Valmieras Ziņas

Valmieras skolas gatavojas uzsākt attālinātās mācības; nozīmīga loma būs vecāku iesaistei un atbalstam

Pēc pavasara brīvlaika 23.martā skolēniem atsāksies mācības, taču Covid-19 vīrusa izplatības dēļ izsludinātās ārkārtējā situācijas laikā mācības skolās tiks organizētas attālināti. Skolēniem un viņu vecākiem ir daudz jautājumu, kā tiks organizēts šis process, tādēļ portāls “Valmieras Ziņas” vērsās Valmieras pilsētas pašvaldībā, lai uzzinātu, kā pilsēta skolas gatavojas attālinātajām mācībām.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne informēja, ka Valmieras izglītības iestādes, gatavojoties veikt mācību procesu attālināti, vispirms apzināja, kāds ir skolēnu nodrošinājums ar datoriem, viedtālruņiem un interneta pieslēgumu.

Katra izglītības iestāde, izvērtējot savas iespējas un resursus, pieņem lēmumu, sagatavojot pagaidu mācību stundu plānojumu, piedāvājot skolēniem ieteicamo mācību dienas vai nedēļas plānu.

Skolotāju uzdevums ir izvērtēt, kuri mācību temati ir salīdzinoši vieglāk apgūstami attālināti, lai veidotu skolēniem veicamā darba apjomu saprātīgu, koncentrējoties uz būtiskāko, ar skaidriem un nepārprotamiem uzdevumu nosacījumiem.

Skolotāji ir aicināti savstarpēji sadarboties, veidojot radošus un starppriekšmetu saikni nostiprinošus uzdevumus, nepārslogojot skolēnus.

Valmieras Izglītības pārvalde pārrunās ar izglītības iestāžu direktoriem sniedza risinājumus IT jomā, kā arī ieteikumus mācību procesa nodrošināšanai attālināti.

Pašvaldība aicina izglītības iestādes izmantot Valsts izglītības satura centra un Skola2030 izdotos metodiskos ieteikumus noteiktās ārkārtējās situācijas laikā “Vadlīnijas vispārējās un profesionālās izglītības iestādēm attālinātu mācību īstenošanai”.

Pašvaldības pārstāve skaidroja, ka

pamata saziņai izglītības iestādes izmantos jau zināmo skolvadības sistēmu “E-KLASE”, lai nodrošinātu saziņu ar skolēniem, viņu vecākiem, kā arī nosūtītu mācību materiālus un saņemtu atgriezenisko saiti.

Valmieras Izglītības pārvalde ieteikusi izmantot tās mācību vides un platformas, kas jau iepriekš izmantotas mācību procesā. Izglītības iestādes var integrēt materiālus no digitāliem resursiem, piemēram, www.soma.lv, www.uzdevumi.lv un citiem. Izglītības pārvalde neiesaka ieviest kompleksus tehnoloģiskus risinājumus, ar kuriem izglītības iestādes nav strādājušas iepriekš.

Saskaņā ar katras izglītības iestādes izstrādāto stundu plānojumu skolotāji nosūtīs skolēniem sagatavoto mācību materiālu. Būtiska ir atgriezeniskās saites nodrošināšana, kas ir katras izglītības iestādes izvēlēts risinājums pēc savām iespējām.

 

Ņemot vērā, ka attālinātā mācību procesā skolēnam būs jāstrādā patstāvīgi, jāpierod pie jaunā mācīšanās veida, nozīmīga loma būs vecāku iesaistei un atbalstam, īpaši jaunāko klašu skolēniem. Vecākiem jāpalīdz bērniem iekārtot atbilstošu darba vidi, jāpārrunā dienas plānojums, akcentējot laiku mācībām un brīvajam laikam, jāseko bērna līdzdalībai mācībās.

Lai attālinātais mācību process notiktu saskaņā ar katras izglītības iestādes plānojumu, šajā ārkārtējā situācijā ir svarīgi nodrošināt tehnoloģisko atbalstu.

Vecākus problēmsituācijās aicina sazināties ar skolu, lai rastu kopīgu risinājumu. Šajā situācijā sadarbība ir būtiska un nozīmīga gan skolēniem, gan skolotājiem, gan vecākiem.

Dažās Valmieras izglītības iestādēs ir skolēni, kuriem nav piekļuve datoram ar internetu un/vai viedierīcei. Gan izglītības iestāžu vadības pārstāvji, gan skolotāji ir sazinājušies ar vecākiem un raduši risinājumu, kā izglītības iestāde var palīdzēt risināt tehnoloģiju trūkumu.

Tāpat Valmieras izglītības iestādes izmantos iespēju pieteikties iekārtām attālinātā mācību procesa nodrošināšanai ārkārtējās situācijas laikā pašvaldības vispārējās pamata un vidējās izglītības iestāžu skolēniem. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: grāmatvedības procesu un finanšu operāciju kārtošana atbilstoši LR likumdošanai un uzņēmuma standartiem; grāmatvedības pirmdokumentu apstrāde un kontēšana; debitoru uzskaite un kontrole; krājumu uzskaites veikšana, kontrole un analīze; pamatlīdzekļu un nemateriālo ieguldījumu uzskaites veikšana, kontrole un analīze; statistikas atskaišu sagatavošana, VID atskaišu sagatavošana; analītisko aprēķinu un atskaišu sagatavošana uzņēmuma vadībai; piedalīties Slimnīcas līdzekļu un bilances posteņu inventarizācijās un norakstīšanas procesos; · citu grāmatveža ikdienas pienākumu veikšana atbilstoši darba uzdevumiem. Prasības kandidātiem: augstākā izglītība grāmatvedības, ekonomikas vai finanšu jomā; darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 3 gadi; zināšanas LR normatīvajos aktos grāmatvedības jomā, zināšanas LR nodokļu likumdošanā; valsts valodas zināšanas atbilstoši Valodu likuma prasībām; labas datora lietošanas prasmes ar MS Office programmām; analītiska domāšana, precizitāte un augsta atbildības sajūta; prasme strādāt komandā un individuāli, labas komunikācijas prasmes; · pieredze darbā ar grāmatvedības programmu Horizon tiks uzskatīta par priekšrocību. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; normālais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga 1050 līdz 1210 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2020.gada 9.aprīlim uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Personāla vadības daļas vadītājas S.Kandeles pa tālr.: 29443898. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: GRĀMATVEDIS (TREŠĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-09 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” A.Upīša iela 10, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, A.Upīša ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Andreja Upīša iela 10, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri