Valmieras Ziņas

Valmierieši ierīko Gaujas kreisā krasta pastaigu taku (4)

Aktīvu valmieriešu grupa trešdien, 30.maijā, sapulcējās uz pašu organizētu talku un izveidoja pastaigu taku Gaujas kreisajā krastā. Taka savieno Dzelzs un pilsētas centra tiltu pār Gauju.

Taku veidoja valmierieši no sporta kluba “Burkānciems & Co”, no sporta organizācijas “Laivu nams – Valmiera” (VSA-VALMIERA airēšanas slalomisti) un arboristi no SIA “Tree Group”.

Talkas dalībnieki izveidoja koka tiltiņu takas grūtāk šķērsojamā posmā, izzāģēja traucējošos krūmus un zarus, kā arī izpļāva celiņu starp saaugušajām zālēm. Materiālus tiltiņa izveidei nodrošināja Valmieras pilsētas pašvaldība. Taka veidota, lai kā dabas pastaigu maršruts veicinātu veselīgu dzīvesveidu un atklātu Valmieras mazpazīstamās ainavas.

Takas veidotāji aicina neierastu dabas pastaigu cienītājus izmēģināt un izmantot šo jauno pastaigu vietu gar Gaujas kreiso krastu. Jo aktīvāk tā tiks izmantota, jo vieglāk izpļautajai zālei atkal atjaunojoties, tā būs caurejama. Taku var izmantot sportiskiem treniņiem vai pastaigām dabā.

Takas sākums ir aiz Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā 4. Kā ierosina takas veidotāji, virzoties gar Gaujas krastu, ir iespējams aiziet līdz SIA “Valmieras ūdens”. Tur taka pa kreisi ieved vairāk mežā. Tālāk pa mežu var nokļūt līdz Dzelzs tiltam. Atpakaļceļu var mērot pa Gaujas pretējo krastu, tādējādi apmetot loku un iedzīvinot Gauju kā Valmieras centrālo “ielu”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Māris - 01.06.2018 Atbildēt

  Nu supper, tikai pašvaldība varētu ņemt piemēru no Ogres pilsētas un reāli sakārtot Gaujas krastus no Vanšu tilta līdz Delzs tiltam. Ja Jūs to izdarītu, tad Gauja tiešām kļūtu par “centālo ielu” un līdz ar to vairs neaplūstošās palienu pļavas būti izmantojamas atpūtai un apbūvei.

   Andris - 01.06.2018 Atbildēt

   Tā jau arī plānots. Pamazām Gaujas krasts iedzīvināsies. Prieks par šo iniciatīvu!

  dace - 02.06.2018 Atbildēt

  Forsi,busu majas,tad obligati aiziesu paskatities jauno taku.

  Veloprieks valmiera - 02.06.2018 Atbildēt

  Mēģinaju atrast, bez rezultātatiem. Jo nav ne no norādes ne kāda cita pec ka vadīties.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri