Valmieras Ziņas

Valmieriete svin 100.dzimšanas dienu

14.oktobrī 100.jubileju atzīmēja valmieriete Smaida Violeta Kaktiņa. Kundzi jubilejā viņas dzīvesvietā sveica Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece.

Smaidas kundze ir vienīgā meita saviem vecākiem, bet viņa bērnībā nekad nejutās vientuļa, jo bijuši daudzi brālēni un māsīcas. Smaidas kundze skolā mācījusies Ēvelē, pati par sevi saka, ka esot lauku meitene un protot visus lauku darbus. Turpmākajās skolas gaitās devusies uz Priekuļu lauksaimniecības vidusskolu (tagad – Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums), kur piecus gadus mācījās, lai iegūtu agronoma profesiju. “Pēc absolvēšanas kolhoza priekšsēdētājs mani aicināja darbā par agronomi. Es atteicos, jo tas nebija mans aicinājums. Saņēmu darba piedāvājumu veikalā, kur septiņus gadus strādāju par pārdevēju. Atceros, ka tajos laikos lielākajai daļai produktu nebija iepakojuma, tad cukuru un miltus svērām pašu locītās papīra tūtās. Bija nepieciešamas īpašas iemaņas, lai veikli satītu tūtu un nekas nebirtu cauri. Tolaik viss pārdevējiem bija jādara pašiem – griezām sviestu un maizīti, ietinām un pārdevām,” atmiņās par darba gadiem veikalā dalījās Smaida.

Valmierā Smaidas kundze dzīvo kopš 1972.gada, kad kopā ar vīru Artūru šeit iegādājās māju. Pēc darba pieredzes veikalā Smaida zināja, ka vairs nevēlas darboties ar skaidru naudu, tāpēc Valmierā pieteicās darbam Sanitāri epidemioloģiskajā stacijā par dezinfektori.

Kad veselība bijusi stiprāka, Smaidas kundzei paticis pastaigāties pa Valmieru. “Gāju pastaigās pa pilsētu, uz veikaliem, kopš kājas kļuvušas vārgākas, vairāk viena pati bez citu palīdzības ilgi nevaru staigāt, tas kļūst apgrūtinoši,” tā Smaidas kundze, piebilstot, ka  pēdējos gados arī pasliktinājusies redze un dzirde, pārciestas arī vairākas operācijas. “Agrāk patika klausīties radio un skatīties televīziju, tagad mazāk zinu, kas notiek valstī un pasaulē. Labi, ka radinieki un kaimiņi apciemo, tad var parunāties. Neskatoties uz raženo gadu skaitu un veselības ķibelēm, joprojām pati varu iekurināt māju, uztaisīt ēst,” norāda Smaida.

Jubilāre dzīves laikā bijusi arī liela rokdarbniece, adījusi un tamborējusi –  zeķes, greznus cimdus, galda sedziņas un citus ikdienai noderīgus darinājumus.

 Jubilārei garšo saldumi, bet arī labprāt izvēlas vietējos produktus, no kuriem var pagatavot sātīgus un latviskus ēdienus. Agrāk pie mājas Valmierā bijis  liels dārzs ar dažādiem ziediem, dārzeņiem un garšaugiem. Smaidas kundzes radinieces Līga un Karīna, kuras ikdienas solī palīdz jubilārei, pastāstīja, ka šis ir pirmais gads, kopš dārzā nekas netika stādīts. Iepriekš Smaida vienmēr pieteikusi, kādas sēklas un stādi jāiegādājas Valmieras tirgū, tad kopīgi stādīti un ravēti tomāti, kartupeļi, gurķi un zaļumi.

Kundzes radinieces atceras no jubilāres stāstītā, ka skolas laikā spēlējusi teātri un šī mīlestība saglabājusies visu mūžu. Līga ar smaidu noteica, ka dziedājusi agrāk korī un Smaidas kundzi aicinājusi uz koncertiem, bet viņa nekad tos neapmeklēja – palikusi uzticīga teātrim.

Šobrīd Smaidas kundzes ikdienu piepilda mīlīgā un pūkainā kaķene Mika. “Mēs abas esam viena otru ļoti iemīļojušas. Viņa mani pazīst, vienmēr pavada. Kad agrāk grābu lapas vai ravēju, tad uzreiz sastādīja kompāniju. Kad sēdēju ārā uz soliņa, viņa man apsēdās blakus. No rīta kaķene mani modina, tad jāceļas, jāpabaro un jāizlaiž viņa ārā pastaigāties,” ar siltumu par īpašo saikni ar mājas mīluli dalījās Smaida. Pavisam nesen kundzei prieku sagādājuši Mikas kaķēni, kuri spēlējoties namā ienesuši jaunas vēsmas. Kundze dalās pārdomās, ka tomēr esot labi, ka mazajiem kaķēniem izdevies atrast gādīgas mājas, jo tiem visiem kopā prātā bijušas nebēdnības.

Jautāta, lai padalās ar ilgās dzīves formulu, Smaidas kundze atbild, ka viņas ilgdzīvošanas noslēpums ir tāds, ka visu mūžu ēdusi pašu audzētus pārtikas produktus, nevis ķīmiskus izstrādājumus.

Vēlam Smaidai Violetai Kaktiņai stipru veselību, možu garu un dzīvesprieku!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri