Valmieras Ziņas

Valmieriešiem augsti sasniegumi veterānu sporta spēlēs

Ar 24. jūnija finālsacensībām pludmales volejbolā Daliņa pludmalē Valmierā noslēgušās Latvijas valsts Simtgades un Latvijas sporta veterānu (senioru) savienības 55. sporta spēles. Šobrīd turpinās kopvērtējuma rezultātu apkopošana.

Kopā ar Latvijas novadu, pilsētu, klubu sporta veterāniem šogad sacensībās piedalījās arī ārzemēs dzīvojošie latviešu sportisti.

Pirmie Madonā startēja slēpotāji. Komandu komplektēja Ineta Zviedre un kopvērtējumā valmieriešiem 10. vieta. Marta sākumā Rīgā, Sporta manēžā vieglatlētikas sacensības telpās aizvadīja vieglatlēti, 36 komandu konkurencē izcīnot 9.vietu. Marta vidū Pārgaujas sākumskolas sporta zālē Valmierā uz turnīru sabrauca telpu futbola komandas. Valmieras futbolisti izcīnīja sudraba medaļas 50+ vecuma grupā un 4. vietu 40+ vecuma grupā. Futbola komandas nokomplektēja Andris Bašķis.

21. jūnijā Jelgavas stadionā pirmie startēja vieglatlēti, tad spēles uzsāka volejbolisti, 22. jūnijā uz Jelgavu devās peldētāji, badmintonisti, savukārt uz Aizkraukli brauca sportisti, kuri sacentās svaru stieņu spiešanā guļus, uz Baložiem – orientieristi un šahisti, bet uz Ķekavu – novusa spēles meistari. 24. jūnijā Daliņa pludmales volejbola laukumos Valmierā, spītējot vējam un lietum, sacentās pludmales volejbola komandas un tikpat nelabvēlīgos apstākļos savu distanci pa Madonas ceļiem veica vienīgais Valmieras pārstāvis riteņbraucējs Māris Ozollapiņš.

Rezultāti

Vieglatlētikas komandu komplektēja Sandra Kaufmane, un vieglatlēti izcīnījuši 17 zelta, 16 sudraba un 3 bronzas medaļas. Trīs zelta medaļas vecmeistaram Elmāram Gulbim – vecuma grupa 90+ (200m; 400m un 800m skrējienos). Pa divām zelta medaļām Aleksejam Koziņecam 75+ (200m un 400m skrējienos), Raitim Lērmem 75+ (3000m un 5000m soļošanā), Gunitai Šīrantei 35+ (3000m un 5000m soļošanā), Dzintrai Zinkovskai 70+ (augstlekšanā un trīssoļlēkšanā), Ivetai Putniņai 45+ ( šķēpa mešanā un vesera mešanā), Ilonai Apelei 40+( lodes grūšanā un vesera mešanā). Viena zelta medaļa Martai Ādamsonei šķēpa mešanā un divas sudraba medaļas – lodes grūšanā un diska mešanā vecuma grupā 75+. Viena zelta medaļa arī Ivetai Gruntei-Dinsbergai 35+ lodes grūšanā. Sudraba medaļas attiecīgi izcīnīja Valdis Blūms 75+ (tāllēkšana, augstlēkšana, trīssoļlēkšana), Laila Ceika 65+ (400m un 3000m skrējieni), Sandrai Spricei 60+  trīssoļlēkšanā, Raitim Lērmem 3000m skrējienā, Ilonai Apelei – šķēpa mešanā, Ivetai Putniņai – lodes grūšanā, Vairai Grigorjevai 65+ – 3000m un 5000 m soļošanā, Zandai Kokorēvičai 35+ – 100 m skrējienā un attiecīgi bronzas godalgas: Laurai Jursonei (35+) šķēpa mešanā, Sandrai Spricei 100m skrējienā un Lailai Ceikai 800 m skrējienā.

Klasiskajā volejbolā dāmām sudraba medaļas Jelgavā izcīnīja komandas: Valmiera 60+ (kapteine Ieva Stiģe) un Valmiera 50+ (kapteine Sandra Bobrova), savukārt kungiem 50+ (kapteinis Guntars Kampernovs) – 5. vieta.

Pirmo reizi veterānu sporta spēlēs startēja badmintona komanda. To komplektēja Uldis Ābeltiņš un pie zelta godalagām tika Artis Kļaviņš, Māris Rinkus, Ojārs Koziņecs – dubultspēlē, kā arī Anita Švalbe, Aigars Bedrītis – jauktajā dubultspēlē. Sudraba godalgas dubultspēlē – Ojāram Koziņecam, bronzas – Uldim Ābeltiņam un Normundam Cercinam. Arī dubultspēļu pāru sacensībās valmierieši tika pie divām zelta un vienas bronzas godalgas.

Peldētājus startiem Jelgavas baseinā pulcināja Aiva Miķelsone, un komandu vērtējumā Valmieras sportistiem 2. vieta tūlīt aiz titulētās Stopiņu novada komandas. Stafetes peldējumā valmieriešiem Ievai Lapšei, Aivai Miķelsonei, Ritvaram Bušmanim un Mārcim Celmiņam zelta godalga. Arī individuālajos peldējumos pie medaļām tika visi sportisti: Svetlanai Kampenusai trīs zelta medaļas, Ievai Lapšei divas zelta un viena sudraba medaļa, divas zelta medaļas arī Mārcim Celmiņam, viena zelta un divas sudraba medaļas Aivai Miķelsonei, trīs sudraba medaļas Ritvaram Bušmanim, viena sudraba medaļa Ilutai Teterei, viena sudraba un divas bronzas medaļas Annai Mironovskai.

Otrā vieta komandu vērtējumā arī novusa spēles meistariem, un individuāli izcīnītas zelta medaļa – Agrim Mednim, bet sudraba medaļas Sintijai Skalbei un Edvīnam Žugam. Komandu veidoja Andris Krasts.

Svara stieņa spiešanā guļus spēkavīriem komandu vērtējumā 7. vieta. Viena zelta medaļa Guntim Apsem (svara kategorija līdz 74 kg), sudraba godalgas Aigaram Āboliņam (svara kategorija līdz 120 kg) un Jurim Bērziņam (svara kategorija līdz 74 kg), bronzas medaļas – Aināram Leimanim (svara kategorija līdz 83 kg), Boguslavam Demidko (svara kategorija līdz 93 kg) un Aleksandram Kacevičam (svara kategorija līdz 120 kg). Komandu kolmplektēja Andrejs Rožlapa.

No orientēšanās sporta pārstāvjiem pie sudraba godalgas tika Sandis Pētersons. Valmieras komandu komplektēja Gints Trēžiņš.

Gadu no gada šahistus uz veterānu sporta spēlēm saorganizē Antons Senkāns un rezultāti šajā sporta veidā vēl tiek apkopoti.

Pludmales volejbolistiem rezultāti sekojoši: 1. vieta dāmu komandai 60+, 2. vieta kungu komandai “Valmiera 1” 50+ vecuma grupā, 3. vieta kungu komandai 60+ (kapteinis Aldis Ķīsis) un ceturtās vietas dāmu komandai 50+ un kungu komandai “Valmiera 2” 50+ grupā.

Sacensību organizatori katram sporta spēļu dalībniekam bija sarūpējuši suvenīrus, sportisti priecājās par skaistajām medaļām, un Jelgavā sporta spēļu atklāšanas parādē Valmieras sportistu delegācija ieguva vienu no piecām pārsteiguma balvām par noformējumu un atraktivitāti.’

Arī pagājušajā gadā veterānu sporta spēlēs Valmieras sportisti startēja ļoti veiksmīgi un spēļu kopvērtējumā ierindojās tūlīt aiz Rīgas – otrajā vietā. Arī šogad rezultāti un godalgas nav izpalikušas.

Paldies visiem sportistiem par ieguldīto laiku, darbu un atsaucību! Paldies sportistu ģimenēm par sapratni! Paldies Valmieras pilsētas pašvaldībai par finansiālo atbalstu!

Lielais sporta notikums veterāniem noslēdzies, vēl gaidīsim visus vērtējumus un domāsim par jauniem startiem jau nākamajā gadā! Aicinu nākamajā gadā Valmieras veterānu pulkam pievienoties basketbolistus, pavasara krosa skriešanas entuziastus, florbolistus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri