Valmieras Ziņas

Valmieriešiem piedāvājumā “Latvijas alfabēts” no Latvijas ainavām

Latvijas simtgades mēnesī Valmieras Kultūras centrā apskatāma interesanta foto izstāde – “Latvijas alfabēts”, ko veidojusi mobilo sakaru kompānijas “Tele 2” komanda. Tas ir viņu ieguldījums un dāvana mūsu valsts dzimšanas dienā.

“Tele 2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs atzīst, ka sākotnējais mērķis bija izveidot 4G dronu, kas varētu apsekot bāzes stacijas grūti sasniedzamās vietās un veikt interneta kvalitātes mērījumus, taču ekspedīcijas laikā parādījušies daudzi negaidīti, unikāli un interesanti redzējumi. Vērojot Latvijas dabu no augšas, atklājās dažādas formas, figūras un burti, ko ikdienā uz zemes nevar ieraudzīt. Alfabētu veido Latvijas ceļi, upes, ēkas, pļavas un koku puduri. Entuziastu komanda kopā ar Gustavu Terzenu un Martu Selecku ar drona palīdzību krustām šķērsām iepazinuši visu Latviju: Lielvārdes, Garkalnes, Bauskas, Salacgrīvas un citus novadus. Tas, kas sākumā pamanīts pilnīgi nejauši, vēlāk kļuvis par sirdslietu un azartu. Pie katra burta minēts arī attiecīgais Latvijas novads, kur tapusi fotogrāfija.

Kā atzīst “Tele 2” sabiedrisko attiecību vadītāja Jūlija Vasiļjeva, visi 33 alfabēta burti dabā ir reāli, izņemot vienu garumzīmi un mīkstinājumu. Vai to var atšifrēt fotogrāfijās, skatītāji var pārliecināties paši. Jāteic, ka valmieriešiem tik mīļais Gaujas loks nav nonācis šajā izstādē, un burtu “V” veido precīzas ēku jumtu līnijas Baldonē, nevis maigi izliektais Gaujas tecējums.

Izstāde atklāta pirms gada Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, tā bijusi apskatāma arī Smiltenē, Bauskā, Rēzeknē, bet līdz 21.novembrim ar to var iepazīties valmierieši un pilsētas viesi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri