Valmieras Ziņas

Valmieras uzņēmēji par šķēršļiem investoru piesaistei uzskata augstus darbaspēka nodokļus un elektroenerģijas cenas

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras uzņēmēju ieskatā investoru piesaisti traucē augstie darbaspēka nodokļi un augstas elektroenerģijas cenas, aģentūrai LETA sacīja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Vakar, 6.oktobrī, Valmierā notika Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas un Amatniecības un mazās uzņēmējdarbības apakškomisijas izbraukuma sēde, piedaloties Finanšu ministrijas (FM) pārstāvim (attālināti) un Valmieras uzņēmējiem.

Pēc Meleces teiktā, FM pārstāvis iepazīstināja ar plānotajām darbaspēka nodokļu izmaiņām 2021.gadā, kas plānotas trīs posmos, tai skaitā, par minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) objekta ieviešanu un izmaiņām mikro uzņēmuma nodoklī un patentmaksās.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”) klātesošos iepazīstināja ar Valmieras ekonomiskajiem rādītājiem, uzņēmējiem dažādās uzņēmējdarbības nozarēs un jaunā Valmieras novada potenciālu, kā arī ar aprēķiniem ilustrēja, kā Valmieras budžetu ietekmēs iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes proporcijas izmaiņas, kad pašvaldības budžetā ieskaitīs 75%, bet valsts budžetā -25%, kā arī minimālās algas paaugstināšanu līdz 500 eiro.

Melece sacīja, ka Saeimas deputāti aicināja Valmieras uzņēmējus paust savu viedokli un regulāri informēt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas un Amatniecības un mazās uzņēmējdarbības apakškomisijas deputātus par problēmām uzņēmējdarbībā un priekšlikumiem uzņēmējdarbības veicināšanai un Latvijas uzņēmēju konkurētspējas palielināšanai.

Pēc sēdes Saeimas deputāti Baika vadībā iepazinās ar būvniecības darbiem atjaunošanas procesā esošajā Jāņa Daliņa stadionā un jaunajā vieglatlētikas manēžā.

Kā vēstīts, koalīcija turpina darbu pie nākamā gada valsts budžeta un to pavadošajiem likumprojektiem, spriežot arī par iespējamajām izmaiņām nodokļu politikā.

Darbs pie atsevišķiem jautājumiem, tostarp alternatīvajiem nodokļiem, vēl tiek turpināts, atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). “Meklējam, kā pareizi to ierakstīt. Mēs nekādā gadījumā nevēlamies un neiesim tajā virzienā – likt cilvēkiem, kuri godīgi strādājot, nespēj nopelnīt minimālo algu, maksāt nesamērīgi lielu nodokli,” uzsvēra politiķis.

Kariņš skaidroja, ka patlaban tiek strādāts pie tā, kā ieviest iespējami vienkāršu nodokļu samaksas sistēmu sistēmu, paredzot “turēties pie progresivitātes un taisnīguma principiem”.

Premjers solīja, ka ar piedāvājumu alternatīvo nodokļu režīmu pārskatīšanai varēs iepazīstināt tad, kad darbs pie tā tiks noslēgts.

Jau vēstīts, ka nākamajā gadā alternatīvajiem nodokļu maksāšanas režīmiem tiek plānots piemērot minimālās sociālās iemaksas.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Akciju sabiedrība "G4S Latvia",  reģ. Nr. 40103058465 Meklējam apsargu, Maxima XX, veikals, Georga Apiņa iela 10a, Valmiera ar stundas likmi 4,64 Eur/h bruto + darba dienās apmaksātas pusdienas Piedāvājam:-Stabilu, vienmēr izmaksātu atalgojumu 4, 64 EUR/h bruto;-Darba laiks: 07.00-20.00 vai 11.00-22.00;-Pilnu sociālo garantiju komplektu (apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas);-Virstundu apmaksu atbilstoši likumdošanai;-Ērtu darba formu;-Darba vieta tuvu mājām ar elastīgu darba grafiku.Prasības kandidātam:-Latviešu valodas zināšanas;-Datorzināšanas pamatlīmenī;-Vēlams derīgs apsardzes sertifikāts. Kontaktinformācija: 27807264, cv@lv.g4s.com. Informējam, ka, iesniedzot savu pieteikumu, Jūs esat iepazīstināts, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu AS G4S Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā AS G4S Latvia pretendentu personu datu apstrādes noteikumiem, ar kuru pilno versiju varat iepazīties mūsu mājas lapā. Profesija: APSARDZES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 10A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-09-30 Darba sākšanas datums: 2026-08-25 Kontaktpersona: Pieteikties pa tālruni - 27807264, CV sūtīt uz e-pastu: cv@lv.g4s.com Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri