Valmieras Ziņas

Valmieras uzņēmēji par šķēršļiem investoru piesaistei uzskata augstus darbaspēka nodokļus un elektroenerģijas cenas

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras uzņēmēju ieskatā investoru piesaisti traucē augstie darbaspēka nodokļi un augstas elektroenerģijas cenas, aģentūrai LETA sacīja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Vakar, 6.oktobrī, Valmierā notika Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas un Amatniecības un mazās uzņēmējdarbības apakškomisijas izbraukuma sēde, piedaloties Finanšu ministrijas (FM) pārstāvim (attālināti) un Valmieras uzņēmējiem.

Pēc Meleces teiktā, FM pārstāvis iepazīstināja ar plānotajām darbaspēka nodokļu izmaiņām 2021.gadā, kas plānotas trīs posmos, tai skaitā, par minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) objekta ieviešanu un izmaiņām mikro uzņēmuma nodoklī un patentmaksās.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”) klātesošos iepazīstināja ar Valmieras ekonomiskajiem rādītājiem, uzņēmējiem dažādās uzņēmējdarbības nozarēs un jaunā Valmieras novada potenciālu, kā arī ar aprēķiniem ilustrēja, kā Valmieras budžetu ietekmēs iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes proporcijas izmaiņas, kad pašvaldības budžetā ieskaitīs 75%, bet valsts budžetā -25%, kā arī minimālās algas paaugstināšanu līdz 500 eiro.

Melece sacīja, ka Saeimas deputāti aicināja Valmieras uzņēmējus paust savu viedokli un regulāri informēt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas un Amatniecības un mazās uzņēmējdarbības apakškomisijas deputātus par problēmām uzņēmējdarbībā un priekšlikumiem uzņēmējdarbības veicināšanai un Latvijas uzņēmēju konkurētspējas palielināšanai.

Pēc sēdes Saeimas deputāti Baika vadībā iepazinās ar būvniecības darbiem atjaunošanas procesā esošajā Jāņa Daliņa stadionā un jaunajā vieglatlētikas manēžā.

Kā vēstīts, koalīcija turpina darbu pie nākamā gada valsts budžeta un to pavadošajiem likumprojektiem, spriežot arī par iespējamajām izmaiņām nodokļu politikā.

Darbs pie atsevišķiem jautājumiem, tostarp alternatīvajiem nodokļiem, vēl tiek turpināts, atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). “Meklējam, kā pareizi to ierakstīt. Mēs nekādā gadījumā nevēlamies un neiesim tajā virzienā – likt cilvēkiem, kuri godīgi strādājot, nespēj nopelnīt minimālo algu, maksāt nesamērīgi lielu nodokli,” uzsvēra politiķis.

Kariņš skaidroja, ka patlaban tiek strādāts pie tā, kā ieviest iespējami vienkāršu nodokļu samaksas sistēmu sistēmu, paredzot “turēties pie progresivitātes un taisnīguma principiem”.

Premjers solīja, ka ar piedāvājumu alternatīvo nodokļu režīmu pārskatīšanai varēs iepazīstināt tad, kad darbs pie tā tiks noslēgts.

Jau vēstīts, ka nākamajā gadā alternatīvajiem nodokļu maksāšanas režīmiem tiek plānots piemērot minimālās sociālās iemaksas.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā  saimniecības strādnieku/-ci uz noteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt dažāda rakstura saimnieciskos darbus Pārvaldes Brenguļu pagasta teritorijā (infrastruktūras uzturēšanas, kopšanas, transportēšanas un citus ar amata pienākumiem saistītus darbus); • veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • veikt koku un krūmu zāģēšanu, zaru savākšanu gar pašvaldības autoceļiem un Pašvaldībai piederošajās teritorijās; • pēc nepieciešamības veikt remontdarbus Pašvaldībai piederošajos īpašumos; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; • augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 763 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 803 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: bktapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvaldē, adrese: “Kaimiņi”, Brenguļi, Brenguļu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvaldes saimniecības strādnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 2.augustam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni: 20364827 vai 25748882. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Kaimiņi, Brenguļi, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-02 Kontaktpersona: bktapvieniba@valmierasnovads.lv 25748882 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri