Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedras” koncerna apgrozījums 2019.gadā pieaudzis par 4,6%

Stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” koncerns 2019.gadu strādājis ar 119,5 miljoni eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% lielāks, nekā 2018.gadā, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga” par auditēto gada pārskatu.

Grupas zaudējumi pērn bijuši 3,8 miljoni eiro.

Savukārt AS “Valmieras stikla šķiedra” apgrozījums 2019.gadā bijis 88,7 miljoni eiro, kas ir samazinājies par 2%, salīdzinot ar 2018.gadu.

Kā norādīts paziņojumā biržai, pērn sabiedrība un tās meitasuzņēmums Apvienotajā Karalistē uzrādīja labus darbības rezultātus. Tomēr tie nespēja kompensēt ASV meitasuzņēmuma radītos zaudējumus. 2019. gada jūnijā, grupas vadība nolēma slēgt zaudējumus nesošo stikla šķiedras ražotni ASV, un ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu ASV.

Vienlaicīgi tika uzsākts tiesiskās aizsardzības process Latvijā, lai nodrošinātu grupas darbības nepārtrauktību un pārstrukturētu finanšu saistības.

Abu minēto procesu uzsākšana būtiski palielināja akciju sabiedrības apgrozāmā kapitāla apjomu, un radīja papildus ar finanšu saistību restrukturizāciju saistītus juridiskos un finanšu izdevumus, kas atstāja negatīvu ietekmi uz grupas un mātes uzņēmuma finanšu rezultātiem.

2019.gadā “Valmieras stikla šķiedra” eksportēja saražotos produktus uz 51 pasaules valsti, eksporta apjomam veidojot 98%. No kopējā eksporta apjoma 68% tika realizēti Eiropas Savienības valstīs, 21% – Ziemeļamerikā, 2% – NVS valstīs un 9% eksportēti uz citām valstīm.

Pārdošanas apjoms palielinājies tādiem augstas pievienotās vērtības produktiem kā E-stikla šķiedras teksturētie audumi, būvniecības siets, neaustie materiāli ar termoizturību “600+°C”, kā arī augsta silīcija satura stikla šķiedras audumi ar termoizturību “1000+°C”.

Pārējos produktu segmentos esot vērojama stabilitāte vai samazinājums.

2019.gadā grupa vidēji nodarbināja 1515 darbiniekus, no tiem 1120 strādāja “Valmieras stikla šķiedrā”.

AS “Valmieras stikla šķidra” valde informē, ka uzņēmuma akcionāru sapulce notiks 2020.gada 25.novembrī plkst.12 Valmierā, Cempu ielā 13.

Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, lai aizsargātu akcionāru, sabiedrības darbinieku un sabiedrības veselību kopumā, akcionāri tiek aicināti sapulcē piedalīties rakstveidā, pirms sapulces aizpildot balsojuma veidlapu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri