Valmierieši cīnās sparīgi līdz pēdējai minūtei, taču VEF uzvaru sēriju pārtraukt neizdodas

Lasīšanas laiks: 4 min

Sestdien, 12.decembrī, Latvijas – Igaunijas basketbola čempionāta Latvijas grupā trešo spēļu apli savā laukumā uzsāka “Valmiera Glass/Vidzemes” basketbolist, sacenšoties ar šogad vietējā līgā ne reizi nezaudējušo Rīgas VEF komandu. Lai gan valmierieši turējās līdzi līdz pat mača pēdējai minūtei, taču pārtraukt rīdzinieku panākumu sēriju Vidzemes komandai neizdevās, piekāpjoties ar rezultātu 81:87.

Roberta Zeiles trenētajai komandai šajā mača veselības problēmu dēļ  nevarēja palīdzēt ierastais sākumsastāva spēlētājs Valters Vēveris, bet iepriekšējo maču starta pieciniekā sākušais Niks Salenieks šo maču bija spiests vērot no malas savainojuma dēļ. Tādējādi dienu pēc savas 19. dzimšanas dienas maču pret “VEF Rīga” valmieriešu starta pieciniekā uzsāka Ričards Greitāns. Kopā ar viņu pamatsastāvā devās Edmunds Elksnis, Jānis Engers, Ervīns Jonāts un Klāvs Dubults.

Rīdzinieku rindās rezultatīvi maču iesāka Valmieras basketbola audzēknis Mārics Vītols, realizējot divus soda metienus un trāpot trīs punktu metienu. Valmieriešiem pirmos punktus deva Dubults, izšķiroties par sev pēdējās sezonās neraksturīgu metienu – trīs punktu metienu, kas precīzi lidoja grozā. Pirmās ceturtdaļas vidū Engers guva piecus punktus pēc kārtas, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 10:11. Diemžēl, priekšlaicīgi spēle noslēdzās Vītolam, kurš pēc nepilnām septiņām nospēlētām minūtēm laukumu atstāja un traumas dēļ devās uz ģērbtuvēm. Valmierieši gan tikmēr guvu punktus no tālmetienu distances, izceļoties Jonātam un Elksnis, kas trīs minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām ļāva mājiniekiem nonākt pirmo reizi vadībā – 18:17. Pēc Raimonda Stašāna realizētā soda metiena vidzemnieku pārsvars pieauga līdz trīs punktiem, tomēr vadību līdz perioda mājinieki nenoturēja. Skanot pirmās desmitminūtes beigu signālam, rezultāts bija 24:27.

Otrās ceturtdaļas ievadā atstatumu samazināja Dubults, bet Elkšņa caurgājiens atgrieza minimālu pārvaru “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem – 30:29. Ceturtdaļas otrajā pusē rezultatīvu pienesumu deva spēlētāji no rezervistu soliņa. Kristers Elksnītis iešāva grozā stūra trejaci, bet divas minūtes pirms puslaika beigām piecus punktus pēc kārtas guva Raimonds Stašāns. Iegūto vadību līdz puslaika izskaņai gan atkal noturēt neizdevās, pirms došanās puslaika pārtraukumā groza konstrukciju satricinot eksplozīvajam Kailam Olmenam. Pārtraukumā mājinieki devās ar trīs punktu deficītu – 43:46.

Trešā ceturtdaļas sākās ar Kristera Zorika trīs punktu metienu, ko grozs sevī iesūca, palielinot VEF komandas pārsvaru. Ātri puslaika ievadā savu piekto personīgo piezīmi saņēma Engers, taču viņa vietā laukumā nākušais Valters Liepiņš uzņēmās iniciatīvu uzbrukumā. Vairākkārt Liepiņa metieni lidoja mērķī, tuort pretiniekus aizsniedzamā attālumā. Pirms trešā perioda izskaņas savu otro tālmetienu grozā raidīja arī Stašāns, bet punktu trešajai desmitminūtei pielika Liepiņš, izcīnot atlēkušo bumbu uzbrukumā un raidot to atpakaļ grozā tieši pirms ceturtdaļas beigu signāla – 62:67.

Liepiņa rezultatīvā spēle turpinājās arī noslēdzošajā spēles daļā, neļaujot rīdziniekiem atslābt priekšlaicīgi. Trīs minūtes pirms mača beigām komandas šķīra 12 punkti, bet Dubults guva g0rrzus divos uzbrukumos pēc kārtas. Savukārt vēl piecus punktus pēc kārtas gūstot Liepiņam, spēles pēdējā minūtē komandas šķīra vairs tikai četri punkti – 80:84. Cerības uz uzvaras izraušanu mājiniekiem gan atņēma Olmens, kurš raidīja grozā sarežģītu tālmetienu pāri aizsarga rokai, nodrošinot viesu komandas panākumu. Piekāpjoties ar 81:87, valmierieši ļāva Rīgas VEF komandai turēt savu frekvenci uz uzvaras viļņa, kas rīdziniekiem dod 11. uzvaru pēc kārtas “Pafbet” Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā.

Šajā mačā ar 17 gūtiem punktiem un sešām izcīnītām atlēkušajām bumbām atzīmējās Valters Liepiņš. Tāpat 17 punktus sakrāja arī Klāvs Dubults, pievienojot tam piecas atlēkušās bumbas. Edmunds Elksnis izcēlās ar 12 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm, bet savu līdz šim rezultatīvāko maču “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” rindās aizvadīja Raimns Stašāns, izceļoties ar deviņiem punktiem. Viesu rindās ar 19 punktiem izcēlās Kails Olmens, bet 14 guva Arnolds Helmanis.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstsola” – “VEF Rīga” 81:87 (24:27, 19:19, 19:21, 19:20)
Liepiņš 17, Dubults 17, Elksnis 12 (11 rez.p.), Stašāns 9, Jonāts 8, Ziediņš 7, Engers 5, Elksnītis 4, Greitāns 2.

Pēc nedēļas “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti aizvadīs trešo mājas spēļu sērijas maču, 19. decembrī uzņemot “Liepājas” komandu.