Valmieras Ziņas

Valmierietis atzīmē 102.dzimšanas dienu

11.decembrī 102.dzimšanas dienu atzīmē valmierietis Jānis Rozenblats. Viņu jubilejā Valmieras pilsētas pansionātā “Valmiera” vienlaikus ar jubilāra ģimeni sveica Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece un pansionāta “Valmiera” direktore Teiksma Taube.

Valmieras pilsētas pansionāta “Valmiera” direktore T.Taube, sveicot Jāni jubilejā, pastāstīja, ka 2018.gada 18.oktobrī apritēja 10 gadi, kopš viņš pārcēlies dzīvot pansionātā un viņi abi ir pazīstami. Viņa Jāni raksturo, kā ļoti principiālu un pastāvīgu, viņš nerunājot lieku, bet ir ļoti tiešs, turklāt viņam esot noteikta kārtība, kas jāievēro.  “Jānis prot svinēt dzīvi, viņš negaida no citiem, bet svētkus prot sev radīt pats. Gadiem ejot, viņš aizvien vairāk novērtē katru dienu, katru tuvinieku apciemojumu, tas viņu ceļ spārnos un uzlabo garastāvokli,” saka T.Taube par Jāni.

Savukārt Jāņa ģimene priecājās kopā ar viņu par krietno gadu skaitu un bagāto mūžu. Jāņa meita, kura atbraukusi ciemos no Aizputes, dalījās savās pirmajās bērnības atmiņās par tēti, kuras iemūžinātas arī  fotogrāfijā: “Man bija četri gadi. Fotogrāfija tika uzņemta radinieku kāzās, kas notika maijā. Tētis mani tur rokās baltu ziedu ābeļdārzā”. Meita pastāstīja, ka Jānis ir bijis stingrs, savus bērnus audzinot: “Nevar zināt, kādi mēs būtu sanākuši, ja tētis tāds nebūtu”. Tāpat viņa atklāja, ka viņš dzīves laikā bijis diezgan noslēgts, vairāk vienpatis. Jānim vienmēr svarīgi bijis tas, lai viņš vienmēr būtu pats savas dzīves noteicējs.

Jānis Rozenblats ir dzimis 1916.gadā Trikātas pusē, audzis divu bērnu ģimenē. Jāņa tēvs bijis prasmīgs kalējs, bet māte audzinājusi dēlus un rūpējusies par māju.

Skolas gaitas Jānis uzsāka Abulskolā, bet vēlāk devās izglītoties uz Rīgu. Kungs apguva atslēdznieka profesiju. Sava bagātā mūža laikā strādājis aptuveni 20 dažādās darbavietās. Pēc dienesta Latvijas armijā Jānis darbojās Valsts elektrotehniskajā fabrikā, kur strādāja līdz Otrā pasaules kara sākumam. Kara laikā viņš tika iesaukts Aviācijas dienestā, kur sagatavoja Aviācijas skolas (Grobiņa) audzēkņiem mācībām nepieciešamās lidmašīnas. Viņš darījis visus tehniskos darbus. Pēc Aviācijas skolas slēgšanas Jānis tika nosūtīts uz fronti, kur pildīja borta mehāniķa pienākumus, rūpējoties par to, lai lidaparāti būtu tehniski labā stāvoklī. Vēlāk Jānis tika nosūtīts uz Dāniju, kur ieguva izpletņlēcēja prasmes. Praksē šīs iemaņas nenācās izmantot, jo tika pārvietots uz Kaļiņingradu (toreiz Kēnigsberga). Pēc kāda laika tika nosūtīts uz darba nometni Urālu kalnos, kur divus gadus bija smagi jāstrādā azbesta lauztuvēs.

Jānim ir divas meitas un dēls. Viņš ļoti lepojas ar prāvo mazbērnu un mazmazbērnu pulciņu. Lielāko daļu sava mūža Jānis strādājis par šoferi. Viņš izvadājis kino filmas bijušā Valmieras rajona teritorijā, kā arī strādājis Smiltenē SIA “8 CBR”, pārvadājot smago tehniku – šī ir pēdējā darbavieta pirms došanās pensijā. Sirmais kungs pensijas gadus pavadījis Lizdēnos, reizēm labojis automašīnas un palīdzējis dažādos darbos radiem un draugiem.

Vēlam Jānim Rozenblatam stipru veselību, možu garu un dzīvesprieku!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ. Mēs sagaidām, ka Tev:ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev:ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev:interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev:pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (6.00€-15.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri