Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums 2019.gadā pieaudzis par 4,6%

Lasīšanas laiks: 2 min

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” koncerns 2019.gadu strādājis ar 119,5 miljoni eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% lielāks, nekā 2018.gadā, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga” par auditēto gada pārskatu.

Grupas zaudējumi pērn bijuši 3,8 miljoni eiro.

Savukārt AS “Valmieras stikla šķiedra” apgrozījums 2019.gadā bijis 88,7 miljoni eiro, kas ir samazinājies par 2%, salīdzinot ar 2018.gadu.

Kā norādīts paziņojumā biržai, pērn sabiedrība un tās meitasuzņēmums Apvienotajā Karalistē uzrādīja labus darbības rezultātus. Tomēr tie nespēja kompensēt ASV meitasuzņēmuma radītos zaudējumus. 2019. gada jūnijā, grupas vadība nolēma slēgt zaudējumus nesošo stikla šķiedras ražotni ASV, un ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu ASV.

Vienlaicīgi tika uzsākts tiesiskās aizsardzības process Latvijā, lai nodrošinātu grupas darbības nepārtrauktību un pārstrukturētu finanšu saistības.

Abu minēto procesu uzsākšana būtiski palielināja akciju sabiedrības apgrozāmā kapitāla apjomu, un radīja papildus ar finanšu saistību restrukturizāciju saistītus juridiskos un finanšu izdevumus, kas atstāja negatīvu ietekmi uz grupas un mātes uzņēmuma finanšu rezultātiem.

2019.gadā “Valmieras stikla šķiedra” eksportēja saražotos produktus uz 51 pasaules valsti, eksporta apjomam veidojot 98%. No kopējā eksporta apjoma 68% tika realizēti Eiropas Savienības valstīs, 21% – Ziemeļamerikā, 2% – NVS valstīs un 9% eksportēti uz citām valstīm.

Pārdošanas apjoms palielinājies tādiem augstas pievienotās vērtības produktiem kā E-stikla šķiedras teksturētie audumi, būvniecības siets, neaustie materiāli ar termoizturību “600+°C”, kā arī augsta silīcija satura stikla šķiedras audumi ar termoizturību “1000+°C”.

Pārējos produktu segmentos esot vērojama stabilitāte vai samazinājums.

2019.gadā grupa vidēji nodarbināja 1515 darbiniekus, no tiem 1120 strādāja “Valmieras stikla šķiedrā”.

AS “Valmieras stikla šķidra” valde informē, ka uzņēmuma akcionāru sapulce notiks 2020.gada 25.novembrī plkst.12 Valmierā, Cempu ielā 13.

Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, lai aizsargātu akcionāru, sabiedrības darbinieku un sabiedrības veselību kopumā, akcionāri tiek aicināti sapulcē piedalīties rakstveidā, pirms sapulces aizpildot balsojuma veidlapu.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” uz nenoteiktu laiku aicina darbā APKOPĒJU Galvenie darba pienākumi: vispārējas tīrības un kārtības uzturēšana koplietošanas telpās putekļu slaucīšana katru darba dienu grīdas slaucīšana katru darba dienu mitrā grīdas mazgāšana katru darba dienu atkritumu savākšana un iznešana uz atkritumu konteineru katru darba dienu logu mazgāšana īres dzīvokļu uzkopšana pēc pieprasījuma Prasības: rūpīga pieeja darba pienākumiem vēlama pieredze līdzīgā amatā laba saskarsmes kultūra augsta atbildības sajūta pret veicamo darbu Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā veselības apdrošināšanu sociālās garantijas bruto darba alga EUR 500.00 Pieteikties līdz 2022.gada 6.februārim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām.Tālrunis informācijai: 27775532. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-06 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 27775532.

Mūsu partneri