Valmieras Ziņas

“Valmieras ūdens” uzsāk akciju “Dzer mūsējo!” (1)

SIA “Valmieras ūdens” uzsāk akciju “Dzer mūsējo!” ar mērķi pievērst iedzīvotāju uzmanību ikdienā izmantotā dzeramā ūdens ieguves veidam, aicinot novērtēt un biežāk izmantot kvalitatīvā dzeramā ūdens resursu, ko ik dienu saņemam savā mājoklī tieši no ūdens krāna. Centralizētā ūdensapgāde pilsētvidē ir veiksmīgākais risinājums, lai varētu uzturā lietot kvalitatīvu, veselībai nekaitīgu un finansiāli izdevīgu dzeramo ūdeni, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “ Valmieras ūdens” sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Kraukle.

Dzeramā ūdens resurss Valmieras pilsētas un tās aglomerācijas patērētāju vajadzībām tiek iegūts tikai no pazemes, izmantojot artēziskos urbumus. “Valmieras ūdens” rīcībā ir desmit šādi urbumi vidēji 110 metru dziļumā. Dzeramā ūdens ieguve notiek nepārtraukti, un diennakts laikā SIA “Valmieras ūdens” urbumos iegūst 3500-4000 kubikmetrus šī vērtīgā dabas resursa, kas pirms piegādes patērētājiem nonāk dzeramā ūdens sagatavošanas stacijā. Tās galvenais darbības mērķis ir samazināt dzelzs un mangāna saturu ūdenī, izmantojot šķembām un kvarca smiltīm pildītus filtrus. Tajā pašā laikā tiek saglabātas pazemes ūdens labās īpašības.

Laboratorijas dati apliecina, ka ūdens kvalitāte praktiski nesamazinās, veicot ceļu no ūdens sagatavošanas stacijas līdz patērētāju ūdenskrānam. Katru nedēļu tiek veiktas pārbaudes dzeramā ūdens sagatavošanas stacijā, lai pārliecinātos par kvalitātes rādītāju atbilstību, un ar aktuālo dzeramā ūdens kvalitātes pārskatu ikviens interesents var iepazīties SIA “Valmieras ūdens” interneta vietnē www.valmierasudens.lv. Lai saglabātu ūdens kvalitāti ceļā no dzeramā ūdens sagatavošanas stacijas līdz patērētājam, SIA “Valmieras ūdens” divreiz gadā veic maģistrālo ūdensvadu skalošanu un dezinfekciju. Reizi ceturksnī notiek dzeramā ūdens atbilstības monitorings visā pilsētā, kad ūdens paraugu ņemšana notiek vairākās vietās dažādos Valmieras pilsētas rajonos tieši no patērētāju ūdens krāniem. Šādas regulāras pārbaudes ļauj būt drošiem par iedzīvotājiem piegādātā dzeramā ūdens kvalitāti, kas ir viena no augstākajām visā valstī un tas ir droši lietojams uzturā.

Rekomendējamais dzeramā ūdens patēriņš cilvēkam dienā vidēji ir 1,5-2 litri, un Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas (LŪKA) apkopotie statistikas dati liecina, ka katrs trešais iedzīvotājs ikdienā lieto fasēto dzeramo ūdeni. Tā gada laikā par to vidēji tiek iztērēti 300 – 400 eiro, vienlaikus saražojot ap 50 kg plastmasas atkritumu. Tikmēr SIA “Valmieras ūdens” centralizēti piegādātā dzeramā ūdens izmaksas ir 1,10 eiro par kubikmetru jeb 0,11 centi par litru, kas savukārt nozīmē, ka gada laikā, izdzerot divus litrus dienā, izmaksas sastāda nepilnu vienu eiro.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    >:- - 25.07.2018 Atbildēt

    Ja senāk ,ūdens smirdēja ,pēc dzirnavu ezeriņa slapjajiem suņiem, tad tagad ir LABS !
    Vienīgi kaļķakmens drusciņ ir .

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERĀ, Rīgas ielā” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-10 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri