Valmieras Ziņas

“Valmieras stikla šķiedra” Covid-19 krīzes ietekmē paredz pārdošanas apmēru samazinājumu par 20%

Lasīšanas laiks: 2 min

Stikla šķiedras ražotājs “Valmieras stikla šķiedra”, ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītas svārstības tirgū, paredz pārdošanas apmēru samazinājumu par 20%, lielāko kritumu sasniedzot maijā un jūnijā, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Paziņojumā sacīts, ka grupas māteskompānijas “Valmieras stikla šķiedra” apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 26,39 miljoni eiro, kas ir par 0,3% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, un no plānotā apmēra atpaliek par 3%. Vienlaikus grupas apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 34,29 miljoni eiro, kas ir par 4,5% mazāk nekā pirms gada.

Tikmēr gan “Valmieras stikla šķiedras”, gan grupas EBITDA un neto peļņa uzrāda pozitīvu tendenci salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pagājušajā gadā.

Kompānijas pārstāvji norāda, lai gan šā gada pirmā ceturkšņa rezultāti uzrāda tikai nelielas nobīdes no budžeta plāna, “Valmieras stikla šķiedra” sagaida būtisku pārdošanas samazinājumu autobūves un kompozītmateriālu segmentos Āzijas un Eiropas reģionos, kā arī būtisku pieprasījuma samazinājumu būvniecības nozarē Itālijā, Spānijā, Francijā un Austrumeiropā, bet mērenu samazinājumu pārējās Eiropas valstīs.

Paziņojumā biržai teikts, ka siltumizolācijas tirgū vērojams un arī turpmāk tiek sagaidīts mērens pieprasījuma samazinājums. Paredzams, ka arī citi reģioni – Ziemeļamerika un NVS – negatīvi ietekmēs pārdošanas apmērus vīrusu ierobežošanas pasākumu dēļ.

Tikmēr “Valmieras stikla šķiedra” uzsver, ka ražošanas process turpinās atbilstoši pārskatītajam ražošanas plānam, šobrīd visas izejmateriālu un citu darbam nepieciešamo materiālu piegādes tiek nodrošinātas bez traucējumiem, piegāžu kavējumi klientiem netiek paredzēti.

“Valmieras stikla šķiedra” pašreizējos apstākļus vērtē kā pagaidu situāciju, minēto ekonomisko apstākļu dēļ darbinieku atbrīvošana no darba netiek plānota. “Valmieras stikla šķiedra” plāno pārvarēt šo sarežģīto situāciju, vienojoties ar darbiniekiem par īslaicīgu darba stundu samazinājumu un paaugstinot darba plūsmas un organizācijas elastību.

Darbinieku un sabiedrības veselības drošībai “Valmieras stikla šķiedra” turpina īstenot preventīvas aktivitātes, lai mazinātu vīrusa izplatības riskus, kā arī darbinieki tiek aicināti ievērot piesardzību un sekot Slimību profilakses un kontroles centra un Veselības ministrijas ieteikumiem. Darbiniekiem tiek nodrošināti individuālās aizsardzības, mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļi, tiek veikta biežāka telpu uzkopšana un dezinfekcija, darbinieki tiek instruēti ievērot distanci un izvairīties no fiziska kontakta ar citām personām, kā arī izmantot informācijas tehnoloģiju risinājumus, lai pārorientētos uz neklātienes sapulcēm un komunikāciju. Uzņēmumā nav konstatēts neviens inficēšanās gadījums.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri