Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedra” un arodbiedrība paraksta stikla šķiedras nozares ģenerālvienošanos

Lasīšanas laiks: 3 min

Stikla šķiedras ražotāja AS “Valmieras stikla šķiedra” un Latvijas Industriālo nozaru arodbiedrība parakstījuši stikla šķiedras nozares ģenerālvienošanos, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”. 

Ģenerālvienošanās mērķis ir veicināt abpusēju sadarbību sociālā dialoga attīstībā darba tiesību, darba aizsardzības, darba produktivitātes, labvēlīgas sociālās vides radīšanā nozarē nodarbinātajiem darba ņēmējiem un attīstīt ilgtspējīgas un konkurētspējīgas stikla šķiedras nozares izaugsmi un nozares uzņēmējdarbības vides sakārtošanu.

“Valmieras stikla šķiedra” ir lielākais stikla šķiedras nozares uzņēmums Latvijā, kas nozarē nodarbina vislielāko strādājošo skaitu. 

“Uzskatām, ka mums jārāda piemērs un labā griba risināt jautājumus, kas ļautu uzlabot darbinieku darba apstākļus, veicinātu darbinieku prasmju attīstību un izaugsmi, atvieglotu citus ar darbu saistītus jautājumus, piemēram, transporta iespējas nokļūšanai darbā,” paziņojumā biržai norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels. 

Ar šo vienošanos “Valmieras stikla šķiedra” apņēmusies ne tikai saviem spēkiem turpināt darbu pie uzlabojumiem, bet arī aktīvi virzīt izmaiņas normatīvo aktu jomā, lai nodrošinātu arvien labākus nosacījumus un ieguvumus uzņēmumā un nozarē strādājošajiem.

“Valmieras stikla šķiedras” personāla direktore Dace Purmale paziņojumā biržai skaidro, ka, parakstot vienošanos, uzņēmums apstiprina un garantē, ka uzņēmumā darbinieku atalgojums ir augstāks kā valstī noteiktā minimālā mēneša alga. 

Uzņēmums noteicis minimālo atalgojuma limitu katrā amatu līmeņa kategorijā pret valsts minimālo mēneša algu. 

“Ņemot vērā, ka uzņēmuma vidējais atalgojums ievērojami pārsniedz minimālo mēneša algu un tādējādi arī uzņēmuma maksāto nodokļu apmērs ir lielāks nekā vidēji, kopdarbā ar darba ņēmēju pārstāvjiem vēlamies virzīt uzņēmumam labvēlīgākus nosacījumus nodokļu jautājumos, kas skar tieši labumus, ko dodam uzņēmuma darbiniekiem, piemēram, transports, izglītošana un darba veikšanas palīglīdzekļi,” norāda Purmale.

Latvijas Industriālo nozaru arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Rita Pfeifere paziņojumā biržai uzsver, ka ar šīs ģenerālvienošanās parakstīšanu ir izpildīti Darba likumā noteiktie priekšnosacījumi, kas saistās ar apgrozījumu un nodarbināto skaitu.

Ģenerālvienošanās stāsies spēkā sešu mēnešu laikā pēc tās publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un ir saistoša trīs gadus pēc tās stāšanās spēkā brīža.

Jau ziņots, ka “Valmieras stikla šķiedras” koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 114,245 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,2% mazāk nekā 2017.gadā, un cieta zaudējumus 114,711 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Vienlaikus kompānijas revidents – “KPMG Baltics” – atteicies sniegt atzinumu par koncerna finanšu pārskatu.

LETA jau ziņoja, ka Vidzemes rajona tiesa 2019.gada 18.oktobrī apstiprināja “Valmieras stikla šķiedras” tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu.

Kompānija nonākusi finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV – “Valmieras stikla šķiedra”, lai izveidotu ražotni ASV, noslēdza kredītlīnijas līgumu ar banku, kas bāzēta ASV. Lai nodrošinātu parāda saistību, kas izriet no attiecīgā kredītlīnijas līguma, “Valmieras stikla šķiedra” izsniedza galvojumu par labu bankai. Ņemot vērā, ka ASV ražotne nespēja izpildīt no kredītlīnijas līguma izrietošās saistības, banka 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu un uzkrātos procentus par kopējo summu 3,013 miljoni ASV dolāru.

Tāpat uzņēmumam ir būtiskas parādsaistības sindicēto aizdevumu ietvaros par summu vismaz 67,014 miljonu eiro un vismaz 17,836 miljonu ASV dolāru apmērā attiecībā pret vēl divām bankām, tādējādi banka, kura 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu, prasījums faktiski izraisa saistību neizpildes gadījumu arī attiecībā uz sindicēto aizdevumu līgumiem ar tajā esošajām divām citām bankām.

2017.gadā “Valmieras stikla šķiedras” koncerns, pēc koriģētajiem datiem, strādāja ar 125,864 miljonu eiro apgrozījumu un guva 7,478 miljonu eiro peļņu.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corporation” un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām darbā tehniskās palīdzības automobiļa vadītāju  DARBA PIENĀKUMI: tehniskās palīdzības sniegšana transportlīdzekļu evakuācija transportlīdzekļu remonts transportlīdzekļu sagatavošana tehniskai apskatei  PRASĪBAS PRETENDENTIEM: profesionālā vai vispārējā vidējā izglītība DE, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība vēlama D, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja pieredze vismaz 2 gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā  UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) darba laiku pēc grafika: dežūra 08.00 – 17.00, 2.dežūra 08.00 – 21.00. pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi  CV ar norādi vakancei „Tehniskās palīdzības automobiļa vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera”, Reģ.nr. 40003004220, administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, personāla daļā darba dienās no plkst. 09:00 līdz 16:00. Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-08-21 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Kultūras centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā skaņu un gaismas operatoru uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rīgas iela 10, Valmiera Ja Tev ir vēlme: nodrošināt skaņas un gaismas iekārtu un to vadības sistēmas darbību un attīstību Iestādē; veikt skaņotāja un gaismošanas operatora pienākumus pasākumos Iestādēs telpās un ārpus tām Iestādes; piemērot skaņas un gaismas mākslinieciskos risinājumus pasākumos, plānot un organizēt apskaņošanas un gaismošanas procesu, kā arī veikt pasākumu apskaņošanu un gaismošanu; piedalīties Iestādes organizēto pasākumu tehniskajā uzbūvē un nobūvē, sniegtu tehnisko atbalstu; pārzināt darbā lietojamo tehnisko un elektroiekārtu darbības principus, lietošanas noteikumus; un ja Tev ir: vismaz divu gadu pieredze līdzīgā darbā vai amatā; labas datorprasmes; valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; kompetences: prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu; lieliskas komunikācijas spējas; precizitāte; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme sadarboties un strādāt komandā; mēs piedāvājam: pamatalgu pārbaudes laikā 985.00 EUR, pēc pārbaudes laika 1035.00 EUR pirms nodokļu nomaksas; iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; drošu un sakārtotu darba vidi; darbu atsaucīgu kolēģu komandā. CV un pieteikuma vēstuli lūdzam iesniegt Valmieras Kultūras centrā (adrese: Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras novads) vai nosūtīt uz e-pastu kultura@valmierasnovads.lv ar norādi “Skaņu un gaismas operatora amatam” līdz 2026. gada 24. augustam. Tālrunis papildu informācijai: 27767401. Profesija: SKAŅU OPERATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-08-24 Kontaktpersona: kultura@valmierasnovads.lv 27767401

Mūsu partneri