valmiermuižā atklāts 4.Teātra festivāls jauniem cilvēkiem “NoMadI”

Lasīšanas laiks: 3 min

No 8.augusta līdz 10.augustam Valmiermuižā notiks 4.Teātra festivāls jauniem cilvēkiem “NoMadI”, kura laikā būs skatāmas dažādu formu Latvijas nevalstisko profesionālo teātru izrādes bērniem un jauniešiem, koncerti un radošās darbnīcas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja festivāla mākslinieciskā direktore Krista Burāne.

Festivāla programma

“NoMadI” ir vienīgais teātra festivāls Latvijā, kurš piedāvā interesantākās profesionālo teātru izrādes bērnu un jauniešu auditorijai. Festivāls aicina Latvijas reģionu iedzīvotājus iepazīt laikmetīga teātra izrādes, kurās dzīvi, radoši un aizrautīgi tiek runāts par jauniem cilvēkiem svarīgām tēmām.

Kā atzina festivāla veidotāji Mārtiņš Eihe un K.Burāne, – teātris nav māja, bet process, kurā tiek izzināta pasaule. Izrādes var notikt visur, kur ir iespēja satikties māksliniekiem ar skatītājiem, lai kopīgi jautātu, pētītu, radītu. Tāds ir iemesls festivāla norisei nevis kāda teātra telpās, bet gan teltīs un publiskās vietās.

Pēc K.Burānes teiktā, katru reizi festivāls notiek citur, pat, ja vienas pilsētas robežās. Šogad par festivāla norises vietu ir izvēlēta Valmiermuižas parka teritorija un tai tuvumā esošās ēkas. “Šogad festivāla ietvaros mums bija interesanti domāt par laika tēmu. Varbūt tāpēc, ka mūsu četrgadīgā meita arī intensīvi mēģina saprast, to, kas tas tāds “laiks” ir, kāpēc cilvēki noveco, kas ir dzīve, kāpēc mainās ziema un vasara, kas ir gads un, kas – minūte, kādi laiki un laikmeti ir bijuši un, kādi būs. Katrā no festivāla izrādēm laika tēma ir skarta kādā īpašā aspektā,” Pastāstīja K.Burāne.

Savukārt M.Eihe atzina, ka festivāla uzdevums ir rādīt skatītājiem tādas izrādes, pēc kurām bērni un jaunieši kopā ar vecākiem var domāt, spriest, sarunāties. “Mēs rādām izrādes, kas aicina uz aktīvu līdzdarbošanos un līdzi domāšanu. Trīs no festivāla izrādēm ir nominētas Spēlmaņu nakts balvai kā gada labākās izrādes bērniem. Zīmīgi, ka tieši nevalstisko teātru repertuāros šobrīd ir redzamas kvalitatīvākās izrādes bērnu un jauniešu auditorijai.”

Festivālā būs skatāmas “Dirty Deal Teatro” izrādes “Baltā grāmata” un “Mazie jautājumi”, Ģertrūdes ielas teātra izrāde “Heavy metal”, Goda teātra izrāde “…ar laimīgām beigām”. Unikāla būs iespēja kopā redzēt radošās apvienības “Nomadi” izrādes “Vasaras sala” un “Ziemas māja”, kas pēc savas būtības ir objektu teātra estētikā veidots izrāžu diptihs. Vēl viena īpaša pieredze gaida tos sešus skatītājus, kuri divu izrāžu “Balsij bez pavadījuma” laikā nemanāmi vēros dzīvi Valmiermuižas kafejnīcā salīdzinot to ar O.Vācieša poēmā aprakstīto. Šī izrāde festivālā piedzīvos savu pirmizrādi.

Divi vakari festivāla laikā veltīti mūzikai. 8.augustā būs iespēja dzirdēt Ģertrūdes ielas teātra izrādes “Āda” koncertversiju, bet 9.augustā festivālā uzstāsies ansamblis “Manta”.

Lai padziļinātu bērnu interesi par izrādēs pētītajām tēmām, festivāla laikā darbosies mākslas un zinātnes radošās darbnīcas, kuras vadīs Cēsu Jaunās sākumskolas skolotāji. Kā atzina skolas direktore Dana Narvaiša, – šis pasākums ir lielisks piemērs tam, ka izglītības un mākslas procesi viens otru papildina, ļaujot bērniem radoši pētīt pasauli kā kopveselumu.

Pie festivāla teltīm visu laiku būs pieejams arī Cēsu Jaunās sākumskolas veidotais “Gudrais rotaļu laukums”. Tā tapšanā ir izmantoti materiāli, kuru sākotnējā funkcija ir bijusi cita. Spēlēšanās šajā laukumā aicina vecākus kopā ar bērniem saudzīgi attiekties pret pasauli un pamanīt, ka visdažādākās lietas, kuras mums ir apkārt, iespējams izmantot savu garīgo un fizisko spēju attīstīšanai.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 40 darba gadu pieredzi aicina pievienoties LATVIJAS komandai KLIENTU KONSULTANTU  * ja esi pozitīvs, aktīvs, komunikabls;  * ja novērtē iespēju, kad PATS vari sastādīt savu darba grafiku; MĒS PIEDĀVĀJAM: pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 1000 līdz 3000 un vairāk eiro bruto mēnesī; bezmaksas apmācību pirms darba uzsākšanas (nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, visu iemācīsim); pilnu darba slodzi; līdzfinansētu veselības apdrošināšanu saskaņā ar uzņēmuma politiku; atbalstu ikdienas darbā, draudzīgu kolektīvu un motivējošu kolēģi – vadītāju. DARBA PIENĀKUMI: iepazīstināt klientus ar produktu; izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; (klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst). Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu elita.juska@eastcon.lv līdz 20.09.2022. Paldies par atsaucību ! Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10 Kontaktpersona: Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu: elita.juska@eastcon.lv

 MERKURITA LV SIA reģ.nr.40003907193 Tēraudlietuves iela 22, Rīga, LV-1026 Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 15 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Baltijas valstīs. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti. Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ (Valmiera, Cēsis, Limbaži)! Darba pienākumi: • Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem • Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: • Labas komunikācijas spējas • Vidējā vai augstākā izglītība • Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi • „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: • Kvalitatīvas profesionālās apmācības • Sakārtotu un labi organizētu darbu • Augstu atalgojumu • Visas sociālās garantijas un papildus bonusus CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz šī gada 3. oktobrim. Uzziņas pa tālruni: 27007977 Darba laiks Pilna slodze Darba alga no 1000 EUR līdz 3000 EUR (bruto) Darba vieta Vidzemes pilsētās Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov., Vidzeme Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-03 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas zināšanas C līmeņa 1.pakāpe; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 585 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri