Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedra” meitasuzņēmums ASV parakstījis līgumu par aktīvu pārdošanu

Stikla šķiedras ražotājas AS “Valmieras stikla šķiedra” ASV meitasuzņēmums “P-D Valmiera Glass USA Corp.” ir parakstījis līgumu ar uzņēmumu “Saint-Gobain Adfors America, Inc.” par būtībā visu Dublinā, Džordžijas štatā, ASV esošo aktīvu pārdošanu, liecina uzņēmuma paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

Kopējā darījuma summa ir 17,5 miljoni ASV dolāru (15,727 miljoni eiro) plus papildu atlīdzība saskaņā ar aktīvu pirkuma līgumu.

Līguma izpilde joprojām ir atkarīga no ASV Maksātnespējas tiesas, kas pārrauga ASV meitasuzņēmuma tiesas lietu, apstiprinājuma.

Valmieras stikla šķiedra” jau ziņoja, ka ievērojamo neparedzēto zaudējumu dēļ ASV meitasuzņēmums bija spiests pārtraukt ražotnes otrās fāzes stikla šķiedras krāsns darbību 2019.gada 17.jūnijā. Turklāt ASV meitasuzņēmums 17.jūnijā Džordžijas štata ziemeļu rajona Savienoto Valstu Maksātnespējas tiesā iesniedza pieteikumu par labprātīgu tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanu.

ASV meitasuzņēmumā pirmās fāzes stikla šķiedras neausto materiālu ražotnē ražošana norit ierastajā kārtībā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka AS “Valmieras stikla šķiedras” un tās meitas uzņēmumu konsolidētais neto apgrozījums pērn sasniedzis 122 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 6,8% salīdzinājumā ar 2018.gadu. Savukārt paša “Valmiera stikla šķiedras” apgrozījums pērn sasniedza 100 miljonus eiro, proti, 0,5% pieaugumu salīdzinājumā ar 2018.gadu.

Uzņēmuma tiesiskās aizsardzības pasākumu (TAP) plānā teikts, ka “Valmieras stikla šķiedras” maksājumu saistības tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plāna sagatavošanas brīdī bija 118 333 109 eiro apmērā, tostarp daļu no tām plānots segt, pārdodot ASV meitasuzņēmuma kapitāldaļas.

TAP laikā “Valmieras stikla šķiedra” apņēmusies līdz 2020.gada 31.martam pārdot tai piederošās kapitāla daļas ASV meitassabiedrībā un/vai nodrošināt tās ieķīlātās mantas atsavināšanu un/vai piesaistīt finanšu līdzekļus no trešajām personām, par kopējo naudas sumu, kas nebūs mazāka par 35 miljoniem eiro.

Vidzemes rajona tiesa pagājušā gada 18.oktobrī apstiprināja “Valmieras stikla šķiedras” TAP pasākumu plānu.

Valmieras stikla šķiedra” ir saņēmusi 100% nodrošināto kreditoru un 77,15% nenodrošināto kreditoru piekrišanu kompānijas izstrādātajam 24 mēnešu finanšu atveseļošanās plānam.

Tiesa iecēla advokātu biroja “PricewaterhouseCoopers Legal” (“PwC Legal”) advokātu Jāni Lagzdiņu par kompānijas TAP uzraugošo personu.

Kompānija nonākusi finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV – “Valmieras stikla šķiedra”, lai izveidotu ražotni ASV, noslēdza kredītlīnijas līgumu ar banku, kas bāzēta ASV. Lai nodrošinātu parāda saistību, kas izriet no attiecīgā kredītlīnijas līguma, “Valmieras stikla šķiedra” izsniedza galvojumu par labu bankai. Ņemot vērā, ka ASV ražotne nespēja izpildīt no kredītlīnijas līguma izrietošās saistības, banka 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu un uzkrātos procentus par kopējo summu 3,013 miljoni ASV dolāru.

Tāpat uzņēmumam ir būtiskas parādsaistības sindicēto aizdevumu ietvaros par summu vismaz 67,014 miljonu eiro un vismaz 17,836 miljonu ASV dolāru apmērā attiecībā pret vēl divām bankām, tādējādi banka, kura 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu, prasījums faktiski izraisa saistību neizpildes gadījumu arī attiecībā uz sindicēto aizdevumu līgumiem ar tajā esošajām divām citām bankām.

Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-14 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri