Valmieras Ziņas

Valmieras Viestura vidusskolā atklās Zigurda Ķestera piemiņai veltītu grāmatu

Lasīšanas laiks: 2 min

Piektdien, 30.janvārī, plkst.14 Valmieras Viestura vidusskolā (VVV) atklās grāmatu par skolēnu teātra “Sprīdītis” 50 darba gadiem (1958-2008). Grāmata ir veltījums skolēnu teātra “Sprīdītis” izveidotājam, skolotājam un režisoram Zigurdam Ķesterim, Valmieras Viestura vidusskolai un visiem skolēnu teātra dalībniekiem, draugiem un atbalstītājiem. Janvāra izskaņā ilggadīgajam skolēnu teātra režisoram būtu apritējusi 80.gadskārta, informē Valmieras pilsētas pašvaldība.

Pasākumā tiks rādīti fragmenti no Zigurda Ķestera izrādēm: “Turku spuldze jeb Aladina burvju lampa”, “Triks un Traks” (iestudētas 1970.gados), “Romeo un Džuljeta” (iestudēta 1980.gados), “Fantāzijas par…” (iestudēta 1980.-1990.gados), kā arī Roberta Segliņa izrādēm “Sprīdītis” (iestudēta 2007.gadā), “Bildinājums” (iestudēta 2004.gadā), „Īkstīte” (iestudēta 2003.gadā) un “Īsa pamācība mīlēšanā” (iestudēta 2008.gadā).

Grāmatas veidotājs, VVV vēstures klases skolotājs Māris Lapsiņš stāsta: “Grāmata ir Valmieras Viestura vidusskolas dažādu gadu absolventu radošs kopdarbs, kas veltīts skolēnu teātra “Sprīdītis” izveidotājam, skolotājam, režisoram Zigurdam Ķesterim, viņa darba turpinātājam režisoram Robertam Segliņam un visiem režisoriem, kuri daudzu gadu garumā piedalījušies skolēnu teātra repertuāra veidošanā.

Grāmata ir kā veltījums mūsu skolai, kas izceļas ar savu neatkārtojamību, un kopā ar “Sprīdīti” tās vārds ir aizskanējis tālu pasaulē.

Grāmata ir pateicība dažādu paaudžu teātra absolventiem, kuru darbs, enerģija un labā griba ir ieguldīta sava laika izrāžu veidošanā un teātra izaugsmē.”

Grāmata sniedz ieskatu par Latvijā pazīstamā skolēnu kolektīva veidošanos, māksliniecisko attīstību un sasniegumiem, kļūstot par Tautas teātri. Absolventu atmiņās, intervijās, preses publikācijās un pielikumā raksturots „Sprīdīša” režisoru, īpaši Zigurda Ķestera un Roberta Segliņa, devums teātra attīstībā. Izklāstīts arī par teātra lielo nozīmi dalībnieku, teātra klašu un skolas dzīvē.

Grāmata izdota ar Valmieras pilsētas pašvaldības un Taipejas Misijas Latvijas Republikā finansiālo atbalstu.

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri