Valmieras Ziņas

Valmieras teātrī izrādīs Aleksandra Vampilova “Provinces anekdotes”

Lasīšanas laiks: 2 min

18.maijā Valmieras Drāmas teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos krievu dramaturga Aleksandra Vampilova divi viencēlieni – “Gadījums ar metranpāžu” un “Divdesmit minūtes ar eņģeli”, kurus pats autors apvienojis un nosaucis par “Provinces anekdotēm”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ceriņa.

Pēc viņas teiktā, abas lugas vieno arī notikumu vieta un laiks – dziļi padomju laiki un dziļa province, kur viesnīcā norisinās padomju cilvēkam pilnīgi nesaprotamas lietas.

Kopā ar režisoru Mārtiņu Eihi izrādi veido scenogrāfe Evija Pintāne un kostīmu māksliniece Sintija Jēkabsone, abos viencēlienos spēlē aktieri Rihards Rudāks, Aigars Apinis, Januss Johansons, Rihards Jakovels, Inga Siliņa, Ilze Lieckalniņa un Kārlis Neimanis.

Pēc Z.Ceriņas teiktā, viencēlienu centrā ir cilvēki, kas nonākuši provinces viesnīcā, sāk dzīvot pēc “komandējuma noteikumiem” – rīkojas tā, kā nekad nerīkotos ikdienā, un arī ar viņiem notiek pavisam negaidītas lietas, tostarp, uz palīgā saucienu atbildot, ierodas īsts eņģelis, kura eksistencei neviens nespēj noticēt, kāds cits, aiz pārpratuma pārbijies līdz nāvei, dažās minūtēs atceras visu savu iepriekšējo mūžu.

“Divdesmit minūtes ar eņģeli” A.Vampilovs uzrakstījis pašā daiļrades sākumā – 1962.gadā, savukārt pirmā daļa “Gadījums ar metranpāžu” tapusi desmit gadus vēlāk.
“Aleksandrs Vampilovs ir labs dramaturgs, viņš runā par mazām lietām, kurām ir liela nozīme,” savu izvēli skaidro režisors, piebilstot, ka iestudējumam bijis arī mērķis radīt izrādi par pagātni bez jebkādas nostalģijas. “Diezgan daudzi sāk tīksmināties par padomju laiku. Es vēlējos atgādināt, ka laimīgs šis laiks bija tikai ierobežotam cilvēku skaitam, ka šī laika galvenā iezīme bija meli. Arī šodien var dzīvot melos, tomēr tā būtu cilvēka paša izvēle. Toreiz meli bija izdzīvošanas priekšnoteikums,” uzskata M.Eihe.

A.Vampilovs nodzīvojis vien nepilnus 35 gadus un sarakstījis piecas pilnmetrāžas lugas un dažus viencēlienus, bet ar to pieticis, lai kļūtu par krievu dramaturģijas klasiķi, norādīja Z.Ceriņa. Viņa lugas ir paradoksu un savdabīgas atmosfēras pilnas, tās nereti salīdzinātas ar Antona Čehova darbiem, un ir tikpat grūti atšifrējamas, atzīmēja teātra pārstāve.

Līdz šim Valmieras teātrī iestudētas divas A.Vampilova lugas, tostarp “Vasaras rītā” un “Pīļu medības”.

 

 

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri