Valmieras Ziņas

Valmieras teātris noslēdz simtgades sezonu

Lasīšanas laiks: 3 min

16. jūnijā, pēc pēdējās šīs sezonas izrādes “Daliņš”, Valmieras teātra kolektīvs pulcējās pagaidu mājvietā “Kurtuve”, lai atzīmētu simtgades sezonas noslēgšanos. Sezona nosvinēta ar latviešu autoru jauniestudējumiem, no Raiņa “Jāzepa un viņa brāļiem” līdz Blaumaņa “Pazudušajam dēlam”. Nākamā sezona būs zīmīga ar atgriešanos savā teātra ēkā, tādēļ 2024./2025. gada sezonas iestudējumu tēma būs atgriešanās mājās un mīlestības dažādās izpausmes – no bērna sapņošanas un draudzības, pusaudžu kategorisma līdz nenovēršamai kaislībai un mīlas trīsstūriem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule.

Teātris ir pateicīgs un lepns, ka šajā sezonā ieguvis jaunus domu biedrus, kuri palīdz piepildīt lielus sapņus – Borisa un Ināras Teterevu fondu, jo viņu atbalsts palīdzēja tapt četriem sezonas jauniestudējumiem – Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi” (režisore Ineses Mičule), pēc Viļa Plūdoņa darba motīviem veidotais “Atraitnes dēls” (režisors Viesturs Roziņš), pēc Pāvela Rozīša tapušie “Valmieras puikas” (režisors Jānis Znotiņš) un Rūdolfa Blaumaņa “Pazudušais dēls” (režisors Reinis Suhanovs). 

“Borisa un Ināras Teterevu fonds ļauj mums justies saprastiem, drosmīgiem un mīlētiem, jo varam atļauties to, par ko esam pārliecināti – kopt klasiku, kopt latvisko, filozofēt, būt tādiem, kā gribam – dzīves un sirds gudriem, uzrunājot gan pavisam mazos, gan spurainos, gan visus pārējos. Mēs ticam, ka tāpēc mūs mīl un atbalsta skatītāji, kuri ceļo līdzi mums visur, kur vien spēlējam savas izrādes,” atzīst teātra direktore Evita Ašeradena. “Un šī bija varena sezona – sākām ar Raiņa Vecās Derības stāstu, beidzām ar Blaumaņa Vecās Derības līdzību. Piepildīta, grūta, putekļu un trokšņu pilna, bet skaista sezona. Trupa kopā ar režisoriem pieņemas spēkā, partnerībā un domāšanā. Mēs esam nopelnījuši atgriešanos mājās.”

Kā ierasts, noslēguma pasākumā tika sumināti aizvadītās sezonas noslogotākie aktieri. Otro gadu pēc kārtas visvairāk izrādes nospēlējusi aktrise Diāna Krista Stafecka, savukārt noslogotākais aktieris bijis Sandis Runge. Spēlētākā izrāde – sezonas sākumā Ineses Mičules iestudētā, skatītāju iemīļotā un jau atzinību ieguvusī – Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi”, kas nospēlēta jau 29 reizes.

Jauno sezonu teātris atklās 30. jūlijā ar tradicionālo kopsapulci, fotografēšanos pie Krodera ābeles jau ar atjaunoto teātra ēku fonā un, protams, Lāčplēša ielas mājas kopīgu izstaigāšanu un pudelē ieslēptā teātra gara izlaišanu lidojumam Jaunajā zālē. Un, kaut arī pirmā pirmizrāde plānota tikai oktobrī, Lielo zāli rādīsim skatītājiem jau 26. septembrī – ar Jāņa Znotiņa “Kurtuvē” iestudēto un nu uz Lielās skatuves pārcelto izrādi – “Valmieras puikas”.

Pirmajā augusta nedēļas nogalē tiks aizvadīts devītais Valmieras vasaras teātra festivāls. Galvenā tēma šogad – dzīvība, kas tiks skatīta no dažādām pusēm: izrāžu kontekstā – dzimšana, dzīve, dzīvības cena indivīda, valsts, cilvēces šķērsgriezumā, bet festivālā kopumā – teātra kā dzīvās mākslas satikšanās ar skatītāju tuvplānā.

Nākamajā sezonā būsim atpakaļ mājās un ar pilnu jaudu strādāsim visas trīs teātra zālēs.  Un tāpēc vēlreiz vislielākais paldies mūsu skatītājiem, kuri bijuši kopā ar mums visus šos  izaicinājumu pilnos trīs gadus, un kopā ar mums atgriezīsies mūsu mājās.

Sirsnīgs paldies arī visiem Valmieras teātra sadarbības partneriem un atbalstītājiem – restorānam “Akustika”, Valmiermuižas alus darītavai, vīnu lielveikalam “Eirovīns”, pārtikas ražotāju grupai “Food Union “, ziedu salonam “Vētras”, SPA salonam “Līga”, Valmieras Olimpiskajam centram, apgādam “Zvaigzne  ABC”, BIODERMA Latvija un restorānam “Rātes vārti”.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā  saimniecības strādnieku/-ci uz noteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt dažāda rakstura saimnieciskos darbus Pārvaldes Brenguļu pagasta teritorijā (infrastruktūras uzturēšanas, kopšanas, transportēšanas un citus ar amata pienākumiem saistītus darbus); • veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • veikt koku un krūmu zāģēšanu, zaru savākšanu gar pašvaldības autoceļiem un Pašvaldībai piederošajās teritorijās; • pēc nepieciešamības veikt remontdarbus Pašvaldībai piederošajos īpašumos; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; • augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 763 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 803 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: bktapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvaldē, adrese: “Kaimiņi”, Brenguļi, Brenguļu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvaldes saimniecības strādnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 2.augustam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni: 20364827 vai 25748882. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Kaimiņi, Brenguļi, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-02 Kontaktpersona: bktapvieniba@valmierasnovads.lv 25748882 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri