Valmieras Ziņas

“Valmieras uzņēmēju klubam” ievēlēta jauna valde; organizācijas darbā aktīvāk iesaistīs mazos un vidējos uzņēmējus

Lasīšanas laiks: 3 min

Augusta beigās notika biedrības “Valmieras uzņēmēju klubs” kopsapulce, kurā tika ievēlēti jaunie valdes locekļi. Turpmāk organizācijas valdē strādās Romāns Naudiņš (SIA “Sociālais uzņēmums “Malvīna””, Saeimas deputāts), Jurģis Ābele (SIA VRPB), Artis Jansons (SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”), Andris Kabraks (ilggadējs banku nozares speciālists un vairāku uzņēmumu vadītājs) un Edgars Atlācis (SIA Zvērinātu Advokātu Birojs “Atlācis un Partneri”).

Biedrība “Valmieras uzņēmēju klubs” apvieno darba devējus, kuri vēlas aktīvi līdzdarboties uzņēmējdarbības vides attīstības veicināšanā Valmieras novadā un valstī kopumā. Klubs ir dibināts 1999.gadā. Pašlaik klubā ir aktīvi 25 biedri un vairāki biedru kandidāti. Kopumā kluba biedru uzņēmumi nodrošina ap 4500 darbavietas. Tā biedru uzņēmumu kopējais apgrozījums 2020. gadā bija vairāk nekā 500 miljoni eiro.

Biedrība “Valmieras Uzņēmēju klubs” uz abpusējas vienošanās pamata pārstāv arī savu darbību apturējušās biedrības “Vidzemes Tirgotāju savienība”, “Klubs 13 plus”, “Valmieras Direktoru padome”, to statūtos paredzēto pienākumu un darbības mērķu realizēšanai, uzņēmējdarbības vides attīstības veicināšanai Valmieras novadā un valstī. Šo organizāciju aktīvajiem biedriem organizācijā ir goda biedru statuss, un viņi pēc savas izvēles iesaistās dažādās biedrības aktivitātēs.

Romāns Naudiņš: “Biedrības mērķis ir apvienot uzņēmējus, kur neatkarīgi no uzņēmuma darbinieku skaita un apgrozījuma vēlas aktīvi darboties pilsētas un novada izaugsmē, palīdzēt pašvaldībai risināt dažādus uzdevumus, kas saistīti ar uzņēmējdarbības vides attīstību. Tādēļ nākamajā darbības periodā plānojam organizācijas darbā aktīvāk iesaistīt arī mazos un vidējos uzņēmējus, pašnodarbinātos un amatniekus.”

Starp organizācijas izvirzītajiem mērķiem R.Naudiņš minēja arī profesionālās izglītības attīstību. “Lai gan Valmieras tehnikumu ik gadu absolvē daudzi jaunie speciālisti, uzņēmēji norāda, ka jauniešu iegūtā izglītība un pieredze bieži neatbilst uzņēmumu vajadzībām. Tāpat “Valmieras uzņēmēju klubs” ir rosinājis novada pašvaldībai ieviest skolu jaunākajās klasēs uzņēmējdarbības apmācību, lai bērniem veidotos pareizs priekšstats par ekonomiku un uzņēmējdarbību. “Valmieras uzņēmēju klubs” aktīvi sekos līdzi uzņēmējdarbības vides uzlabošanas projektiem pilsētā, tostarp bijušā gaļas kombināta teritorijas pārbūvei.”

Kā būtiskus jautājumus biedrības pārstāvis minēja infrastruktūras uzlabošanu, pilsētvides pievilcību, Valmieras un novada tēla popularizēšanu. Kā savu galveno uzdevumu uzņēmēju organizācija izvirzījusi, lai Valmieras novads kļūtu par attīstītāko un turīgāko novadu Latvijā.

Jau ziņots, ka, domājot par tobrīd vēl topošā Valmieras novada līdzsvarotu attīstību, kopš 2020.gada “Valmieras uzņēmēju kluba” pārstāvji devās braucienos uz visām nākamā novada pašvaldībām, lai izzinātu situāciju un varētu piedāvāt savus ieteikumus un palīdzību infrastruktūras un uzņēmējdarbības vides attīstībai. Savukārt 2021.gada aprīlī, Valmieras pilsētas pašvaldība, biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra” un biedrība “Valmieras uzņēmēju klubs” parakstīja trīspusēju sadarbības līgumu, lai nodrošinātu saskaņotu, iedzīvotāju, komersantu un uzņēmēju interesēm atbilstošu ekonomisko un sociālo jautājumu risināšanu pašvaldībā, kā arī lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību Vidzemes reģionā.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri