Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Vai atbilst patiesībai komentāros apgalvotais par vakcinācijas nepieejamību Valmierā? (1)

Lasīšanas laiks: 3 min

Atsaucoties uz vairākiem komentāriem portālā “Valmieras Ziņas” un sociālajos tīklos par vakcinācijas nepieejamību Valmierā, lūdzām skaidrojumu Valmieras novada pašvaldībā un ārstniecības iestādēs. 

Komentāros teikts: 

“Un kur tad tagad var potēties?
Slimnīcā, tikai ar ārsta nosūtījumu???
Pēc DIVĀM NEDĒĻĀM.
ĻOTI OPERATĪVI!☻”

“ātrākais, kad iespējams vakcinēties- pēc 10 dienām Jumaras ielā (uz balstvakcīnu). Apbrīnojama operativitāte…”

“Valmiera it kā liela pilsēta, bet manavakcina mājaslapā Valmierā nav minēta neviena vakcinācijas vieta”

Lasītājiem izraisīja bažas arī 26.oktobrī Veselības ministrijas (VM) plāns no 1.novembra līdz 2022.gada 11.janvārim ar Covid-19 “ātro testu” pārbaudīt ikvienu ambulatorās ārstniecības iestādes, kā arī ģimenes ārstu prakšu apmeklētāju. Viņuprāt tas lieki apgrūtinātu pieejamību vakcinācijai, tādēļ būtu jāatjauno Vakcinācijas centra darbība Valmiera kultūras centrā.

Vidzemes slimnīca un Valmieras Veselības centrs informē – lai iekļūtu ārstniecības iestādē, nav jāuzrāda Covid-19 ātrā antigēnu testa negatīvs rezultāts, jo valdībā šāds lēmums nav pieņemts, līdz ar to ārstniecības iestādes no atbildīgajām valsts institūcijām nav saņēmušas attiecīgu rīkojumu. Kā informē ziņu aģentūra LETA, VM atcēlusi plānu no 1.novembra ar Covid-19 “ātro testu” pārbaudīt ikvienu ambulatorās ārstniecības iestādes, kā arī ģimenes ārstu prakšu apmeklētāju.

Kā portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja Valmieras novada pašvaldībā, vakcinēties pret Covid-19 iedzīvotājiem ir iespēja Valmieras Veselības centrā, kur tuvākie brīvie pieraksta laiki ir otrdienā, 2. novembrī, un piektdienā, 5. novembrī, no plkst. 13.00 un līdz pat dienas beigām, atkarībā no pieprasījuma.

Valmieras Veselības centrs vienlaikus arī norāda, ka saskaras ar problēmu, ka aptuveni viena trešdaļa no iedzīvotājiem, kas pieteikušās uz vakcināciju, neierodas uz savu pieraksta laiku un par savu neierašanos iepriekš nepaziņo.

Kā rezultātā vakcinācijas procesa speciālistiem ir jāvelta papildu laiks, lai apzvanītu personas un visbiežāk saņem atbildi, ka ir aizmirsuši par pierakstu vai izvēlējušies citi nodarbi tā vietā, lai dotos vakcinēties. Tādēļ  iedzīvotāji tiek aicināti būt atbildīgiem un cienīt medicīnas speciālistu darbu, jo īpaši šajā laikā, kad saslimstība ar Covid-19 strauji pieaug un medicīnas personāla resurss ir ierobežots. Vienlaikus Valmieras Veselības centra personāls nodrošina arī izbraukuma vakcināciju Valmieras un tās apkārtnes uzņēmumos.

Saskaņā ar sistēmā eVeselības punkts pieejamo informāciju tuvākie brīvie laiki vakcinācijai pret Covid-19 Vakcinācijas kabinetā Vidzemes slimnīcā ir jau sākot no rītdienas, 2. novembra.

Informācija par iespējām vakcinēties pret Covid-19 Vidzemes slimnīcas Vakcinācijas kabinetā un Valmieras Veselības centra vakcinācijas kabinetā ir pieejama arī vietnē manavakcina.lv. Mazsalacas slimnīca pierakstu uz vakcināciju veic tikai caur slimnīcas reģistratūras tālruni.

Vakcināciju pret Covid-19 iedzīvotājiem ir iespējams veikt arī pie sava ģimenes ārsta.

“Apzinoties vakcinācijas nozīmīgumu cīņā ar vīrusu un rūpējoties par iedzīvotāju veselību, informāciju par vakcinācijas pret Covid-19 iespējām Valmieras novada pašvaldība regulāri publicē tās informācijas kanālos – mājaslapā www.valmierasnovads.lv, pašvaldības bezmaksas informatīvajā izdevumā, ko savā pastkastītē saņem katrs Valmieras novada iedzīvotājs, kā arī sociālo tīklu kontos Facebook un Twitter,” uzsver Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri